Zamknij
REKLAMA

Łączy ich historia i publicystyka. Znamy kandydatów do tegorocznej nagrody...

10:27, 24.06.2020 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Podczas najbliższej sesji radni podejmą decyzję o przyznaniu tytułów "Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego" W tym roku do wyróżnienia nominowano trzech kandydatów - wszyscy są cenionymi publicystami i regionalistami. Pod znakiem zapytania stoi jednak termin wręczenia nagród. W ostatnich latach uroczystość ta miała miejsce podczas powiatowych dożynek, które w tym roku z powodu pandemii zostały odwołane. 

Tytuł "Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego" jest wyróżnieniem przyznawanym corocznie przez Radę Powiatu Gostyńskiego od 2002 roku. Może być nadane obywatelom polskim i cudzoziemcom oraz instytucjom polskim i zagranicznym za wybitny wkład i współpracę na rzecz regionu oraz promowanie powiatu w kraju i za granicą. Do tej pory otrzymało go 71 osób i instytucji. 

W tym roku Zarząd Powiatu Gostyńskiego przekazał przewodniczącemu rady trzy wnioski o przyznanie tego tytułu. Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wnioski o przyznanie wyróżnień - Bogusławowi Janikowi i Andrzejowi Miałkowskiemu, natomiast klub radnych Forum Demokratyczne zaproponowało kandydaturę dr Grzegorza Wojciechowskiego. Wszyscy kandydaci są osobami związanymi z historią, a także cenionymi regionalistami i publicystami.

Ich kandydatury zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Opiniującą Wnioski o Przyznanie Wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego". Uzasadnienia dla każdej z kandydatur możecie przeczytać – TUTAJ -

W ostatnich latach wręczenie wyróżnień odbywało się podczas obchodów Dożynek Powiatowych "Dobre Smaki Powiatu", które w tym roku z powodu pandemii koronawirusa dowołano. Nasuwa się więc pytanie: kiedy i gdzie wyróżnieni odbiorą nagrody? O tym zapewne dowiemy się podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego. 

[ALERT]1592987425663[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KrobiakKrobiak

4 1

Czy Miałkowski czasami nie mijał się z prawdą historyczną, jeśli chodzi o historię gminy Krobia? 19:49, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do P.Krobiakado P.Krobiaka

4 5

Jeśli Krobiaku wiesz lepiej, to proponuję, pozbieraj materiały, napisz i wydaj nową publikację. 16:14, 25.06.2020


abcabc

6 0

Pan Miałkowski startował do wyborów z list Lewicy.Nominacja z PIS u a to niespodzianka. 07:52, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA