Zamknij
REKLAMA

Życzymy 200 lat!

14:55, 09.09.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: UM Borek Wlkp.

Taka rocznica urodzin nie zdarza się często! Setne urodziny obchodziła mieszkanka Celestynowa, Stanisława Pawlik, obecnie najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. O tak wspaniałym jubileuszu oprócz rodziny i znajomych pamiętali także samorządowcy.

Mieszkanka gminy Borek Wlkp. - Stanisława Pawlik urodziła się 7 września 1919 roku w Celestynowie, gdzie mieszka do dziś. Jest córką Stanisława i Stanisławy Wilczyńskich. W czasie wojennej zawieruchy wraz z rodziną zostali wywiezieni do Austrii, do miejscowości St. Leonhard, a po oswobodzeniu do Włoch. Do domu rodzinnego Pani Stanisława wróciła 14 października 1946 roku, by sześc lat później wyjść za mąż za Stefana Pawlika. Doczekała się 4 dzieci: 3 synów i 1 córki, a także 2 wnucząt oraz 3 prawnucząt. W 1988 roku Stanisława Pawlik została wdową.

Z okazji 100 urodzin panią Stanisławę odwiedzili przedstawiciele boreckiego samorządu z burmistrzem Markiem Rożkiem na czele, przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: Adriana Kaczmarek i Beata Hajduk oraz przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Borek Wielkopolski: Jan Gogulski oraz Marian Mikołajczyk.

Specjalny list gratulacyjny przesłano również z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Premier Mateusz Morawiecki życzył Pani Stanisławie wielu szczęśliwych i radosnych lat. - Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny - napisano w gratulacjach.

Podczas okolicznościowego spotkania w domu rodzinnym pani Stanisławy nie zabrakło uścisków, serdecznych życzeń, kwiatów i upominków. Jubilatce życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu i miłości.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone