Zamknij
NEWS

Oczyszczacze powietrza - poznaj ich funkcjonalności

artykuł sponsorowany + 13:51, 22.11.2022 Aktualizacja: 13:51, 22.11.2022

Oczyszczacz powietrza ma za zadanie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Dzięki niemu możesz cieszyć się czystym powietrzem w swoim domu lub mieszkaniu. Usuwa zanieczyszczenia, takie jak zarodniki pleśni, pyłki i sierść zwierząt domowych, a dodatkowo może posiadać wiele ciekawych funkcji ułatwiających jego użytkowanie. Zastanawiasz się jakie ciekawe funkcjonalności może mieć oczyszczacz powietrza? W niniejszym artykule prezentujemy podstawowe i zaawansowane funkcje oczyszczaczy powietrza.

Podstawowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacz powietrza ma przede wszystkim za zadanie odświeżać zanieczyszczone powietrze, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Dzięki zastosowanym w tym urządzeniu filtrom redukuje się możliwość wystąpienia infekcji dróg oddechowych, problemów neurologicznych lub nasilenia objawów u osób cierpiących na astmę. Oczyszczacze powietrza są także zalecane osobom, które cierpią z powodu alergii, ponieważ redukują ilość alergenów znajdujących się w powietrzu.

Wysokiej jakości urządzenia, takie jak np. Dyson oczyszczacz powietrza, eliminują kilka rodzajów zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniach, zapewniając nam zdrowie. Są one wyposażone w trzy typu filtrów, które mają następujące zadania:

  • Filtr z węglem aktywnym usuwa gazy z powietrza oraz absorbuje dym z papierosów, rozpuszczalniki i pestycydy. Dodatkowo filtr ten niweluje brzydkie zapachy i działa antybakteryjnie; 
  • Filtr HEPA w oczyszczaczu powietrza wychwytuje niemalże 100% szkodliwych cząsteczek stałych. Należy zauważyć, że najlepsze filtry HEPA H13 zatrzymują cząsteczki o wielkości do 0,1 mikrometra. Skuteczne zatrzyma on smog, kurz, roztocza, bakterie oraz zarodniki pleśni; 
  • Filtr katalityczny (lub jonowy) zatrzymuje i rozkłada cząsteczki formaldehydu. Oczyści powietrze z bakterii, wirusów, roztoczy i alergenów.

Dzięki powyższym filtrom oczyszczacz powietrza spełnia swoje podstawowe funkcje związane z zapewnieniem czystego powietrza w domu. Warto wybierać urządzanie z najlepszymi jakościowo filtrami i pamiętać o systematycznej ich wymianie, aby spełniały swoje funkcje.

Jakie dodatkowe funkcje powinien mieć oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza, mają wiele ciekawych funkcji, które zwiększają skuteczność redukcji zanieczyszczeń z powietrza. Oprócz tego mają poprawić komfort użytkowania tychże urządzeń. Należy tutaj wymienić:

  1. Dodatkowe usuwanie bakterii dzięki zastosowaniu filtra UV;
  2. Nawilżanie powietrza i rozprowadzanie go po mieszkaniu;
  3. Automatyczne wykrywanie i raportowanie o zanieczyszczeniach;
  4. Wykrywanie cząsteczek formaldehydu i ich automatyczne usuwanie;
  5. Dedykowane tryby pracy np. nocny pomoże Ci cieszyć się spokojnym snem, a automatyczny sam dostosuje sposób pracy oczyszczacza powietrza do wykrytych zanieczyszczeń;
  6. Sterowanie przepływem powietrza, dzięki czemu możesz wybrać najbardziej komfortowy dla Ciebie przepływ powietrza;
  7. Kontrolę jakości powietrza i sterowanie urządzeniem z poziomu smartfona.

Oprócz powyżej wymienionych funkcji przy zakupie oczyszczacza powietrza należy zwrócić uwagę na to, aby posiadał czytelny wyświetlacz. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, jaki jest stan powietrza w Twoim domu.

Czy oczyszczacze powietrza są naprawdę skuteczne?

Oczywiście, że tak. Oczyszczacze powietrza dzięki zastosowanym filtrom wychwytują niemalże 100% unoszących się w powietrzu pyłków, alergenów, bakterii i innych szkodliwych substancji. Dodatkowo odświeżają jakość powietrza w pomieszczeniach i je nawilżają. Na przykład stosując oczyszczacz powietrza Dyson, otrzymujesz obfity dopływ czystego i świeżego powietrza w Twoim domu. Korzystanie z oczyszczacza powietrza to prosty krok, który warto podjąć, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%