Zamknij
NEWS

Niestety, kierowcy samochodów ciężarowych pomimo oznakowania informującego, wciąż korzystają z tej drogi. Przy okazji niszczą infrastrukturę

15:26, 28.01.2022 Aktualizacja: 13:50, 01.02.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Tam codziennie w szczególności od rana pieniądze "leżą na ulicy" - piszą poirytowani mieszkańcy, którzy nie mogą już patrzeć jak samochody ciężarowe niszczą barierki i mimo zakazów rujnują gminną drogą. Mają nadzieję, że weźmie się za to policjanci. Z kolei urzędnicy rozkładają ręce i podkreślają, że mogą tylko postawić znaki. 

Kilka lat temu na drodze gminnej w Piaskach - przebiegającej przy stadionie i cmentarzu ustawiono znaki zakazu jazdy pojazdami powyżej 5 ton. W tym roku ograniczenie podniesiono do 10 ton.

- Drogi dookoła miały ograniczenie do 10 ton. Zamysł był taki, aby wyrównać z ograniczeniami jakie są na drogach powiatowych - mówi Paweł Andrzejczak, inspektor ds. zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej z Urzędu Gminy Piaski. 

Niestety, kierowcy samochodów ciężarowych pomimo oznakowania informującego, wciąż korzystają z tej drogi. Przy okazji niszczą infrastrukturę, mając trudności w pokonaniu skrzyżowania z ul. Dworcową. Dziś otrzymaliśmy taką wiadomość.

Hallo policja... Czy postoicie może czasem w Piaskach przy moście skręcając w kierunku boiska? Tam notorycznie jeżdżą ciężarówki choć jest ograniczenie do 10 t i niszczą chodnik i most. Cześć balustrady leży w rowie a dzisiaj znów jakiś (...) ciężarówką wygiął następną jej część - pisze jeden z czytelników. - Tam codziennie w szczególności od rana pieniądze leżą na "ulicy" - dodaje czytelnik sugerując, ze tematem powinny zająć się odpowiednie służby i egzekwować przestrzeganie przepisów. 

Urzędnicy przyznają, że jedyne co mogli zrobić to postawić znaki. Jak udało nam się dowiedzieć. Po naszej interwencji częściej w tym miejscu mają się  pojawiać patrole policji. 

[ALERT]1643377535717[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(11)

????????

15 1

Przecież ta droga nie nadaje się na 10 ton. Co z tego, że drogi powiatowe są na 10 ton.

17:38, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

19 0

Może wystarczy oznaczyć dojazd do firmy MONDI jak należy ,bo w większości tam dojeżdżają auta ciężarowe i problem zniknie

21:52, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatelobywatel

9 1

problem tam jest od kiedy jest strefa gospodarcza i mondi zawsze te barierki były uszkodzone

22:27, 28.01.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RrRr

1 0

Tylko tam jest więcej firm nie tylko Mondi

10:34, 30.01.2022

!!!!!!

15 0

Urzędnicy i wójt w Piaskach w każdym temacie, jak sami powiadają: my nic nie możemy. Jak im ktoś nie podpowie, to problemu żadnego sami nie rozwiążą! A może wszyscy pracują zdalnie i nie wiedzą co się dzieje w gminie?

23:48, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

InaIna

13 0

Dzisiejsze zarządzanie od samej góry do dołu polega na uchwalaniu sobie podwyżek. Tylko w tym temacie główki pracują.

10:19, 29.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

He he he He he he

1 1

Jeszcze policja istnieje?

11:30, 29.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierkier

5 0

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i wie o nim wójt. Wystarczy po drugiej stronie drogi idącej w kierunku na cmentarz postawić barierki odgradzające drogę od chodnika, który tam biegnie. Nie wykręci tam wtedy żaden tir. Zwiększy to również bezpieczeństwo pieszych Ale również znak 10 t od strony wjazdu od ulicy gostyńskiej jest źle umocowane /odwrócony bokiem/ Bariery na moście są wyłamywane notorycznie, może już kilkanaście razy. Wszyscy o tym wiedzą od radnych powiatowych po włodarzy gminy i powiatu, ale najlepiej za dużo nie widzieć- tak jest wygodniej. No i policja doskonale o wszystkim wie. Czyli do pracy decydenci!

12:53, 29.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiki

4 0

Policja policją, ale oni nie zawsze tam będa stali. Postawić po obu stronach drogi w kierunku na cmentarz solidne bariery i tyle, a to już rola wójta i starosty

13:00, 29.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I jak tematI jak temat

0 0

Dzieje się coś ?

01:12, 31.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiaskarzPiaskarz

2 1

Temat znany od daaawna. Kierowcy nieraz wyjeżdżają na kilka razy. Niektórzy nie potrafią wykręcić w stronę torów od razu, to jadą w stronę Marysina i tam nawracają, norma. Ale co to kogo obchodzi, każdy w d..ie ma od wójta po resztę urzędników. Policja niech faktycznie tam postoi i mandatami posypie to może wreszcie kierowcy okularki założą i znaki dostrzegą :)

09:31, 31.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!!!

1 0

Dlaczego w ostatnim czasie w mediach wypowiedzi udzielają pracownicy a nie kanalia? Utonął?

13:05, 19.02.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%