Zamknij
NEWS

Podczas ostatniej sesji radni gminni wykonali ważny krok i podjęli uchwałę o zamianie gruntów, na których miałby powstać nowy stadion sporto

M.S 12:36, 08.10.2020 Aktualizacja: 13:49, 22.08.2025
Zdjęcie poglądowe canva Zdjęcie poglądowe canva

Coraz bliżej budowy nowego stadionu w Krobi? Podczas ostatniej sesji radni zrobili ważny spory krok naprzód, podejmując uchwałę o zamianie gruntów, na których w przyszłości miałby powstać nowy obiekt sportowy. Władze gminy studzą jednak hurraoptymizm, nie deklarując żadnych konkretnych terminów co do realizacji inwestycji

Krobscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o zamianie dwóch działek zlokalizowanych na terenie gminy. Jedna należy do samorządu, druga do osoby prywatnej. - Chodzi o działkę położoną w Pudliszkach, nieopodal jednego ze stawów w obrębie dawnej cegielni, która stanowi własność Gminy Krobia. W wyniku podziału geodezyjnego wyodrębniona zostanie z niej działka o powierzchni nie większej niż 0,3500 ha, która podlegać będzie zamianie na dwie działki położone w Krobi ( o powierzchniach 0,0550 ha oraz 0,0638 ha), stanowiące własność prywatną - tłumaczy Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Działki przy ul. Polnej, które Gmina Krobia nabędzie w drodze zamiany, przeznaczone zostały w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego m.in. pod tereny sportu i rekreacji i wiążą się z planami budowy stadionu sportowego w Krobi. Kiedy obiekt mógłby powstać pytał podczas ostatniej sesji radny Sławomir Gembiak. Odpowiedź jaką uzyskał była raczej daleka od optymizmu. - Zamiana gruntów ma nas doprowadzić do finalizacji przejęcia gruntów niezbędnych pod budowę stadionu. Dzisiaj jeszcze za wcześnie abyśmy deklarowali konkretne terminy, ale miejmy nadzieję, że ta perspektywa będzie coraz bliższa - mówił wiceburmistrz Michał Listwoń.  

Na razie trudno powiedzieć czy w efekcie zamiany gruntów gminie przyjdzie ponieść dodatkowe koszty. - Nie można jeszcze dziś udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależeć będzie od oszacowania wartości nieruchomości (tak gminnej, jak i prywatnej). Najprawdopodobniej Gmina Krobia poniesie koszty związane z podziałem nieruchomości w Pudliszkach, której jest właścicielem - wyjaśnia Adam Sarbinowski z krobskiego urzędu. 

[ALERT]1602153778792[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Czasem wiedza zdobyta w godzinę, może ocalić czyjeś życ

Żeby napisać komentarz muszę przeklinać 48 reklam ale no niestety zaakceptowałem wszystkie pliki cookies i do meritum,dlaczego w tak ważnej kwestii jeżeli chodzi o pierwszą pomoc wstawia Pan na miniaturkę zdjęcie policjii ta firma nadaje się do jeżdżenia bez celu po mieście za moje i Pana pieniądze.zamiast dodać miniaturkę zachęcającą by kliknęły je młode osoby to Pan trzyma sojusz z gostynska policja szanowny Panie Jarosławie mam prośbę jak Pan wstawia wszystkie artykuły popierające gostyńska policję to bardzo proszę również wstawiać wszystkie wtopy gostyńskiej policji. Niech Pan idzie z tłumem i wstawia artykuły dla młodych z tematyką dla młodego pokolenia a nie wszędzie zdjęcia policji żeby że niby policja wspiera pierwszą pomoc pozdrawiam Pana i myślę,ze na wtopach gostyńskiej policji miałby Pan więcej kliknięć niż poniżanie się o rzeczywistości

Panie Jarosławie

03:28, 2025-09-14

Ta ulica może za jakiś czas zmienić kierunek. Dlaczego?

Do mieszkaniec. To jest zwykłe nygustwo i nic więcej po co sobie zastawiać podwórko jak można ulicę.Jeśli nie masz miejsca to sprzedaj 2 auta ha ha.

Też mieszkanka

21:09, 2025-09-13

Ma to! Żeby gmina rosła w siłę! Władzom Pogorzeli chyba

Ha ha ha ha ha ha No to coś z wami jest nie tak w tej Pogorzeli. Dopiero co były wybory i tak sobie wybraliscie a teraz wyzywacie ludzi w komentarzach i narzekacie że źle rządzą? To wy ich wybraliście ha ha ha ha

Boss

19:14, 2025-09-13

Schemat zawsze wyglądał tak samo. Nigdy nie wracała...

Mega trzyma ten instrybutor mmm

.

18:35, 2025-09-13

0%