Zamknij
REKLAMA

Dzielne maluchy! Dzięki tej zabawie, wiedzą jak należy się zachować...

12:45, 15.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Pogadanki z policjantami, nauka udzielania pierwszej pomocy i zajęcia edukacyjne ze strażakami OSP. To tylko część działań podjętych w ramach projektu "Bezpieczne dziecko", w którym udział wzięło pięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego. Podsumowaniem był dzisiejszy "Międzyprzedszkolny quiz dla dzieci". Chodziło przede wszystkim o naukę...przez zabawę.

Gwarnie i  kolorowo zrobiło się w hali sportowej przy boreckiej podstawówce. Sześciolatki z pięciu przedszkoli, w sumie około 130 maluchów: z Pogorzeli, Karolewa, Wycisłowa, Borku Wlkp. i Zimnowody wzięło udział w "Międzyprzedszkolnym quizie dla dzieci". - To spotkanie jest podsumowaniem projektu "Bezpieczne dziecko" realizowanego od czerwca do listopada - mówi Agnieszka Hasińska z Przedszkola Samorządowego "Pod dębem" w Karolewie. - Dziś chodzi przede wszystkim o zabawę, a przy okazji naukę. Dzieci nie rywalizują, ale będą brały udział w konkurencjach polegających m.in. na rozpoznawaniu znaków, dopasowywaniu numerów alarmowych, będą pokonywały tory przeszkód i pokazywały na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy - wymieniała Agnieszka Hasińska.

Wcześniej w ramach projektu zorganizowano pogadanki ze strażakami OSP Borek Wlkp., z przedstawicielami policji m.in. o bezpieczeństwie w sieci, o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Dzieci, ale też dorośli uczyli się udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Przedsięwzięcie mogło dojść do skutku dzięki inicjatywie czterech nauczycielek z Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem", które zawiązały grupę nieformalną "Aktywni dla przedszkolaków" działającą przy Stowarzyszeniu Borecki Lider Aktywności Społeczno – Kulturalnej "Blask". Nauczycielki opracowały projekt "Bezpieczne Dziecko" i wzięły udział w konkursie grantowym "Działaj lokalnie", z którego otrzymały dofinansowanie.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MmmMmm

0 0

Niech ta pani dyrektor tego przedszkola w karolewie pomyśli o wydłużenie czasu otwarcia bo rodzice pracujący w gostyniu nie mogą zdążyć odebrać dzieci 14:25, 25.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone