Zamknij
REKLAMA

Tak postanowili

14:11, 08.08.2019 | M.S
REKLAMA
Skomentuj

Tomasz Pytel z Goli cudem przeżył wypadek. Przez kilka miesięcy leżał w szpitalu, jednak droga do zdrowia i samodzielności nadal jest długa i bardzo kosztowna. Aby wrócić do normalnego życia Tomek potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Ma też świadomość, że sam sobie nie poradzi, dlatego liczy na każdą pomoc.  Okazją do  wsparcia będzie festyn w Pudliszkach, który zaplanowano na niedzielę 18 sierpnia.

Początkowo miał być to integracyjny festyn "Poczuj się bezpiecznie" połączony z prezentacją działań służb ratunkowych działających w powiecie. Kiedy jednak członkowie stowarzyszenia OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy z Pudliszek poznali Tomka, postanowili mu pomóc. - Festyn jest organizowany w ramach Programu Grantów Społecznych i założenie było takie, aby łączył przyjemne z pożytecznym - zabawę i naukę. Kiedy poznaliśmy Tomka postanowiliśmy mu pomóc. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Dziecko" możemy przeprowadzić zbiórkę podczas festynu i wspomóc leczenie Tomka - mówi Patryk Szwarczyński, prezes stowarzyszenia OSP.

Tomek przestał  być samodzielny, wymaga ciągłej opieki i pomocy ze strony najbliższych. Mieszka w bloku na drugim piętrze i praktycznie nie wychodzi z domu. Mieszkanie nie jest przystosowane dla osoby niepełnosprawnej, przez co bardzo utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Rehabilitacja też nie jest za darmo Godzina ćwiczeń pod okiem fachowca,  to średnio koszt 120 złotych, prywatny turnus rehabilitacyjny - 6-7 tys. złotych, a bez tego nie da się wrócić do normalności.

Okazja, by pomóc Tomkowi nadarzy się w niedzielę 18 sierpnia. - Będą pokazy sztuk walki, ciuchcia strażacka, sumo, zamki dmuchane, przejażdżki samochodem rajdowym - wymienia Patryk Szwarczyński, prezes towarzyszenia OSP. Ponadto rysowanie kredą na podkładach, pokaz służb ratunkowych, symulacja wypadku drogowego, strzelanie z wiatrówki i liczne konkurencję dla dzieci. Planowana jest również licytacja. - Nadal szukamy darczyńców na licytacje także mogą się kontaktować przez Facebooka - Stowarzyszenie "OSP" - Ochoczo Szczerze Pomagamy. Serdecznie zapraszamy ludzi dobrej woli. Cały dochód z festynu przekażemy na wsparcie dla Tomka - podsumowuje Patryk Szwarczyński ze stowarzyszenia OSP.

Cały czas można wspierać Tomka Pytla wpłacając pieniądze na jego leczenie i rehabilitację na portalu zrzutka.pl -TUTAJ-

Foto: Stowarzyszenie OSP

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

znajomyznajomy

4 0

Ale zapowiada się extra festyn,brawo! 17:15, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PikaczuPikaczu

5 0

No wreszcie coś ciekawego będzie w Pudliszkach 19:52, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GifGif

2 0

Tomek zjawimy się z ekipą 17:41, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HubaHuba

3 0

Brawo Patryk. Muszę odwiedzić ukochane Pudliszki I wrzucić do puszki. 12:51, 11.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone