Zamknij
REKLAMA

Trudno się dziwić

14:16, 06.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Od kwietnia funkcjonuje w Poniecu Klub Seniora, który jest prawdziwym hitem wśród najstarszych mieszkańców gminy. Jego popularność z miesiąca na miesiąc rośnie. Chętnych do udziału w zajęciach jest więcej niż miejsc, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej podjął starania o kontynuację projektu z nowymi miejscówkami.

Klub Seniora rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia tego roku. Początkowo chęć uczestnictwa wyraziło 76 osób, jednak z czasem liczba ta wzrosła do ponad 90 członków. Zgodnie z założeniami projektu od poniedziałku do piątku seniorzy biorą udział w zajęciach m.in. kreatywnych, rękodzielniczych, ceramicznych, florystycznych, tanecznych, ćwiczeniach relaksacyjnych, na zdrowy kręgosłup, nordic walking, zajęciach tanecznych, nauki gry w bowling. Ponadto chętnie wyjeżdżają na wycieczki i spotykają się z ciekawymi ludźmi czy specjalistami o najróżniejszym fachu.

Projekt kończy się w sierpniu przyszłego roku, lecz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poniecu już podjął starania o jego kontynuację. Placówka złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego wartości ponad milion złotych na projekt pn. "Poprawa dostępu do usług opiekuńczych i asystenckich w gminie Poniec", który trwałby dwa lata począwszy od maja 2020 roku. Uczestniczyłoby w nim 115 osób. - Seniorzy są bardzo chętni do udziału w zajęciach Klubu Seniora, a my jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, dlatego dokładamy wszelkich starań,a by ten projekt był kontynuowany - mówi Hanna Konieczna, kierownik OPS Poniec.

Wraz z nowym projektem szykują się pewne zmiany, które zapewne ucieszą wszystkich. Miejsce zmieni poniecki Klub Seniora. - Gmina otrzymała w nieodpłatną dzierżawę dom katolicki i tam projekt przewiduje wykonanie niezbędnych remontów i dostosowanie tego budynku do potrzeb osób starszych - mówi Hanna Konieczna, kierownik OPS w Poniecu, dodając,  że spotkania Klubu Seniora wraz z początkiem nowego projektu miałyby odbywać się dodatkowo w trzech miejscowościach gminy - w Szurkowie, Żytowiecku i Łęce Wielkiej.

Nowością mają być tzw. usługi sąsiedzkie. - W trwającym projekcie utworzyliśmy mieszkanie wspomagane. W nowym projekcie działalność Klubu Seniora ma być poszerzona o usługi polegające na wspieraniu osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych w ramach pomocy sąsiedzkiej polegającej m.in. na robieniu zakupów, pomocy w sprzątaniu miejsca zamieszkania. Wszystkie te usługi są opłacane w ramach projektu - wyjaśnia Hanna Konieczna.

Czy ponieckiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej uda się pozyskać środki? Taka informacja zapewne wywołałaby uśmiech na twarzach ponieckich seniorów. Na ostateczną decyzje przyjdzie jednak poczekać  kilka miesięcy. Wyniki naboru wniosków mają być znane na początku przyszłego roku.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone