Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Uniwersytet w Krobi otwarty - zdjęcia

12:37, 16.10.2011 Aktualizacja: 03:43, 27.10.2025

Ponad siedemdziesiąt osób liczy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi, który, rozpoczął swoją działalność w ubiegłym tygodniu. Podczas inauguracji, studenci odśpiewali  akademicki hymn ?Gaudeamus igitur? złożyli przysięgę , oraz otrzymali indeksy z rąk profesora Sylwestra Dworackiego, wykładowcy Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Występami artystycznymi w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Krobi, rozpoczęła się inauguracja roku akademickiego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi. Pomysł utworzenia uczelni pojawił się kilkanaście  miesięcy temu, jednak ze względów formalnych i finansowych jego otwarcie nieco się opóźniło. Podczas uroczystości otwarcia, studenci odśpiewali akademicki hymn ?Gaudeamus Igitur? złożyli przysięgę , oraz otrzymali indeksy z rąk profesora Sylwestra Dworackiego, wykładowcy Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Następnie Apolonia Dykcik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do powstania tej inicjatywy. -Z tego miejsca chciałam podziękować wszystkim którzy pomogli nam w utworzeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi. Uważam że nasza działalność pozwoli wszystkim, sporo się nauczyć. Mam też nadzieję że z czasem będzie nas coraz więcej? - mówiła Apolonia Dykcik

Po krótkich przemówieniach, świeżo zaprzysiężeni studenci wysłuchali wykładu inauguracyjnego ?Korzenie Europy? prowadzonego przez wykładowcę Uniwersytetu Adama Mickiewicza,profesora Sylwestra Dworackiego.

UTW swoje zajęcia będzie prowadził w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Krobi. Obecnie uniwersytet liczy siedemdziesięciu członków, z gminy Krobia, jednak wszyscy zainteresowani, mogą dołączyć do grona studentów, nabór na uczelnie jest bowiem ciągły.

Tekst/foto: TeJot

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

xxxx

0 0

to juz jest przesada! Na byle wsi szkoła wyższa a tytuł magistra za kilogram jajek pewnie!!

12:29, 04.10.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwww

0 0

przecież to tylko taka nazwa "uniwersytet", a w rzeczywistości to taki jakby towarzyski klub połączony ze spotkaniami z naukowcami z danej dziedziny, ot i cały uniwersytet, tam nie ma nadawania tytułów

18:58, 05.10.2010
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Edward Formanowicz  Edward Formanowicz

0 0

Szczerze podziwiam P.T. Twórców Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krobi za inicjatywę i upór w trudach pracy przy tworzeniu Stowarzyszenia. Gratuluję sukcesu. Zarazem serdecznie dziękuję za pomoc przy tworzeniu analogicznego Uniwersytetu w Środzie Wlkp. Od Pani Prezes Apolonii Dykcik, której jestem osobiście szczerze wdzięczny, otrzymaliśmy plik wzorów podstawowych domunemntów załozycielskich oraz cenne wsazówki, które istotnie pomogły nam wykonać pierwsze kroki na tej trudnej drodze. Od lutego prowadziliśmy nabór członków, uzgadnialiśmy sprawy organizacyjne z miejscowymi Wladzami i (Instytucjami. W kwietniu 2011r odbyliśmy zebranie założycielskie i przekazaliśmy do Krajowego Rejestru Sądowego dokumenty do wpisu. Mamy już 85 członków i nadal napływają nowe zgłoszenia. Pozdrawiam bratni UTW w Krobi i szczerze życzę dalszego rozwoju dla dobra środowiska osób starszych. Łączę wyrazy szacunku.

11:14, 03.05.2011
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%