Masz dość ciągłego depilowania się? Odrastające w zastraszającym tempie włoski są dla Ciebie prawdziwą zmorą? Z pewnością depilacja laserowa stanowi taki rodzaj zabiegu, który jest w stanie zadowolić każdą z Was. To idealny sposób, by gładka skóra towarzyszyła nam przez cały czas, a zapomnienie zakupu golarki, nie stanowiło absolutnie żadnego problemu. Jak więc wygląda depilacja laserowa? Jak się do niej przygotować? Ile zabiegów należy przeprowadzić, by zobaczyć odpowiednie efekty?
Depilacja laserowa www.klinikadrstachura.pl/oferta/laser-excel-hr-cutera-laserowe-usuwanie-owlosienia jest to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia, nie pozostawiając zupełnie żadnych włosów i chroniąc przed ciągłym ich odrastaniem. Stosując lasery dawniej, a dziś, wiele się w tej kwestii zmieniło. Wcześniejsze lasery absolutnie nie wykazywały żadnej skuteczności, a jedynie uszkadzały one pigment i skórę. Te obecne są tak skonstruowane i na tyle perfekcyjne, że pozwalają one bardzo dobrze wydepilować skórę w każdym miejscu na ciele.
Depilacja laserowa polega na usunięciu włosków za pomocą odpowiedniego lasera. W zależności od rodzaju takiego lasera, istnieją różne metody samej depilacji. I tak można zastosować na przykład proces fotodepilacji, który sprawdza się w przypadku laserów diodowych. Zabieg taki składa się z kilku etapów. Melanina, która zawarta jest w łodydze włosa, pochłania wiązki lasera przy użyciu odpowiedniej ilości światła. Następnie ciepło rozprasza się do pozostałych tkanek, tym samym uszkadzając mieszki włosowe, jak również i komórki, które odpowiedzialne są za tworzenie się nowych włosów. W takim zabiegu można usunąć jedynie ciemne włosy, a więc takie, które mają odpowiednią ilość melaniny. Innym zabiegiem jest taki z użyciem lasera ND-Yag, w którym to światło przenika do naczyń krwionośnych, jakie znajdują się na dole mieszka włosowego i w ten sposób je uszkadza, co prowadzi do obumarcia całej cebulki.
Im lepiej się przygotujemy, tym lepszy uzyskamy efekt. Co więc robić? Na pewno na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać i stosować samoopalaczy. Nie można zażywać leków fotouczulających i herbatek ziołowych z dziurawca. Na tydzień przed zabiegiem nie można stosować żadnych kremów do depilacji, jak również i maści z witaminą A, C, z retinolem, kwasami owocowymi czy też z izotretinoiną. W dniu zabiegu skóra powinna być czysta, pozbawiona jakichkolwiek kremów, kosmetyków, perfum i innych kosmetycznych dodatków.
Pierwszym etapem jest konsultacja. Zarówno dermatolog, jak również i kosmetolog oferujący takie usługi, nie może wykonać zabiegu bez wcześniejszej, dogłębnej rozmowy z pacjentem. Podstawą jest wywiad, dzięki któremu można dowiedzieć się, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zobaczyć stan skóry i włosów, ocenić ich typ i tym samym dobrać odpowiedni laser do konkretnego usunięcia włosów. Jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, wówczas wykonuje się u niego tak zwaną próbę laserową. Na czym ona polega? Na sprawdzeniu, jak reaguje skóra na daną wiązkę światła z lasera. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, można przystąpić do zabiegu.
Czy taki zabieg boli? www.klinikadrstachura.pl Nie. Skórę naświetla się małą wiązką światła. To sprawia, że ból jest praktycznie niewyczuwalny. Można jedynie odczuwać delikatny dyskomfort, gdyż skóra może mrowieć, swędzieć, czy delikatnie kłuć. Jeśli laser jest dobrym urządzeniem, to bez wątpienia nie wywoła on absolutnie żadnego dyskomfortu. Tak ważne jest więc to, aby stawiać na usługi w jak najlepszych klinikach, tak, aby móc uzyskać jak największą jakość usług. To stanowi element nadrzędny i na tym właśnie należy w pierwszej kolejności się skupić.
W zależności od wybranej partii ciała, zabieg może trwać od kilkunastu minut, do nawet dwóch godzin. Czy po zabiegu widoczne są jakiekolwiek zmiany? Tak, skóra jest czerwona i może delikatnie piec do kilku dni. Ważne jest odpowiednia jej pielęgnacja. Używajmy wody z żelem, ale bez użycia mydła, delikatnie osuszajmy wydepilowane miejsce, nie stosujmy żadnych kremów, antyperspirantów i innych dodatków. Przed kolejnym zabiegiem należy skórę ogolić, ale nie używać pęsety czy wosku. Ważne jest to, aby skóry nie opalać.
Kluczowe znaczenie w całym procesie depilacji laserowej ma przede wszystkim wybór odpowiedniej kliniki, która to takie zabiegi ma nam do zaoferowania. Jeśli nie wybierzemy odpowiedniego specjalisty, w żadnym wypadku nie uda nam się osiągnąć wymarzonego rezultatu. Powinniśmy więc postawić na takie rozwiązanie, które zagwarantuje nam najwyższą jakość usług i pełne nasze zadowolenie. Doświadczony dermatolog wykona dla nas zabieg depilacji laserowej, wykorzystując w tym celu najlepsze urządzenia, takie, dzięki którym nasza gładka skóra stanie się naszym największym atutem, a problem wrastających włosków czy nadmiernego owłosienia przestanie całkowicie istnieć.