Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Najpierw organizacja, a potem medale. Pokazali jak to się robi u siebie!

mis 12:11, 27.04.2026 Aktualizacja: 12:42, 27.04.2026
Skomentuj Najpierw organizacja, a potem medale. Pokazali jak to się robi u siebie! Foto: SWG

Sporty Walki Gostyń z ogromnym sukcesem zakończyły Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek, które odbyły się w Gostyniu. Klub nie tylko stanął przed dużym wyzwaniem organizacyjnym, ale również sportowo pokazał swoją siłę. Reprezentanci SWG wywalczyli medale, a gostyński klub wygrał zarówno klasyfikację medalową, jak i punktową.

To jeden z największych sukcesów w historii klubu. Zawodniczki i zawodnicy Sportów Walki Gostyń pokazali, że należą do ścisłej krajowej czołówki. Złote medale dla SWG zdobyły Hanna Juszkiewicz, Amelia Jagiełło, Anna Sekuła i Maja Hoffmann. Ponadto Hanna Juszkiewicz została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Na drugim stopniu podium stanęli Eliza Siekierkowska oraz Juliusz Biernacki, którego finałowy pojedynek zakończył się bardzo wyrównanym werdyktem 3:2. Brązowe medale wywalczyli Klara Sikora, Kinga Maciejak, Beniamin Trąbka oraz Hubert Dworak.

Dla gospodarzy mistrzostw był to podwójny sprawdzian. Z jednej strony organizacja dużej imprezy rangi ogólnopolskiej, z drugiej walka o jak najlepszy wynik sportowy przed własną publicznością. Jak podkreśla Krzysztof Wojtkowiak ze Sportów Walki Gostyń, klub zdał ten egzamin.

- To ogromny sukces naszego klubu. Daliśmy radę zarówno organizacyjnie, jak i sportowo - czytamy na SWG.

Organizacja mistrzostw w Gostyniu była dla SWG dużym wyzwaniem. Jak przyznaje Krzysztof Wojtkowiak, klub po raz pierwszy podjął się przygotowania wydarzenia tej rangi.

- Kiedyś była taka tradycja, że Wielkopolska zawsze robiła Mistrzostwa Polski Młodzików i ta tradycja kilka lat temu została przerwana. Kiedy zostałem prezesem Wielkopolskiego Związku Bokserskiego, powiedziałem, że to musi wrócić. Boks i finały muszą wrócić do Wielkopolski - podkreślał Krzysztof Wojtkowiak.

Jak dodaje, kilka lat temu finały udało się zorganizować w Śremie, jednak było to przedsięwzięcie wymagające ogromu pracy i dużych nakładów finansowych. Dlatego później trudno było znaleźć klub, który chciałby podjąć się takiego zadania.

- W tym roku stwierdziliśmy, że skoro zrobiliśmy Mistrzostwa Wielkopolski, to musimy też zrobić Mistrzostwa Polski i musimy dać radę. Dostaliśmy zgodę od Polskiego Związku Bokserskiego, chociaż musieliśmy rywalizować z innymi miastami, które również chciały zorganizować mistrzostwa - mówił Krzysztof Wojtkowiak.

Zawody w Gostyniu miały profesjonalną oprawę. Walki można było śledzić na żywo, przygotowano telebim, a całość miała charakter dużego sportowego wydarzenia. Jedynym mankamentem, na który zwracali uwagę organizatorzy, były warunki techniczne gostyńskich hal.

- Wszystko wyglądałoby jeszcze lepiej, gdyby hale sportowe w Gostyniu miały zasłony. Przy takiej oprawie, przy telebimie i transmisjach, można byłoby stworzyć klimat jak na gali - zauważa Krzysztof Wojtkowiak.

Mistrzostwa zakończyły się dla gostyńskiego klubu znakomicie. Sporty Walki Gostyń nie tylko udźwignęły ciężar przygotowania ogólnopolskiej imprezy, ale też potwierdziły swoją sportową pozycję. Zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i punktowej to jasny sygnał, że w Gostyniu szkolenie młodych zawodników stoi na bardzo wysokim poziomie.

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"90870"}

::news{"type":"see-also","item":"90867"}

::news{"type":"see-also","item":"90855"}

(mis)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%