Zamknij
REKLAMA

Marszałek bez uprawnień?

14:07, 22.02.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Czy Grzegorz Marszałek przez lata pełniący funkcję kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie robił to bez uprawnień? Sprawa ujrzała światło dzienne podczas trwającego w urzędzie audytu, a wykonana ekspertyza prawna potwierdziła te przypuszczenia. Burmistrz Marek Rożek poinformował o tym radnych podczas wczorajszej sesji. Było nerwowo. Padło wiele gorzkich słów i oskarżeń...Co o całej sprawie sądzi sam Grzegorz Marszałek?

Zaczęło się niewinnie...
W punkcie "Sprawozdanie burmistrza z okresu międzysesyjnego" włodarz gminy Marek Rożek poinformował, że chce zdementować pewne pogłoski. Dodał, że chodzi o kwestie związane z reorganizacją urzędu i audytem, który ma własnie miejsce. Zaczął od zmian na stanowiskach urzędniczych. - W związku z faktem, że we wrześniu 2018 wpłynął wniosek inspektora oświaty Tomasza Marszałka o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Przychyliłem się do tego wniosku. Na własną prośbę zrezygnował z pracy w urzędzie miejskim w Borku Wlkp. - mówił burmistrz Marek Rożek.

Jak się okazało, nie było to jedyne odejście z pracy w magistracie.  W ostatnich tygodniach na emeryturę przeszła inna wieloletnia urzędniczka. Z czasem pojawił się kolejny wakat. - (...) Trzeba było wszystko dograć, by urząd mógł funkcjonować - mówił włodarz gminy Borek Wlkp. W ramach reorganizacji w urzędzie dokonano też kilku przesunięć, wprowadzono zmiany z zakresie przydzielonych obowiązków i zatrudniono nowych urzędników na wolne stanowiska. - Kiedy w 2014 roku obejmowałem urząd było łącznie 31 etatów. (...) Obecnie jest to 27,5 etatu, (...) czyli zmniejszyła się liczba osób zatrudnionych w urzędzie - wyjaśniał burmistrz Marek Rożek.

Dokumentacja do kontroli
Po wyjaśnieniu tych kwestii,  burmistrz przeszedł do trwającego w urzędzie audytu, który od kwietnia zeszłego roku wykonuje  firma Audit Consulting Municipal Sp. z o.o. z Chorzowa za kwotę blisko 50 tys.złotych. Tłumaczył też, co jest powodem prowadzonych kontroli i jak przebiegają. - Zostały przeprowadzone kontrole zamówień publicznych, dotacji udzielonych przez gminę, kontrole dotyczące gospodarki odpadami oraz jednostek organizacyjnych. To dotyczyło również ZAZ-u w Leonowie - zaczął burmistrz Mare Rożek. - Na samym początku zwrócono mi uwagę, że kierownik ZAZ nie spełnia wymogów formalnych, aby pełnić to stanowisko - oświadczył włodarz, który w związku z tym poprosił o wykonanie ekspertyzy prawnej mającej odpowiedzieć na pytanie – czy Grzegorz Marszałek spełnia wymagania kwalifikacyjne pełniąc funkcję kierownika od 16 listopada 2011 roku?.

Z pisma, jakie otrzymał wynika, że w pkt. 6 opisu stanowiska pracy (sporządzonego w lipcu 2011 roku) na stanowisku wymagane jest wykształcenie wyższe oraz 3-letni straż pracy. Natomiast w pkt. 7 opisu napisano – "Mimo nie spełnienia kryteriów może być: z uwagi na brak kadry na rynku warunkową mogą być przyjęci kandydaci z wykształceniem średnim ze stażem powyżej 10 lat pracy na stanowisku kierowniczym". Według zapisów znowelizowanej ustawy o pracownikach samorządowych – kierownikiem mogła zostać tylko i wyłącznie osoba z wyższym wykształceniem.

Inaczej sytuacja wglądałaby gdyby Grzegorz Marszałek został zatrudniony przed wejściem w życie ustawy, wówczas nadal mógłby pełnić funkcję kierownika z wykształceniem średnim. Co więcej, wprowadzenie zapisu o możliwości dopuszczenia do konkursu osób z wykształceniem średnim zdaniem radcy prawnego Mieczysława Klupczyńskiego, było złamaniem prawa. Jednocześnie w piśmie radca prawny zarekomendował burmistrzowi, aby ten zawarł porozumienie z Grzegorzem Marszałkiem o zmianie warunków pracy płacy. - Nie będę odnosił się do tego czy zostało złamane prawo czy nie - mówił burmistrz Marek Rożek. - Dementuje tym samym jakąkolwiek kwestię o zwolnieniach i że nie wiadomo co burmistrz wyrabia...(...). Nie chce mówić o epitetach które w moim kierunku lecą. Ja tylko wykonuję zapisy ustawy, a że wychodzi jak wychodzi...Trudno - komentował burmistrz Marek Rożek.

List był i go nie ma...
Burmistrz zastrzegał, że przekazał szczegółowe informacje na sesji po konsultacji z prawnikami. Podkreślał, że próbował się w tej sprawie spotkać z Grzegorzem Marszałkiem. Wysłał też pismo w tej sprawie. - To pismo zostało dostarczone przez listonosza. O ile wiem p. Gawrońskiego (radnego gminy Borek Wlkp.). Pana Gawroński nie zastał kierownika na miejscu i pismo nie zostało odebrane. Pan Gawroński był zobowiązany pismo zanieść na pocztę i zostawić wiadomość. Pismo nie zostało z poczty odebrane, ani w wtorek, ani w środę. W czwartek (14 lutego) zmierzałem spotkać się panem kierownikiem. Skoro nie przyszedł, zacząłem się interesować dlaczego. Okazało się, że pismo leżało na poczcie. Pismo to odebrałem i wystosowałem nowe pismo. (...) - mówił burmistrz Marek Rożek dodając, że różniło się ono od poprzedniego jedną rzeczą...datą spotkania. - To pismo (przyp. red. nowe pismo) zawiozłem do ZAZ. Kierownika nie zastałem. Na liście nie był podpisany, w pracy jednak był. Pismo przekazałem księgowej i poprosiłem, aby zadzwoniła do kierownika i powiedziała, że takie pismo ma do odebrania - tłumaczył burmistrz Marek Rożek. - Podkreślam jeszcze raz - nie miałem zamiaru i nie mam, zwolnienia pana Marszałka. Zgodnie z prawem nie może piastować tego stanowiska, dlatego liczyłem na porozumienie, przesunięcie na inne stanowisko i zakończenie tematu - podsumował burmistrz Marek Rożek.

Radny ma wątpliwości, burmistrz odpowiada....
Zdaniem radnego Gawrońskiego, który miał dostarczyć list,  burmistrz Marek Rożek mógł złamać prawo odbierając list z punktu pocztowego. - Pan nie miał żadnego prawa odebrać listu, bo to był list adresowany do pana Grzegorza Marszałka, a nie do pana. Pan go wysłał, pan go może cofnąć, gdyby nie było próby doręczenia, a awizo wraca do urzędu po jakimś czasie. (...) Żeby ta dziewczyna nie miała problemów - mówił radny Gawroński.

- Pojechałem poprosiłem o list i go otrzymałem...Ja prawa pocztowego akurat znać nie muszę... - odpowiadał burmistrz Marek Rożek. Radny Gawroński jednak nie odpuszczał. Dopytywał, dlaczego dopiero teraz Grzegorz Marszałek jest "niepotrzebny". - Bardzo bym chciał żeby pan zrobił tyle, co pan Marszałek przez 8 lat - mówił wzburzony Gawroński. Równie zdenerwowany burmistrz Marek Rożek podkreślał, że nie ma znaczenia to, czy zakład "leżał w gruzach" czy nie. - Ja realizuje ustawę, ale jeśli pan chce żebym poszedł krok dalej to pójdę...Konkurs został rozpisany niezgodnie z prawem. Punkt dopisany, że kierownikiem może być osoba z wykształceniem średnim. W konkursie proszę państwa uczestniczyła osoba z wykształceniem wyższym, przeszła do drugiej tury i ona odpadła. Zgodnie z prawem lub wbrew prawu. Albo są ustawy albo nie. Albo jest prawo albo nie - odpowiada burmistrz Marek Rożek.

Radny Gawroński nadal nie czuł się usatysfakcjonowany odpowiedziami i odbijał piłeczkę. - Jakoś przez cztery lata nie przeszkadzało panu, że pan Marszałek był na kierowniczym stanowisku ze średnim wykształceniem... - zastanawiał się radny Gawroński. Burmistrz przyznał, ze nie miał po postu  świadomości, że jego poprzednik zatrudnił na kierownicze stanowisko osobę ze średnim wykształceniem. - Gdybym wiedział 4 lata temu...Pan dobrze wie jaka była sytuacja 4 lata temu i chyba pan nie wątpi, że bym to wyciągnął. Pana to doskonale wie...Minęły 4 lata dobrej współpracy. Wypełniam swój obowiązek... - zakończył burmistrz Marek Rożek.

Rożek mija się z prawdą?
Tak przynajmniej uważa Grzegorz Marszałek, z którym udało nam się skontaktować telefonicznie. - Nie chcę tego komentować. Burmistrz mija się z prawdą - mówił Grzegorz Marszałek, kierownik ZAZ Leonów, który obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku z pobytem w szpitalu. W rozmowie stwierdził, że ma ukończone dwa policealne studium zawodowe. Podkreślał, że zajmuje jedynie stanowisko urzędnicze. - ZAZ to samorządowy zakład budżetowy i burmistrz powinien wiedzieć, że to on jest kierownikiem, a ja tylko wykonuję tam określoną rolę. Mam upoważnienia do kierowania zakładem, ale wszystkie dokumenty podpisuje on - tłumaczył Grzegorz Marszałek. - Mam takie pytanie, dlaczego burmistrz odebrał list z poczty o godz. 9:11? Dlaczego był dla niego tak ważny i narażał urzędniczkę na utratę pracy? - zastanawiał się w rozmowie z nami Grzegorz Marszałek.

Jaki finał będzie miała sprawa? Czy trafi do sądu pracy? Czy może kierownik spotka się z burmistrzem i znajdą wspólne rozwiązanie? O tym będziemy jeszcze informować.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (226)

FormdementiiFormdementii

43 11

Nic mnie dziwi, koleś z ekipy . Ile takich kwiatków jeszcze wyjdzie.? Prawo jest dla wszystkich i należy go przestrzegać. 15:47, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŁyżkaŁyżka

8 2

Ludzie w internecie tylko żale wylewają. Powiazania sa i beda. Burmistrz zamiast po cichu zalatwic temat "Sluchaj Grześ interesują się, musimy coś zmienić" to on brudy wywala na forum. Ewidentnie chce go pograzyc ale szkodzi tez sobie. Ciekawe czy córka Pana radnego ktora dostala prace w żłobku ma kierunkowe wyksztalcenie i doswiadczenie. Z tego co wiem pracowala w sanepidzie. Kazdy ma cos za uszami ale takie zagrania nie sa dobre dla morali. 20:54, 23.02.2019


WojtekWojtek

28 31

tyle serca i empatii ile PAN GRZEGORZ włożył w funkcjonowanie rozwoju tego ośrodka wystarcza za wykształcenie kompetencje i wystarczająco świadczą o przygotowaniu Pana Marszałka do prowadzenia tego ośrodka. wiem co mówię ponieważ na codzień obserwuje jego pracę. 15:47, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MichMich

11 8

tak piszesz jakby to robił za darmo. Za te pieniądze to każdy by taką krowę klepał 18:48, 22.02.2019


Pewien praciwnikPewien praciwnik

25 11

Skoro juz następują takie weryfikacje to jak z uprawnienami wyglada Pani skarbik gminy Miroslawa K. Ktora jest zarazem kierownikiem ????bo wiem ze sa tez pewne braki 15:56, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

11 2

Tej osoby nikt nie ruszy i jeszcze jedna osobę można by wspomnieć Panią A.Ł donosi na innych pracowników 12:58, 23.02.2019


abcabc

28 16

Ha,ha, ha burmistrz poszedł na pocztę , poprosił o list zaadresowany do kogoś innego i uważa że nic się nie stało. Co na to przełożeni panienki z okienka? Małe dzieci wiedzą, że list wrzucony do skrzynki nie jest już własnością nadawcy i nie można go sobie po prostu odebrać. Burmistrz tego nie wie? Podobno ma wyższe wykształcenie... A może w liście było coś ...? 16:00, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OkiOki

12 7

I to jest właśnie obraz równości wobec prawa... wstyd panie burmistrzu... 16:04, 22.02.2019


MironMiron

9 1

gdyby pani znała prawo pocztowe to by wytłumaczyła że listu nie może odzyskać i by odprawiła z kwitkiem. widocznie poczta działa jak działa. Listonosz oczywiście wiedział i nie powiedział koleżance....taki jest 18:51, 22.02.2019


MikuśMikuś

29 30

niestety szkoda mi tylko i wyłącznie Pana Grzegorza który tak dobrym i wspaniałym sercem przyciągał do siebie całe tłumy ludzi czy to pracownicy czy strażacy wszyscy korzystamy z jego dobrej duszy a zachowanie p burmistCZa świadczy tylko o niskim poziomie zrozumienia drugiego człowieka no i przede wszystkim o wyrobionej legitymacji PiSdu. popieram słowa poprzednika Wojtek 16:10, 22.02.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

KolezankKolezank

18 10

Z jego dobrego serca to korzystala i korzysta tylko i wylacznie jego rodzina, ktora pozatrudnial.. Obcym obiecywal etaty, czekac rejestrowac sie w urzedzie i nawet sie nie odzywal.. Dobrze ze w koncu sie ktos za to wzial. 16:45, 22.02.2019


BuhahaBuhaha

2 9

Z tego co mi wiadomo, to jego rodzina stąd nie pochodzi. 16:50, 22.02.2019


KolezankaKolezanka

12 5

Skoro corka to nie rodzina to ok. :) 16:52, 22.02.2019


ElaEla

11 2

Siostra żony, która bedzie teraz pracowała w urzędzie gminy to nie rodzina. Nikt nie startował nawet na to stanowisko, bo po co. 17:32, 22.02.2019


MoniaMonia

5 5

Do kolezank ... Z Twojej wypowiedzi wynika, że rodzina Pana Grzesia jest niepełnosprawna, ponieważ dobrze wiemy wie osoby tam zatrudnione mają jakiś stopień niepełnospraności. Także proszę się zastanowić zanim coś skomentujesz. 22:14, 22.02.2019


KiluśKiluś

27 22

Pan Grzegorz to wspaniały człowiek, poświęcający się dla dobra innych ludzi. Takich ludzi ze święcą szukać w dzisiejszych czasach. Bardzo nieładnie został potraktowany. 16:22, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MIESZKANIECMIESZKANIEC

25 15

Jak jest tak dobrym człowiekiem to dlaczego miał tak słabe poparcie podczas ostatnich wyborów? zastanawia mnie to 16:22, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AsiaAsia

3 7

Dno... Może najpierw dowiedz się jak wyglada procedura wyborcza 17:00, 22.02.2019


mikuśmikuś

5 1

a co mają do tego wybory? rodzina nie jesteśmy , jest dla mnie całkiem obcą nową osobą a nasze stosunki były takie jakich życzyłbym wszystkim z najbliższą rodziną 17:04, 22.02.2019


GoniecGoniec

23 12

Teraz jak bedziecie np w pracy i będziecie mieli przesyłke do odebrania na poczcie to wiecie, kto może wam ją odebrać. Jeden telefon i macie odebraną. Ludzie domyślcie się co było w tym pierwszym liście i dlaczego został odebrany. A z drugiej strony, jeśli się za każdym razem chcąc spotkać z jakimś pracownikiem, pisze 2 listy, a moża zadzwonić, to czy jest to normalne.Można zadzwonić, można przyjechać. Kto w takim razie płaci za znaczki, za koperty, za papier, bo korespondując z pracownikami listownie w ciągu roku uzbiera się niezła sumka. Wysłanie listu to jest ok10zł. Mnożąc to razy liczbe jednostek i liczbe pracowników uzbiera się niezła sumka. Mamy zaz, mamy gok, mamy soltysów, mamy szkoly, przedszkola itp. Może lepiej zatrudnić kunie i dyliżans jak na dzikim zachodzie i codziennie będą rozwozić od rana przesyłki. Panie Grzesiu życzę powrotu do zdrowia. 16:28, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

3 0

No właśnie tyle idzie pieniędzy na listy a ja dostałem list ze złym adresem korespondencyjnym czyli ze na stary adres a zameldowany jestem od pazdziernika na innym i z gminy jedna pani wie jaki jest prawidłowy adres a druga nie wie a siedzą w tej samej instytucji to dopiero jest parodia i balagan 20:51, 22.02.2019


NauczycielNauczyciel

22 7

Dziwie się że tylko dwóch odeszło przy takiej polityce podobno nasze losy też są policzone. 16:57, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nauczyciel 2Nauczyciel 2

2 0

jacy ludzie odeszli proszę pisać nazwiskami. Każdy ich zna, a co do jednego to chciał zrobić inny numer ale ludzie go znają więc mu się nie udało i teraz nie będzie leserował tylko *%#)!& bo teraz za darmo mu nic nie przyjdzie. 10:33, 26.02.2019


Do Pana RożkaDo Pana Rożka

34 16

A może Pan Rożek powiedzieć, co robił przez ostatnie 4 lata swojego burmistrzowania? Nie sprawdził Pan kompetencji swojego kierownika? A co z nadzorem? Teraz się Panu przypomniało? To może raczej Pan Rożek ma problem, że w ramach nadzoru tego nie zrobił tylko był mu potrzebny audyt za 50 tys.zł? Czy nie jest to przedmiotem zarzutu w kierunku Pana Rożka? 17:07, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TomekTomek

4 0

z tego co widać nie musiał zatrudniać ludzi ze swojego kręgu. nie patrzył kto co umie bo jak byli to widocznie poprzedni włodarz zrobił wszystko, żeby odpowiedni ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami byli. a teraz się co wypomina. trzeba było iść głosować. a audyt można zrobić dla pewności a że ludzie są jacy są to trzeba było już zrobić i teraz wiadomo jakie układy wychodzą na wierzch....dobrze jakby się cofnąć i rozliczyć poprzedników, dlaczego tak bylo a nie inaczej 10:44, 26.02.2019


JaJa

2 0

Pan rozek nie ma obowiazku znac sie na wszystkim ? ciesze sie ze zatrudnil firme z profesjonalistami, ktorzy wylapia wszelkie nieprawidlowosci ktore wplyna na lepszy rozwoj gminy borek wlkp. Pozdrawiam
P.S.
Mlodzi ludzie po studiach na ogórki do Niemiec jadą, a szansa na sukces i na rozwoj zawodowy jest im odbierana. 07:27, 05.03.2019


WojtekWojtek

17 11

niech pierwszy rzuci kamień ten dla którego rodzina nie byłby priorytetem, nie on jeden zatrudnił rodzinę bo znam osobiście takie przypadki ale w tej sytuacji nikomu to nie przeszkadza 17:08, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 0

Zatrudnil rodzine na stanowisko pana mardzalka? Pierwsze slysze... 07:30, 05.03.2019


siwysiwy

31 14

"nie są to jakieś wielkie pieniądze" 49 000 zł to nie są wielkie pieniądze. Może dla Pana nie, jednak dla wielu z nas tak. Obejrzyjcie sobie sesje i wyciągnijcie wnioski. Tłumaczą się winni. Proponuje też posłuchać wypowiedzi Pana Sikory-jest on 4 poziomy wyżej. Pełna kultura, powaga i przede wszystkim szacunek-kontra ...... Jak społecznie zrobi Pan 10% tego, co Pan Grzegorz, to może się Pan chwalić. Dziwne, że to wyszło po wyborach. Może się ktoś bał, że będzie miał kontrkandydata. Karma WRACA. Ludzie będą pamiętać.
17:09, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do siwyDo siwy

4 0

Niektórzy tyle przez caly rok nie zarobią! 17:27, 22.02.2019


KahaKaha

12 4

Pan Sikora klasa sama w sobie. A przede wszystkim SZACUNEK do ludzi. 4 poziomy wyzej to malo powiedziane! Do dziś nie moge przebolec tamtych wyborow... Nie rozumiem dlaczego ciemny lud go nie wybral! Ale z tego co widze w koncu ludziom otwieraja sie oczy! Teraz widzicie na kogo glosowaliscie. Pozdrawiam cala gmine xd 20:04, 22.02.2019


JanekJanek

19 8

W BIP Gminy jest ogloszenie o konkursie, ale nie na stanowisko kierownicze tylko urzędnicze. Rozumiem, że sprawdzał to jakiś prawnik wtedy. Po to macie tam chyba tego prawnika. A po drugie 50 tysiakow na audyt? To niech Pan potem nie narzeka, że brakuje pieniędzy. ŻENADA 17:10, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kk

1 2

Wymusza to ustawa 00:28, 23.02.2019


AsAs

5 3

Nie ma jak to *%#)!& w swoje gniazdo.... 17:13, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

1 1

A czy to prawda ze Pan Grzegorz miał udar? 17:15, 22.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GG

1 0

Tak 17:23, 22.02.2019


AKAK

15 6

A czy nauczyciel historii może być burmistrzem...... ?! Dziwny ten kraj...?! Ale co nienawiść robi z ludzmi.....? Jak widac rozum odbiera?! Jakość obsługi w naszym miejskim ratuszu.... Ma wiele do życzenia....! Co za tym idzie nie zawsze, wyksztalcenie świadczy o profesjonalizmie! W tej sytuacji duzo jeszcze brakuje niektórym! 18:21, 22.02.2019


ŁokŁok

1 1

Tak. Tak samo jak elektryk prezydentem. 12:59, 23.02.2019


Piotr555Piotr555

19 15

Kolejny pisior co robi ,,pisowskie " porządki. Ręce opadają. Chory kraj. 17:30, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Zenek 666Zenek 666

7 3

Za PO to był zdrowy kraj bo tylko rzucali kamieniami w dinozaury. szczególnie poprzedni włodarz Borku - zalany w trupa. 21:07, 22.02.2019


Piotr555Piotr555

1 1

A kto tu mówi, że PO jest ok ? Jedni i drudzy tyle samo siebie warci. 14:07, 23.02.2019


miejscowymiejscowy

7 2

co jest chłopaki,,.? 17:38, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

23 19

wreszcie się ktoś wziął za te układy. patrząc na ZAZ to firma rodzinna. a w Borku od zawsze stanowiska były dzielone między rodziny. A Pan listonosz jaki ma związek z Panem Marszalkiem ze go bronii. Stare układy czas "rozpierdolić "
a co do listu jak Pani dała to co ? to widocznie Pani na poczcie nie zna się co jak i gdzie.... 18:42, 22.02.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Do TomkaDo Tomka

12 8

ZAZ to rodzina masz racje, spytaj niepelnosprawnych to sie dowiesz ze.czuja sie jak w rodzinie, i przestan pier.. od ukladach rodzinych tam. Ludzie ktorzy robia dla Borku bez wzgledu na pokrewienstwo sa bardziej potrzebni niz zadufani w sobie duzo mowiacy. 19:01, 22.02.2019


AdamAdam

11 5

Kolego drogi ZAZ w Leonowie to jednostka budżetowa Gminy Borek Wielkopolski podległa Panu Burmistrzowi, który jest jej przełożonym, jak i innych jednostek budżetowych. Wychodzi więc na to, idąc twoim tokiem rozumowania, że obaj Panowie są ze sobą spokrewnieni.W tej firmie chyba też pracuje twoja rodzina (może ojciec), którą zatrudnił Pan kierownik. A gdyby np. twój wujek był radnym, a ktoś inny pracował w jakiejś jednostce budżetowej gminy, to wtedy cały urząd gminy będzie firmą rodzinną. Drogi ........ firmą rodzinną będzie sklep, który sobie możesz otworzyć w niedalekiej przyszłości z twoją np. żoną. Tym co kiedyś Marszałek pomógł, to teraz pierwsi wbijają mu nóż w plecy. P.S. Zdania rozpoczynamy od dużej litery drogi Panie..... e. UCZYMY SIĘ PISAĆ. ZDANIA ROZPOCZYNAMY DUŻĄ LITERĄ. 19:23, 22.02.2019


MoniaMonia

3 3

W takiej sytuacji Pani powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie 22:22, 22.02.2019


AsiaAsia

3 6

A moze pani na poczcie zostala zastraszona......?!!!! Nie bylo Was tam nie oceniajcie!!!!!! 01:01, 23.02.2019


JomJom

8 6

Robic studia pozostało,kierownik musi je posiadac by praca byla zgodna ! 19:41, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

19 5

A co na to exburmistrz. Przecież za jego kadencji Marszałek "awansował" na dyrektora ZAZ?
I druga sprawa: pamiętacie (może niektórzy z was) sprawę "kradzieży" należącego do ZAZ-u samochodu z dokumentami w środku?

19:46, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Czytelnik Czytelnik

7 2

No właśnie i co z tego wyszło nikt nic nie pisze i nie mówi 21:01, 22.02.2019


TomekTomek

3 0

Rozumiem, że sugerujesz lub wiesz, że kradzież tego auta była ukartowana. Powinieneś to zgłosić do Prokuratury, a jeżeli nie masz odwagi to tylko tu potwierdź, że tak było zrobię to za ciebie. 11:10, 26.02.2019


KostekKostek

19 11

Dziwne, że osoba z wyższym wykształceniem nie wyłapała tego 4 lata temu. Dziwne, że osoba z wyższym wykształceniem nie wyłapała tego jak była radnym i jak był ogłoszony konkurs. Dziwne, że to wyszło krótko po wyborach skoro audyt był chyba od wiosny 2018 roku. No trudno, tak jest jak się studiuje historię i ciągle pisze listy. Najdziwniejsze jest to jak się traktuje ludzi, którzy umieją coś zrobić i powiedzieć w naszej gminie. Ludzie listy piszą, a listonosz jedzie. Brawo Gawron, chyle czoła, chociaż mnie w..z Taki radny to skarb, nie lubiłem Cię, ale jak będziesz startował to masz mój głos. Gawron SZACUNEK jeszcze raz! 20:28, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4444

21 10

Gawron i Marszałek to przecież teściowie jeden drugiego wart. 20:51, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kosmoskosmos

16 8

JEDEN DRUGIEGO WART I TYLKO ONI COŚ UMIEJĄ POWIEDZIEĆ I SIĘ PRZECIWSTAWIĆ. Reszta siedzi cicho i patrzy na siebie nie wychylając głów. Tak jest ze wszystkimi dyrektorami, kierownikami, pracownikami i radnymi. Nie interesuje mnie kto z kim śpi, ani kto z kim jest rodziną. Interesuje mnie co dalej. Kto następny będzie. Popatrzcie kim się obstawił ten Pan. Ilu ludzi mających coś do powiedzenia, reprezentujących coś, przedsiębiorców itp. jest z nim. Sesja którą oglądałem to jakaś masakra. Widać tam przede wszystkim megalomanię, arogancję i agresję. A jak słyszę o tym co poprzednik zostawił to wymiotować się chce. Poprzednik był jaki był i każdy to wie. Gmina miała długi ok, ale może wymienię szybko co zostało wtedy zrobione: obwodnica, druga obwodnica od orlenu, remont ratusza, remont goku, zalew, orlik, targowisko, zaz, drogi, wyremontowane sale na wsiach itp. Tego nie zrobiono za darmo. Poprzednika nie ma, a jak Pan nie daje rady to proszę zrezygnować, a nie opowiadać ciągle to samo. Pan był wtedy radnym i co Pan zrobił. Co Pan zrobił przez te 4lata. Ok postawił gumowy balon i spłacał długi i za to Panu chwała. Ale wiedział Pan jaki jest stan budżetu, chodził Pan na sesje i wiedział Pan jaką gminą będzie Pan żądził. Obejrzyjcie sobie sesje gdzie radny pyta o wycięcie krzaków i najlepsza jest odpowiedź- która nie dotyczy tylko lotu na marsa. Nie ma kasy i koniec. Obejrzyjcie sesje i zobaczcie jak jest atakowany inny radny, który raczył zapytać o jakiś audyt. Przypominam, że 100 000 dano na kopułę i 50 na audyt.No, ale to są grosze, drobne , nieznaczące kwoty. Szkoda tylko, że chociaż części tych pieniędzy nie przekazano na szkoły i przedszkole. Nikt nie jest kryształowy, ale gmina to nie prywatny folwark. Porównajcie sobie rozmowę vicestarosty z Panem Burmistrzem. Do Pana nie dociera, że jest takie słowo jak współpraca. Atak za atakiem, atak za atakiem. Na następnej sesji dowiemy się pewnie kto stworzył świat, że ziemia jest płaska, a Mieszko I była kobietą, jak ktoś zapyta o papier dla dzieci do szkoły. Najlepszym co Pan zrobił dla tej gminy to jest wprowadzenie tych sesji na żywo w internecie. Za to medal się należy. 21:34, 22.02.2019


kiedyś pracowałam takiedyś pracowałam ta

3 0

Sesje na żywo wprowadzono odgórnie więc to niczyja zasługa 16:01, 23.02.2019


Nikt ważnyNikt ważny

25 7

Oceniając zaistniałą sytuację obiektywnie po jednej i drugiej stronie znajduje się racja, jednak ton wypowiedzi Pana Burmistrza w czasie rady miejskiej zniesmaczył mnie bardzo, oddałem głos na Niego - teraz żałuję.
Nie każdy jest fanem Pana Marszałka, rozumiem to i szanuję opinię innych, jednak to ile włożył poświęcając siebie w społeczność borecką przerasta wielu pryncypałów obecnych dotąd.
Wszyscy komentujący negatywnie Pana Marszałka powinni najpierw zrobić rachunek swojej aktywności dla tego miasta, gminy, zapytać siebie co zrobili, ile czasu na to poświęcili, jaki jest ich wkład.
Słyszałem również od wielu osób, że Pan Marszałek zbudował w ZAZie szacunek, wręcz rodzinę która wspiera się wzajemnie, odbiera troski innych, pomagają sobie wzajemnie...
Jednak Pan burmistrz uniesionym głosem kasuje to wszystko bez emocji, bez serca, beznadziejnie.
Subiektywnie - Panu Marszałkowi życzę powodzenia, a Panu Burmistrzowi otwarcia serca które gdzieś zatracił, przestał słuchać słów duszpasterskich mówiących o rodzinie jako najwyższej wartości, o pomocy bliźnim jako celowi nadrzędnemu. Moim zdaniem właśnie to Pan Marszałek wykonał tę pracę na 6+.
Resztę pozostawiam Wam czytelnicy, wyraziłem swoją opinię i nie będę się z nikim boksował. 20:54, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

7 9

a takie pieniądze też bym tyle czasu poświęcał pracy. Kto jak kto ale Grzegorz nic bezinteresownie nie robił, a najlepiej wychodzi na oświadczeniu majątkowym. 21:06, 22.02.2019


Ej mieszkaniecEj mieszkaniec

0 0

Sprawdziłem te oświadczenie, i porownalem z innymi pracownikami gminy i to jest naprawde duuuzo, no spokojnie na.piec.mieszkan starczy. Żal mi ciebie naprawdę. 22:23, 22.02.2019


MieszkaniecMieszkaniec

26 18

Nareszcie się kończą układy rodzinne w budżetówce. Brawo panie Marku, a wścibski listonosz niech zajmie się roznoszeniem listów, a nie atakowanie burmistrza. Co Gawroński serce boli i jedyne co potrafisz to dołki kopać. Szkoda, że przez tyle lat co byłeś sołtysem jedyne co udało się to dużo gadać. 21:03, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MieszkańcuMieszkańcu

9 3

Obudź się! Zajrzyj w te układy w gminie, szkołach, instytucjach - nie ma rodziny ? Nie ? Otwórz oczy, umyj obłudna twarz, spojrzyj w lustro i powiedz sobie, kim jestem ?
Tą obłudą klepiąca po ramieniu!
21:20, 22.02.2019


generalisimusgeneralisimus

6 0

Wojskowy nie wypowiadaj się, bo wszyscy wiedzą kim jesteś. 23:39, 22.02.2019


karpkarp

5 2

Krysia jedz lepiej na ryby. 21:36, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatel.plobywatel.pl

12 4

dziwne rzeczy zaczynają się dziać w gminie naszej- czystki w imię dobrej zmiany? 21:45, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

27 10

Jedno jest pewne, burmistrz potrafi krzykiem dochodzić swoich racji.Zastanawiam się jakim był nauczycielem skoro nie umie w sposób kulturalny i z szacunkiem odnosić się do drugiego człowieka. Jako gospodarz i nauczyciel powinien dawać przykład , zwłaszcza młodym ludziom, jak budować pozytywne relacje między ludźmi. Niestety , "mowa nienawiści" to jego sposób na rozwiązywanie problemów. 21:47, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

brumbrum

10 2

odbije się to czkawką, oj dużą czkawką :) 21:52, 22.02.2019


liścikliścik

13 3

A tak z innej beczki. Mam polecony do odebrania w poniedziałek, a jestem w pracy do 16. Może mi go ktoś odebrać. 22:07, 22.02.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

KkkoooKkkooo

9 1

Tak burmistrz chętny jest 22:15, 22.02.2019


UPUP

3 1

W poniedziałek Urząd Pocztowy czynny od godziny 10 do 20 22:38, 22.02.2019


liścikliścik

2 0

To dobrze UP, bo nie mogłem usnąć. Kurcze, a urząd do której? 23:34, 22.02.2019


:-) :-)

7 0

Jak Rogal rano będzie na poczcie przechwycić listy, to niech mi przy okazji sprawdzi czy są klasery na znaczki. 00:56, 23.02.2019


ankieterkaankieterka

20 7

Mam pomysł. Może zapytać anonimowo ludzi z którymi pracuje Pan Marszałek, zapytać strażaków, niepełnosprawnych i pracowników urzędu jak się z nim współpracuje i jaki jest dla ludzi. Z drugiej strony warto by zapytać anonimowo niepełnosprawnych (szczególnie z Zalesia), ludzi z urzędu, strażaków jak się współpracuje z Panem Burmistrzem. Wynik byłby ciekawy, kto będzie miał więcej pozytywów? Kto jest lepszym szefem?. Z kim się lepiej współpracuje? Ocena i wyciągnięcie wniosków należy do Was. Może ktoś zrobi anonimową ankietę i będzie wszystko jasne. 22:27, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SzczerySzczery

6 2

Szkoda, że Pan Marszałek już odchodzi od straży. Pewnie nie ma z tego pieniędzy, znam go dobrze i za darmo nic nie zrobi.
Pan Rożek przynajmniej nie ukrywa i jest szczery a nie mafia zakłamanych Marszałków i Gawrońskich. 16:06, 23.02.2019


OspOsp

4 3

Pan Marszałek nigdzie nie odchodzi nadal jest viceprezesem związku osp w woj. wlkp. i strażakiem ochotnikiem. Ochotnikiem, który może kiedyś będzie ci musiał pomóc. Módl się, aby ta pomoc nie była ci potrzebna. 17:57, 23.02.2019


BobBob

12 7

A jak tak dokładnie sprawdzali to czy firma która wygrywa przetargi w gminie na budowę drogi chodników czy parkingów nie jest czasem pracownicy gminy ?
Tego Pan nie widzi może jak telewizja przyjedzie to będzie co oglądać ? A już chyba ktoś się tym interesuje! 22:32, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlfonsoAlfonso

7 1

Kurcze teraz to pewnie sprawdzą z kim śpi czyja żona. Wyjdzie wszystko! 22:40, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LekarzLekarz

6 0

Albo spały.hihihi. 22:53, 22.02.2019


mieszkaniecmieszkaniec

9 7

oświadczenie majątkowe p. Marszałka - za 2017 rok - prawie 110 tys. czyli 9 tys. na miesiąc - jestem w szoku a w tym praca społeczna za 19 tys. 22:41, 22.02.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

księgowyksięgowy

3 6

Pan Marszałek był chyba wtedy radnym, ile gdzie zarobił to jest jawne i jakie funkcje sprawował. Wszystko można sprawdzić, po to są oświadczenia majątkowe radnych i burmistrzów. Zaznaczmy, jak już takie rzeczy wynosimy, że to jest brutto. A ile brutto płacimy za krzyki, pohukiwanie i ciągłe insynuacje i opowieści dziwnej treści- też warto sprawdzić. Tu jest tylko 1 etat, a tam były chyba 4, bo to sprawdzałem. 9000 brutto to jest ponad 6000netto za kilka etatów tak dla ścisłości. 23:03, 22.02.2019


ksks

4 0

Audyt to złapie. Tylko bydzie trzeba dopłacić. 23:06, 22.02.2019


Karol Karol

9 3

I do tego służbowy samochód wykorzystywany do celów prywatnych za który my wszyscy płacimy. 23:23, 22.02.2019


AsiaAsia

1 8

Kazdy niech patrzy do swojego portfela!!! 00:15, 23.02.2019


HahaHaha

8 6

Jak kazdemu radnemu jemu tez sie należała dieta. Czy u was w borku radni sie zrzekają diety? Czy jej.nie.wykazuja? 22:57, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X.Y.ZX.Y.Z

17 4

Proszę udostępnić nagranie z poczty które jest zabezpieczone zobaczycie cyrk jaki zrobił Pan który odebrał list 23:17, 22.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tvidztvidz

4 1

Kurcze dobrze że piszesz, lecę od rana, bo mam telewizor do odebrania. 23:23, 22.02.2019


karolkarol

17 8

Człowiekiem się jest całe życie, a Burmistrzem bywa. Zdrówka Druhu i co nas nie zabije..... 23:30, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

13 13

Żałośni jestescie ludzie.... Najlepiej kopac leżącego..... A rozmawiać i oczerniac o kims kogo nie ma najłatwiej. Zastanowcie sie o czym wy piszecie. Czego wy tym "ludziom" zazdroscicie.... Roboty problemow.....? Najwięcej zlego na Marszalka pisza Ci ktorzy pewnie niejeden raz korzystali z jego pompocy ...... I noz w plecy wbijaja Ci najblizsi współpracownicy ... Z tego co widam..... Pewnie nie jedenmu dupe ratował......ale na kims trzeba sie ! Taka Wasza natura..... Idzi do Marszalka do domu jeden chamie z drugim i powiedz mu to w oczy a nie na forum anonim.... Tylko zalowac ze się kiedykolwiek robilo cos dla Boreckiego spoleczenstwa.....nie wdzięczne otoczenie........ 23:40, 22.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LknLkn

3 0

"Wśród przyjaciół psy zająca zjadły..."
00:49, 23.02.2019


Asia2 Asia2

2 1

Pięknie napisane popieram. Jeśli się jest w potrzebie to nigdy nie odmówił. Zawsze pomógł. Znam ludzi którzy są tak perfidni że p Grzegorzowi dupy rabatu a jak z nim stali to go uwielbiał. Co za ludzie. Jakim trzeba być człowiekiem. Każdy z nas ma coś za uszami ale ten człowiek nie zasługuje na takie oszczerstwa.Zawsze niósł pomoc naszej małej gminie. Ludzie zazdrościli mu czego? Tego że miał czas dla nich. 11:20, 04.03.2019


dd

4 0

dobranoc 23:50, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maciej Maciej

23 13

Boli mnie fakt ze większość mieszkańców straciła wiarę w rolę SPOŁECZNIKA , a za takiech ludzi uważam rodzinę Marszałków . Ludzie otwórzcie oczy !!! Zauważcie ze nie obchodzi Was nic oprócz czubka własnego nosa ! Szacunek dla Pana Grzegorza za pracę niepełnosprawnymi , dla Tomka z dziećmi , dla Boguni na obozach . Marszałki jesteście WIELCY . Co Was nie zabije to Was wzmocni !!!! Szacunek i powodzenia .
A co do oświadczeń majątkowych . To chwała za to , ze chociaz zarabiają coś za ogrom swojego poświęconego czasu Społeczności naszej gminy 23:54, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strażakstrażak

20 7

Przypomnijmy sobie gdzie byli obaj Panowie podczas ostatniej nawałnicy. Chyba jeden na drabinie, drugi w garniaku w tv. Wiem coś o tym bo byłem poszkodowany. 23:57, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzesCzes

8 4

Nie mam wyższego i siedze tam gdzie mnie chcą,srednie mam i na chleb kase mam. 23:58, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NICKNICK

19 10

Panie Grzegorzu widać, że ma Pan przyjaciół i ludzi za sobą. Sam Pan nie zostanie, zdrowie jest najważniejsze. Sam zostanie ktoś inny. Świat nie kończy się na ZAZie. Pan sobie poradzi. Szkoda, że tak się dzieje. To jest bardzo przykre. Może mieć pan satysfakcję z tego kim jest Pan dla ludzi z którymi Pan współpracował, szczególnie niepełnosprawnymi, a kim jest ktoś inny. Znam sytuację jednej z osób niepełnosprawnych. Spytajcie kto jej pomagał, a kto obiecał pomóc i wysyłał gazety. To będzie na pewno szczera odpowiedź. Kto się afiszował z tym w gazetach i robił sobie kampanię wyborczą. Powiem tylko tak: ta osoba mieszka tam gdzie mieszkała, a schody są strome jak były. Ludzie widzą i osądzą. 00:21, 23.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mieszkaniec ZalesiaMieszkaniec Zalesia

1 6

Przecież dostanie niedługo mieszkanie dostosowane, ta Pani wie. 00:55, 23.02.2019


432432

7 1

Zapytaj się gdzie dostanie, kiedy dostanie i za ile dostanie i czy go na nie stać. Jedno już dostał, to wirtualne o którym pisała gazeta. Jesteś mieszkańcem zalesie to idz się zapytaj. Przecież masz tak blisko. 01:07, 23.02.2019


KazekKazek

18 11

Ostatnia kadencja obecnego burmistrza miarka się przebrała I takim sposobem można się żegnać że stanowiskiem. 00:37, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie sennie sen

3 2

O! A może "list co nosze" coś tam, nie tak ? awizo? nie zastałem ciebie w domu ? 01:30, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UczenUczen

16 13

Pan Marek był jest i będzie świetnym nauczycielem.Ludzie ogarnijcie się i zrozumcie kto i za jakie wykształcenie bierze kasę. 06:38, 23.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

abcabc

9 4

Właśnie, podobno uczniowie mile go wspominają. Niestety jako burmistrz nie pozostawi po sobie miłych wspomnień, bo to co się dzieje w naszej gminie woła o pomstę do nieba. Nie rozumiem jak można niszczyć drugiego człowieka . Pytam się w imię czego? Jakim prawem? A może pracownica poczty była uczennicą tego "świetnego " nauczyciela...? 07:53, 23.02.2019


UczenicaUczenica

8 4

Obejrzyj sesje. Tak na lekcjach się zachowywał. Widać gdzie jego miejsce i że właśnie nie zawsze wykształcenie idzie w parze z innymi rzeczami. 09:16, 23.02.2019


BafBaf

10 3

Tak narzekacie, a sami wybraliście przecież 80% poparcia samo się nie zrobiło. 07:24, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PO pisPO pis

19 10

Jeszcze zaplaczecie borkowianie za Marszałkiem !!!!!! 09:19, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BORKOWIANKABORKOWIANKA

13 5

Do fanow Pana Marszalka Absolutnie nie kwestionujac dobrych czynow Pana Grzegorza pytam Gdzie byliscie jak byly wybory ??? Odzwierciedla to liczba oddanych Waszych glosow Teraz nagle " Fan KLUB" Marszalka swoja mowa nienawisci atakuje ,szkaluje i blotem obrzuca Burmistrza ? Wstyd W komentarzach zauwazacie ze Burmistrzem sie bywa ..Tak samo kierownikiem tez sie bywa... 09:29, 23.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

FanFan

6 4

Tylko fanklub marszałka jestcz nim na dobre i na złe, a fanklub Pana Burmistrza w lakierkach pierwszy go zostawi. 09:38, 23.02.2019


MareckiMarecki

7 5

Marek nie ośmieszaj się. 09:40, 23.02.2019


MIESZKANIECMIESZKANIEC

7 4

NIE CHODZI TU o jakiś FAN KLUB (i pewnie nikt takiego klubu nie potrzebuje) ...... po obejrzeniu sesji "włosy stają dęba" ...... będąc na tym stanowisku ludzi się szanuje, (bo to my mieszkańcy wybraliśmy i wierzyliśmy, że oddaliśmy głos na odpowiednią osobę, zawsze skłonną pomóc mieszkańcom) urząd i Burmistrz jest dla mieszkańców. Po co takie wywlekanie na forum..... ze słów Pana Burmistrza wynika, że lepiej nic nie robić....."bo czy się robi czy się leży 2 000,00 się należy". Jak zauważyć można po obejrzeniu sesji winni są wszyscy za całą zaistniałą sytuację, Pan Burmistrz doszukuje się w każdym pytaniu, słowie ..... jakiejś niby insynuacji..... Kontrola kontrolą ale na tyle co pracuję i wiem coś na ten temat ....zalecenia pokontrolne przedstawia się pracownikom, cały czas nie rozumiem po co informowanie pracownika o takiej zmianie musiało iść aż tak okrężną drogą?! Zawsze da się dogadać tylko trzeba rozmawiać....... Burmistrzem się bywa....kierownikiem również ale człowiekiem się pozostanie .....i będzie dalej trzeba żyć.... 10:06, 23.02.2019


ObserwatorObserwator

25 9

Jak czytam te komentarze to ręce mi opadają. Burmistrz nie chciał zwolnić pana G. Marszałka tylko zaproponować mu inne stanowisko, chodzi o to że doszło do złamania prawa przy jego zatrudnieniu. A chyba zostając burmistrzem nie sprawdza się chyba wszystkich pracowników na jakiej podstawie zostali zatrudnieni. Pominę fakt, że rodzina G.M. jest zatrudniona w ZAZ,w szkole za kadencji jeszcze poprzedniego burmistrza, a co do jego pracy to M.R. nie ma zarzutów. Audyt jest potrzebny, jest niezależny nie patrzy na układy panujące w danej jednostce. A co do pracowników urzędu to lepiej się nie wypowiadać, ale te pracujące na samym dole ich sposób odnoszenia się do ludzi, pokazywanie swojej wyższości po prostu żenada. Trochę pokory........ 09:42, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do obserwatorado obserwatora

4 6

mieszkamy w tak małej miejscowości, że gdzie się nie obejrzysz to zatrudniona jest rodzina ..... dużo rodziny, a to dzieci pana G. najlepiej żeby pracowały na wysypisku śmieci, wtedy mieszkańcy byliby usatysfakcjonowani?! 10:11, 23.02.2019


WidzWidz

16 5

Po obejrzeniu tego w necie stwierdzam, że tylko leczenie może pomóc. Jestem w szoku. 10:01, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XcvXcv

18 20

SKW kolesiostwo które rozdaje sobie stołki. Janczak Sikora i inni . 10:18, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GokuGoku

12 7

A gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Zadam kilka pytań i niech każdy sobie odpowie sam. Czy to musiało iść przez poczte? Co było w tym liście, że sam burmistrz poszedł i odebrał list nadany przez urząd chyba? Czy nie można było zadzwonić inpogadać? Czy odbierając list naruszono prawo? Dlaczego były 2 listy? Dlaczego sam burmistrz porusza tem temat, choć nikt go o to nie pytał? Czy w urzędzie obsługą całej korespondencji zajmuje się burmistrz? Jak często burmistrz chodzi na pocztę? Czy są wolne etaty listonosza na poczcie? Dlaczego ludzie od dawna o tym gadali? Dlaczego wyszło to po wyborach? Dlaczego niektórzy ludzie odeszli z pracy z urzędu? Czy to jest zemsta polityczna? A jeśli mówimy o rodzinie, to czy prawda że siostra kogoś żony będzie pracować w urzędzie? Czy to prawda że zatrudnia się rodzinę? Czy wykształcenie mówi jakim jesteś człowiekiem? Niech każdy sobie sam odpowie 11:28, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

D.UD.U

14 12

Panie Marszalek proponuje Panu powiadomić prokuraturę za to co zrobił burmistrz w świetle prawa zabrał z poczty Pana własność .Niech my się odbiorą do dupy.!!!!.Święty I bezkarny on nie jest. 13:33, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obeserwatorobeserwator

9 4

Zwolennicy Marszałka nie odwracajcie kota ogonem. Tu chodzi o możliwy wałek z zatrudnieniem bez wykształcenia. Pan Marszałek niech sobie zgłasza z radnym listonoszem gdzie chcą. Pytanie czy to pan burmistrz nie powinien sprawy skierować do prokuratury. Wiadomo kto rządził Borkiem kiedy to się stało, a ja tam w przypadki nie wierzę. Pytanie ile takich trupów kryje jeszcze szafa SKW 13:47, 23.02.2019


PsPs

7 6

Radni weźcie ze sobą kaftan bezpieczeństwa na następną sesje i do Tworek :) 13:59, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel Obywatel

15 8

Darzę sympatią obu Panów, jednak popieram poczynania Pana barmistrza, bo prawo stanowione jest najważniejsze. A jeśli w 2011 roku był przekręt, to należy to sprostować... 14:14, 23.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ElkaElka

8 5

Tak oczywiście masz racje, tylko dlaczego nikt nie zrobił tego po wyborach 4 lata temu, tylko po wyborach w 2018 roku i dlaczego to zostało wywleczone na sesji. Dlaczego odszedł Tomek? Te listy też są dziwne, nie mówiąc już o wizytach na poczcie. Dziwne rzeczy, dziwny człowiek, dziwny urząd! 14:52, 23.02.2019


Obywatel Obywatel

9 2

Wg mnie, gorzej by to wyglądało, gdyby to było wykorzystane przed wyborami, wtedy znaczyłoby, że Pan burmistrz rywalowi kładzie kłody pod nogi, a teraz jest audyt i dobrze, że takie brudy wychodzą... Wiadomo, to, że są przerywane układy, nie podoba się tym co w tych układach tkwił, taka prawda... 15:14, 23.02.2019


patriotapatriota

3 2

Uklady???? pan Rozek nie jest w zadnym ukladzie???? a swistak siedzi i zawija. jak dla mnie zero wyplat dla radnych i srednia krajowa dla burmistrza zalatwi sprawe ukladzikow. A nie ze teraz nieuki pchaja sie na radnych i jeszcze sobie 200 podwyzki daja pol roku po wyborach bo napracowali sie przeciez przyuczajac sie do stanowiska spolecznika. 17:19, 24.02.2019


Mieszkaniec gminy BoMieszkaniec gminy Bo

12 3

Moi Drodzy! Powiem Wam jak będzie. Pan Marszłek sobie poradzi, pewnie znajdzie inną prace, Pan Burmistrz trochę sfolguje i wszyscy za miesiąc o tym zapomną. Najbardziej poszkodowani będą ludzie. Zwykli pracownicy może odejdą, może nie, ale co z pozostałymi.
W taki sposób zwalnia się ludzi w korporacjach, zostaje ktoś przeniesiony na niższe stanowisko i zawsze odchodzi sam. Z zazu też ktoś chce zrobić korporacje? Bo tym jest już nasza gmina, idąc tokiem rozumowania niektórych Panów. Ciągłe powtarzane słowa pieniądze, dług, poprzednik, audyt, oszczędności, zobowiązania, listowny i oficjalny kontakt z pracownikami. Wszystko to jest ważne, tylko to wszystko nas niszczy. Zachowanie Pana Burmistrza po obejrzeniu sesji pozostawia wiele do życzenia, tak nie powinna zachowywać się osoba na takim stonowisku. Po co Pan wyciąga takie rzeczy na sesji, a ludzie karmią się i zarażają nienawiścią i arogancją. Pytam się po co niszczymy się sami. Rozumiem ,że Sikora i Marszałek to oponenci polityczni, ale z nimi będzie łatwiej coś więcej osiągnąć. Z nimi też można współpracować, co widać na tej sesji. Ta współpraca wyjdzie Wam i nam na lepsze. Będzie nam się lepiej żyło, a prowadzenie wojen w tak małej społeczności jaką jest gmina, nikomu na dobre nie wyjdzie. Proszę to na spokojnie przemyśleć. Jest Pan po studiach i na pewno Pan zrozumie co zostało tu napisane. 14:36, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hmmm Hmmm

6 3

A może tylko w taki sposób można przeciąć pewne układy, a Panowie skorumpowani rzucali ciągle do tej pory kłody pod nogi burmistrzowi... bo jeśli się robi porządki, to wiadomo, że nie wszystkim to będzie pasowało... 15:24, 23.02.2019


ObywatelObywatel

6 6

Napewno oboje Panowie czytają opinie i myślę że się podpiszą I odpowiedzą A mianowicie mam pytanie do nich
Ile zysku za poprzedni rok przyniósł ZAZ?
Ile pieniędzy bedzie musiała gmina oddać jak ZAZ przestanie istnieć?
Czekam na odpowiedź.
Pan Marszałek?
Pan Rożek?
Macie Panowie głos. 15:01, 23.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PinundzPinundz

1 3

"To nie są duże pieniądze", ale to są nasze pieniądze, mieszkańców Gminy Borek Wielkopolski, i sobie to wbij do głowy. 15:34, 23.02.2019


QwertyQwerty

3 4

No i co Panie burmistrzu nic ? NIE WIE PAN ILE ZAROBIŁ ZAZ ? TERAZ *%#)!& PANU PISAĆ,?NIE PRZEJDZIE PANU PRZEZ GARDŁO ?PAN JAKO KONTROLUJĄCY ZAKŁAD POWINIEN SIE PIERWSZY WYPOWIEDZIEĆ!!!!! 00:21, 24.02.2019


Coś w temacieCoś w temacie

13 7

Czegoś tu nie rozumiem pan Marszałek sam się nie zatrudnił na tym stanowisku i może spokojnie dalej sobie pracować dopóki nie dostanie wypowiedzenia z podaniem przyczyny z powodu błędu pracodawcy. Wydana opinia,że nie powinien być zatrudniony pan Marszałek jest kierowana do jego pracodawcy, przy czym konkurs dopuszczał zatrudnienie. Panu Marszałkowi należy się odszkodowanie za błędy pracodawcy i nie ma podstaw do zwolnienia. Panie Marszałek prosić o inną opinię prawną. 15:35, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

1 0

to poprzednik ze swojej sakiewki niech wypłaci odszkodowanie. pewnie kolegami już by nie byli 10:50, 26.02.2019


BajkaBajka

13 4

Teraz jest nowy układ. Litonosz Pinokio po studiach, czerwona skarpeta i exblondina. 15:58, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asdasd

17 9

Moze byc pan dumny z siebie panie burmistrzu! dawno nie bylo takiej dyskusji na forum. Wielu ludzi zaangazowanych, negatywnych emocji i po co to wszystko? z nienawisci? a jutro pojdzie pan do Kosciola i usiadzie w pierwszej lawce?! obłuda!!! 16:41, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

7 9

DO asd chyba pan Sikora 18:08, 23.02.2019


Dociec prawdy Dociec prawdy

16 6

Kilka uwag i pytań:
- czytajmy i słuchajmy ze zrozumieniem następujące słowa "zmiana angażu " , "zwolnienie" , wychodzi na to ,że postowicze stali się wyrocznią dla pana G.M. i chcą jego zwolnienia. W slowach przytoczonych przez Burmistrza nie ma mowy o zwolnieniu.
- Dlaczego kierownik przez tyle dni nie odebrał awizowanego pisma? Nie przebywał w tym czasie w szpitalu. Jeźdz?ł służbowym autem czyli na zwolnieniu lekarskim też nie przebywał.
- Czyżby znana była mu treść owego " nieszczęśliwego" pisma?
A jeśli tak to :
- Czyżby niekontrolowany wyciek informacji z ratusza ?
- A może pomocna dłoń Edzia?
- Coś robione w pośpiechu pozostawia ślad.
Panie Burmistrzu wnikliwie działaj!

20:40, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Don Don

2 3

Marek zrób sibie drinka i idź spać. Może zadzwonić po pediatrę. 23:19, 23.02.2019


BorkowiankaBorkowianka

10 8

Czytam i stwierdzam, że ostatnio jest moda na dziwny trend - jeśli ktoś próbuje dowieść prawdy, to jest zaraz obwiniany, że dzieli sołeczeństwo, że się mści, itp., a czy przypadkiem Ci co kwiczą, oderwani od koryt (zdobytych nieuczciwie), nie dzielą społeczeństwa najbardziej??? Dziwne czasy... 23:20, 23.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StalyStaly

3 2

Jarosław z Antonim też próbują:) 23:23, 23.02.2019


AudytAudyt

3 1

Z ciekawości wpisałem Audit Consulting Municipal u wyskoczylo mi .... 23:34, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PanasPanas

3 1

CIEKAWE, CIEKAWE, BARDZO CIEKAWE 00:40, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do kom audytdo kom audyt

4 2

Przedmiot w/g krs nie obejmuje audytu chyba zatrudnili audytora z uprawnieniami.
Sama nazwa spółki to ................. 10:26, 24.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

11 2

Jeśli ów list był adresowany na instytucję, zakład pracy itp że wskazaniem osoby z imienia i nazwiska , to listonosz pozostawia korespondencję w miejscu zwyczajowo przyjętym do dokonywania takich czynności ( sekretariat, księgowość itp) i nie potrzeba awizować takiej korespondencji. Istnieje coś takiego jak książka korespondencji. Co by to było jakby każdy dyrektor, prezes itd miał codziennie chodzić po awizowaną przesyłkę! Czyżby błąd listonosza? A może zmowa? A nawet jeśli przesyłka byłaby adresowana na dom, to czego szukał w zazie? Awizo zostawia w skrzynce. A takie są na każdej klatce schodowej. Czy za wszystkimi osobami, których nie zostaje się w domu, listonosz biega po zakładach pracy? Oj coś tu brzydko pachnie ... 11:03, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Prawo pocztowePrawo pocztowe

4 0

Chyba ktoś mówił że nie zna prawa pocztowego:) 16:52, 24.02.2019


ListowyListowy

7 6

Czy w każdym urzędzie gminy burmistrz osobiście chodzi na poczte i odbiera listy nie zaadresowne do niego? Oj coś tu brzydko pachnie 12:02, 24.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AbcAbc

4 2

Listonosz miał obowiązek pozostawić przesyłkę tam gdzie była adresowana. Sekretariat , księgowość pracowały. 12:15, 24.02.2019


JhJh

4 3

Uważaj żeby ci jutro listu Pan w Garniturze nie odebrał:) 16:13, 24.02.2019


patriotapatriota

4 1

Listonosze gminy Borek "trzesawki" dostaja ze strachu przed utrata pracy???? oto wyrasta konkurencja???? 17:10, 24.02.2019


BorkowiakBorkowiak

11 11

Marszały to są jedyne osoby, które umiały powiedzieć prawde w oczy, wyrazić swoje zdanie, broniły swoich racji i umiały się przeciwstawić i postawić. Reszta pracowników, radnych, dyrektorów i kierowników siedzi jak myszy pod miotłą. Jeden się zwolnił, a z drugim stało się jak się stało. Do tego bardzo nielicznego grona wpisał się teraz Pan Radny Gawroński I CHWAŁA mu za to. 12:10, 24.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JA JA

9 7

DO BORKOWIAK .Masz poczucie humoru i to wielkie. Miłego dnia 12:36, 24.02.2019


monika2monika2

2 1

każdy o swój tyłek będzie walczył czy to będzie Pan X czy Pan Y 10:59, 26.02.2019


Do BorkowiakDo Borkowiak

6 4

Umiały bronić swoich racji ( czyli nie szukały drogi np kompromisu). Umiały się przeciwstawić, postawić ( mając mandat radnego) , a może umiały się też ustawić np łącznie z teściami stanowiska w szkole, mieszkania itd). I jak to ładnie zostało ujęte cyt.: do tego bardzo nielicznego grona wpisał się... . Czyżby władza absolutna ? 14:33, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AleksanderAleksander

3 2

Nie kompromituj się 16:28, 24.02.2019


MieszkaniecMieszkaniec

14 9

Dlaczego Pan Burmistrz krzyczy? Proponuję melise na uspokojenie, ewidentnie Pan sobie nie radzi z sytuacją, szuka Pan brudów na linie obrony. Żenada 16:12, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dobra radadobra rada

7 3

do meliski proponuję snickersa 21:42, 24.02.2019


Mieszkanka Mieszkanka

18 3

A inni pracownicy co? Może należy zająć Panią która donosi na innych pracowników? I nosi się jak księżniczka.. 16:14, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hmmhmm

1 1

mieszkam tutaj ale nie wiem, o kogo chodzi, serio - jakaś wskazówka? 12:23, 27.02.2019


OO

8 7

Najbardziej obiektywnymi ludźmi w osądzeniu tej sytuacji będą ludzie niepełnosprawni pracujący w Zazie. Spytajcie się, za co kochają Pana Burmistrza, jak często ich odwiedzał, czy potrafił pomóc, czy z nimi rozmawiał, czy przyjechał zlożyć życzenia i tyle w temacie. To są też pracownicy gminy. Oni nie mają studiów, dla nich 50 000 tysi to niewyobrażalne pieniądze, ale oni mają coś innego..... 16:25, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TiltTilt

5 4

A może znajdzie trochę czasu i odwagi i podjedzie im wyjaśnić całą sytuację. Racja, to też są pracownicy gminy. 16:32, 24.02.2019


ZirytowanaZirytowana

16 14

To co robi pan rożek (celowo z małej litery) jest żenujące i to na każdej możliwej płaszczyźnie. Ośmiesza naszą gminę, wprowadza okropna atmosferę. Tu nikt już nie chce robić z młodych nic dla gminy. I pluje wiecznie jadem, szukając powodów żeby wyeliminować niewygodnych dla siebie ludzi. A większość radnych siedzi na sesji i słowem się nie odezwie. Ale skoro oni nie chcą działać, to może mieszkańcy powinni zorganizować zebranie i powiedzieć burmistrzowi co myślą o jego żenujacym działaniu i tym samym wesprzeć pana Marszałka? 20:29, 24.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

8 7

Pani ...''Zirytowana'' - i to nie celowo z dużej litery, tylko dlatego, że kultury mi nie brakuje. Niech Pani pamięta, iż nikt w sieci nie jest anonimowy.. dotyczy to również Pani. Pan Rożek - to Szanowny Nasz wspólny Pan Burmistrz. Szanowany były nauczyciel, Człowiek. Jak prawda wychodzi na jaw - to, że ośmiesza.. to nie są powody - tylko fakty. Nie pluje jadem - tylko mówi prawdę. Na układy - nie ma rady..jak się je przerywa, to niezdrowe - hm, tylko dla kogo.. Zasług i czynów społecznych nagle nikt nie widzi, tylko, że Burmistrz taki zły i niedobry.. Jak jest Pani taka poirytowana - to urząd jutro od rana czynny - można pójść i porozmawiać a nie zarzuty tylko w sieci czynić - tak najprościej - prawda? 21:07, 24.02.2019


PolkaaPolkaa

3 5

Obejrzyj sesje, tam widać jak się traktuje ludzi. Idąc twoim tokiem rozumowania zatrudniając siostre żone tworzy się układ? Ktoś tu bredzi. Rozumiem, że ma ta osoba kompetencje i nie twierdze, że to jest jakiś układ. Roboty dziś jest tyle, że nie potrzeba żadnych układów. Nie wiesz o czym piszesz. Paranoja. Tylko zachowania Szanownego Pana pozostawia wiele do rzyczenia. Na sesji nie ma dzieci-tylko poważni ludzie! 22:53, 24.02.2019


MieszkankaMieszkanka

14 2

To samo w wodociągach wcale nie lepiej... 20:57, 24.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AsdfAsdf

4 2

Księgowa bez konkursu ?Dług wdzięczności za dom? 15:15, 25.02.2019


AnkaAnka

8 2

Nie róbcie z Pana Grzegorza świętego bo nim nie jest. Na jego "sukcesy" składają się też inni. Ale prawdą jest to, że potrafi zachęcić ludzi żeby dali z siebie 200% i zrobił wiele dobrego. Co do firmy "rodzinnej"... Ja całe życie mieszkam w naszej gminie i mieszka tu również moja rodzina, tej bliższej i dalszej będzie z 50 osób więc przy takiej społeczności jak u nas zawsze w firmie trafi się ktoś z rodziny a w Zaz pracowali jeszcze przed przyjściem Pana Grzegorza więc co? Miał ich zwolnić? Piłsudski mówił " racja jest jak Du.. Każ ma swoją!" 14:55, 25.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZazZaz

13 13

Dobrze panie Rożek, zrobić porządek z kolesiostwem jańczaka. 15:08, 25.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JJ

9 7

I z z samtm sobą! 16:38, 25.02.2019


FuytrFuytr

11 10

A przetargi wygrywania przez firmę pana pracownicy i jej męża to audyt nie wychwicil.?Jaja robisz burmistrz jak cholera. Takie same geny 15:28, 25.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PamiętliwyPamiętliwy

11 3

W małych aglomeracjach układziki były i będą. Stanowiska nikt nie dostał jak nie pasował do chorągwi. Konkursy były tak ustawiane, że z góry było wiadomo kto może je wygrać. Nie należy tu winić obecnego burmistrza. Ja też startowałem w konkursie na wakujące stanowisko w tej gminie. Został zatrudniony człowiek z wykształceniem średnim. Ja mam wykształcenie wyższe a w rozmowie z urzędującym wówczas burmistrzem dowiedziałem się, że mam średnie. Z tego wynika, że nikt nie czytał złożonych przeze mnie dokumentów bo z góry było wiadome kto zostanie zatrudniony. Do dzisiejszego dnia nie dostałem żadnej odpowiedzi ani nie zwrócono mi moich dokumentów, chociaż minęło kilkanaście lat. 19:29, 25.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OskarOskar

4 4

A może niech Pan Burmistrz przedstawi na następnej sesji jakie przychody i zyski przyniósł Zaz w ciągu ostatnich 8 lat, ilu niepełnosprawnych ludzi pracowało, a ile pracuje obecnie. Tyle mówi co zrobiono w gminie w ciągu ostatnich lat. Co zaz robił 8 lat temu, co robi teraz. Czym się zajmuje. Jak zmienił się majątek zazu w ciągu ostatnich 8 lat. Będzie to najbardziej sprawiedliwe. Zaznacze ze zaz został jeszcze chyba 2 albo 3 lata temu rozbudowany. Proszę odpowiedzieć czy zatrudnienie osoby z wyższym wykształceniem od razu skutkuje tym, że wszystko się samo kręci. Chyba osoba z wyższym wykształceniem była pierwszym kierownikiem przed Marszałkiem. O pewnych rzeczach słuchy chodziły od dawna i dalej chodzą. Tak rozbito układ, tylko kosztem kogo..... Zobacz jacy ludzie tam pracują i przede wszystkim zapytaj ich o Marszałka. Pamiętaj - nie zawsze wykształcenie określa jakim jesteś człowiekiem i co potrafisz! Układu doszuka się każdy u każdego. P.S Audyt wykryje, że nie wysłali ci tych papierów. Dostaniesz je pewnie na dniach tylko sprawdź czy wykształcenie ci się zgadza. 20:26, 25.02.2019


OskarOskar

3 1

I jeszcze jedno-zaznaczam, że nie jestem z układziku. Jestem klientem ZAZ leonów, a może bylem. 21:05, 25.02.2019


Odp.do OOdp.do O

5 2

Jeszcze tego brakuje, by w sprawy iście kadrowe wciągać pracowników, ba mało powiedziane, osoby niepełnosprawne , z różnie orzeczoną dysfunkcją niepełnosprawności. A duży odsetek dotyczy osób z niepełnosprawnością 01- U lub 02-P ( takie są wytyczne ustaw o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w ZAZ, rozp. MPiPS w sprawie ZAZ). Nie dość, że te osoby mają" swój świat" poukładany na własny sposób, w pewnym sensie spokojny, gdzie każdy gest dobroci ( zwykłe odezwanie się , podanie ręki, wysłuchanie ) staję się dla nich czymś ważnym, przyjaznym. A ty bezmyślnie chcesz poigrywać na ich uczuciach, wciągać w zawiły świat ustaw, burzyć ich spokój, ciągać za języki kto lepszy, a kto gorszy. Człowieku, czy pisząc ten post zastanowiłeś się choć przez chwilę, jak niski poziom intelektualny ty reprezentujesz poprzez swoją wypowiedź. I jeszcze jedno : odpowiem Ci, że tak, oczywiście ludzie niepełnosprawni mają serce. I potrafią pokochać zarówno osobę, którą ujrzały czy przebywały z nią przez chwilę, jak i osobę, z którą widują się codziennie. Taka ich mentalność. I proszę dajmy tym osobom, spokojnie żyć, pracować. Nie zakłucajmy ich spokoju.

21:04, 25.02.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

OskarOskar

4 2

Nie poigrywam, tylko wiem kim dla nich jest Pan Marszałek. Zdecyduj się czy chodzi o sprawy kadrowe, czy układziki o których pisano wcześniej, a może to tylko polityka. Ciekawe czy Pan Burmistrz był już w zazie i wyjśnił im na czym te sprawy kadrowe polegają. 21:12, 25.02.2019


MilionMilion

5 3

Burmistrz się zesra teraz w pory .Nie ma honoru i odwagi żeby powiedzieć że ZAZ przynosi mu takie zyski. 21:34, 25.02.2019


OskarOskar

1 1

Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz. Osoby niepełnosprawne ty wciągasz w tą całą zaistniałą sytuacje. Ja o " osobach niepełnosprawnych" tam nie pisałem, ja nie przytaczałem ustaw. Zrobiłeś to TY. 21:39, 25.02.2019


Odp.do oOdp.do o

0 0

Oskar wtrąciłeś się i niepotrzebnie nakręcasz się. Przeczytaj dokładnie do kogo jest kierowany ten post. Jest on odpowiedzią na post osoby z nick "o" znajdujący się pomiędzy postami mieszkanka A zirytowana. Popraw swoje IQ A później weź udział w rzeczowej dyskusji. Bo nawet nie potrafisz zrozumieć treści posta. Przykre. 00:13, 26.02.2019


Do oDo o

0 0

Jeśli tak mamy sobie dogryzać, to pod każdym komentarzem po prawej stronie znajduje się zakładka"odpowiedź". Jak nie widzisz to kup sobie okulary. Z IQ też jest chyba coś nie halo! 00:56, 26.02.2019


On tu i tamOn tu i tam

12 16

Brawo Panie burmistrzu. Tak trzymać..wszystkich marszalkow odsunąć od gminy i rzadzenia 21:19, 25.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KrysiaKrysia

8 9

Jedz na ryby:) a Tomka na sołtysa ludzie wybrali. Brawo, pewnie też układ z całym Karolewem i spisek sikalafon! 21:26, 25.02.2019


OloOlo

6 6

Bo nikt inny nie chciał. 07:59, 26.02.2019


ZośkaZośka

7 7

Za głosowało ponad 90% ludzi tam zebranych. Mogli zagłosować przeciwko i tyle w temacie. 09:59, 26.02.2019


Brawo oskarBrawo oskar

10 6

W sprawy kadrowe wciągnięto wszystkich mieszkańców na czwartkowej sesji. Kto to zrobił wszyscy mogą zobaczyć. Trzeba było postąpić inaczej i załatwić to w 4 oczy, a nie wywlekać wszystko na youtube. Niestety, ale tych ludzi ktoś w to wciągnął mając pełną świadomość o czym mówi. Nikt nikogo na sesji nie pytał w tej sprawie. Tłumaczą się.................. 21:21, 25.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Nikt odważnyNikt odważny

5 6

Tymi tekstami tylko pogrążacie jeszcze bardziej p. Marszałka. I tak na końcu zostaje przekręt poprzedniej ekipy. Ktoś sobie 7 punkt bezprawnie dopisał. 07:25, 26.02.2019


XX

14 3

Nikt tu nikogo nie pogrąża. Pewnie Marszałek sobie poradzi jak tylko wróci do zdrowia. 4 lata temu ktoś objął stanowisko w urzędzie i tego nie zauważył. Ktoś był wtedy radnym i nie umiał się odezwać. To nie nadaje się na to stanowisko, za to świetnie sprawdza się na poczcie. 09:53, 26.02.2019


Na youtubeNa youtube

9 4

Na youtube prawie 1300 odtworzeń. Może czas zostać youtuberem drogi Panie! 14:21, 26.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KK

7 3

Tak i na bieżąco transmitować odbieranie listów:) 15:39, 26.02.2019


Tadeusz Z.Tadeusz Z.

9 4

WITAM! Chciałbym też coś powiedzieć, choć nie jestem obecnie mieszkańcem Waszej-Naszej gminy. Nie jestem pewien, kto ma w tym sporze rację - choć zachowuje się tu "dziwnie" tylko jedna osoba. Wpisując w wyszukiwarkę gogle hasło ZAZ Leonów i chcąc się dowiedzieć czegoś na temat działania tej jednostki budżetowej Miasta i Gminy Borek WLKP. wyskoczył mi artykuł dotyczący jubileuszu 5-lecia istnienia ZAZU, chyba z 2016 roku. Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że nie wymieniono tu tylko jednej osoby. Jeśli dobrze rozumiem, to ta osoba nie była na tych uroczystościach. Łatwo sobie wyobrazić jak przebiegała współpraca na linii ZAZ i gmina oraz to, że takie uroczystości planuje się z dużym wyprzedzeniem. Chyba nie do końca ta współpraca wyglądała tak, jak zostało to przedstawione na sesji. Każdy niech sobie przeczyta ten artykuł i wyciągnie indywidualnie wnioski. Dla mnie nie ma tematu. Powrotu do zdrowie Panie Grzegorzu, bo zdrowie jest najważniejsze. Pozdrawiam Wszystkich
15:13, 26.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieciaMiecia

12 6

Ten buc że Skokowa szykuje się na kierownika ZAZ-u?Niedoczekanie Twoje.!!!!!!!!.Fałszywe to jak pies ogrodnika .Jednych już żeś doprowadził do upadłości następnych chcesz DUPOWŁAZ!!!!!! 17:02, 26.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

0 0

Mecia możesz napisać o kim myślisz ze skokowa bo to nie jest wioska co ma kilku mieszkańców? 23:08, 08.03.2019


BorekBorek

10 3

Niech wszystkich sprawdza czy maja wykształcenia na swoich stanowiskach pracy. 18:22, 26.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CichyCichy

11 11

Z tego co mi wiadomo to audyt kończy się zaleceniami pokontrolnymi. Zaleceniami, a nie nakazami. Tu audyt trwa w najlepsze, już robi się ekspertyzy prawne, wyciąga się całą sprawę jak królika z kapelusza, nie wspominając już o listach wysyłanych później odbieranych. Ta likwidacja wcześniej funkcji strażackiej w gminie też jest dziwna, bo dotyczy tej samej osoby. Dzwoni i informuje jakiś pracownik telefonicznie. To i w tej sprawie powinien być wysłany list. Pomylenie z poplątaniem. Jak to wszystko funkcjonuje i bedzie funkcjonować? 19:54, 26.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sprawdzac wszystkichSprawdzac wszystkich

5 4

a audytorzy mają uprawnienia jak sprawdzać to wszystkich,zeby było sprawiedliwie. 20:01, 26.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MartaMarta

6 0

Jak wejdą do wodociągów to wody nie będzie:) 20:11, 26.02.2019


WiedzaWiedza

4 4

A ty od księżniczki nie wiesz ze to pupil burmistrzów 10:33, 27.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ListonoszListonosz

9 6

Co druga w gminie ma studia zrobione w Zielonej Górze .Łatwiej się nie dało.?Masakra kto nas reprezentuje. 13:09, 27.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YYTYYT

6 3

Nie szata zdobi człowieka. Nie zawsze studia idą w parze z ........... 13:54, 27.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

5 0

Dokładnie!! Kiedyś byłam w UG w Borku i Pani która mnie obsługiwała miała wpisać mi w dokumentach jedno proste zdanie potrzebne do innego urzędu a ona mi odpowiedziała żebym wpisała sama bo ona nie wie jak ???????? żenujace . a na moje pytanie jakie ma wykształcenie i ile lat siedzi na tym stanowisku powiedziała ze wyższe i 4 lata pracy na stanowisku. 13:22, 01.03.2019


OMGOMG

6 8

Wiecej kultury. Jest pan burmistrzem w garniturze a nie krzykaczem przeciez...to jedno.
Drugie to przestan Pan gadac o poprzedniku bo ile mozna tego sluchac?
Biorac sie za ten stolek nie wiedzial Pan co jest grane? Skoro sa dlugi to prosimy je tetaz regulowac,brac sie za splaty. No bo po co Pan zasiadl ten stolek? Niech Pan pokaze jak mozna wyjsc na prostą...wtedy sie zgodze z Panem 17:43, 27.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

4 1

Masz Pan pojecie ogromne .Miłego wieczoru. 19:29, 27.02.2019


LucyferLucyfer

4 4

Karma WRACA!!! 23:15, 27.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kabaretkabaret

11 4

Sesja rady miejskiej 2h26minuta-radny z Zalesia zadaje pytanie dotyczące wycinki krzewów. Obejrzyjcie, ale odlotttttttttt! to się nie dzieje, ja nie wierzę. 00:16, 28.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ParanienormalnyParanienormalny

6 0

Ale odot. Normalnie kabaret:)Ktu to jest 11:46, 28.02.2019


wwwwwwww

5 0

kto jest teraz kierownikiem z zaz-ie? 14:43, 28.02.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JaJa

8 1

Ja jestem, ja jestem najlepszy i najmądrzejszy i mam wyższe wykształcenie. Ja, bo tylko ja stoje na straży prawa i ja i ja i ja i ja i ja sobie wybuduje pomnik, bo mi się należy. Ja jestem........ Ja ja ja ja. 14:48, 28.02.2019


Do jaDo ja

5 0

Ja to swoją głową wymościłem 15:13, 28.02.2019


PoiuytPoiuyt

4 0

Jak kto sprzątaczka z targu i szaletu. 18:29, 01.03.2019


200200

8 1

Dawać komentarze . Dobijemy do 200
Borek górą!! 07:47, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pisiory Rozka wonPisiory Rozka won

6 11

Rozek vs klika ktora zastepuje swoja klika jeszcze gorsza co sie uwaza za lepszy sort 13:48, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Popieram BurmistrzaPopieram Burmistrza

11 9

Burmistrz Marek Rożek skończył studia nie tylko z historii ale także dokształcił się z ekonomii. W przeciwieństwie do zadłużającego szpital pewnego pana w starostwie w radzie powiatu ma duże kwalifikacje do naprawienia sytuacji w gminie Borek po swoich poprzednikach i ich także skandalicznych zaniedbaniach w sferze polityki finansowej i rujnowania gminy. 13:56, 01.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Nie popieramNie popieram

10 6

Szkoda tylko, że kutury tam nie uczyli. Na sesji to widać. Ewidentne braki, trzeba się dokształcić. Tego uczą już w przedszkolu. 14:15, 01.03.2019


KazekKazek

6 3

W Zielonej Górze jak większość pracowników gminy?To się nie dziwię poziomem inteligencji. 22:15, 01.03.2019


Ostatni MohikaninOstatni Mohikanin

8 8

Jeszcze Borek Wielkopolski nie zginął póki ma Marka Rożka :D 16:39, 01.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AjAj

7 6

Ale jak tak będzie robił to gmina zginie,albo go ludzie pogonią. Tyle co Maryś to ten chłop nie zrobi przez 1000lat. Przede wszystkim trzeba doradców zmienić. 19:52, 01.03.2019


KacperekKacperek

9 6

Czy to prawda, że będzie obwodnica i wiadukt na Jeżewo rozbierany, a tym gruzem będzie zasbypywał zalew, bo to podobno za Maryjana było wybudowane? 17:11, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZzzzZzzz

5 7

Zastanówcie się ludzie co wypisujcie, tak łatwo przychodzi Wam obrażać innych a sami nic nie reprezentujecie . Może podnosił głos bo z pewnymi osobami inaczej nie można. 19:50, 01.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Weź skończWeź skończ

7 4

Pogadaj z ludźmi pracującymi dla gminy to ci coś powiedzą na temat zachowania i podnoszenia głosu. Od radnych zaczynając na zwykłych pracownikach ko?cząc 19:59, 01.03.2019


Murem za RożkiemMurem za Rożkiem

9 2

Marek Rożek pierwszy dyktator Borku ale tam się inaczej z klikami i kolesiostwem SKW nie da 20:46, 01.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FF

7 5

Dyktarorzy kończyli bardzo źle. Pan historyk coś o tym wie. Ująłeś do doskonale. A jutro na otwarcie:) 20:58, 01.03.2019


kolkol

12 8

ostatnia kadencja rozka! zapamietamy i wiecej nie pozwolimy. Osmiesza nas na wszystkich plaszczyznach... 21:24, 01.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sentymentalnasentymentalna

6 3

do panów burmistrzów to ja nic nie mam tylko pamiętam ja wygładał borek i jak się zmieniał za janczaka. , od błotnych ulic i brukowych po ruiny młyna i mojej ukochanej szkoły. a Borek zaczynał sie od Fary i smierdzacego stawu , dziś piękny chodnik od poczatku Głosin. A o panu Marszałku zawsze dobrze mówiono w moim domu . 07:35, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zzzz Zzzz

9 7

Do weź skończ: jeśli tym biedakom tak bardzo źle to niech się zwolnią a nie tylko knują po kątach. Rożek jest otoczony wrogami , stara się jak może a ci którzy tego nie widzą to albo ślepi albo " *%#)!& Z ludźmi w Borku inaczej nie można. 08:53, 03.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Wojownik mmaWojownik mma

6 6

Otoczony to jest ludzmi jakimi jest. Tych wrogów to sobie sam szuka. Trzeba znać pojęcie słowa współpraca, a tu tego nie widać. Proszę nie obrażać mieszkańcow słowami z ludźmi w borku inaczej nie moża ( to nie jest stado baranów), bo można tylko trzeba chcieć, tylko trzeba umieć. We wszystkich szuka się potencjalnych wrogów i wszystkich atakuje. Ciągle gada się o poprzedniku, wyciąga jakieś dziwne rzeczy. Dziś niedziela proszę obejrzeć sesje, tam widać pełne oblicze tego pana. Na tym zachowaniu cierpi cała gmina. Ten pan musi zrozumieć jedną rzecz, mianowicie że społeczeństwo boreckie nie wybrało go do walki z wyimaginowanymi wrogami, tylko do pracy na rzecz wszystkich mieszkańców gminy Borek Wlkp., bo za to ma zapłacone i to nie małe pieniądze. Ps. Jak chce walczyć to mógł zostać wojownikiem mma, bokserem, karateką albo kimś innym. 10:38, 03.03.2019


AaaaAaaa

3 5

1marca był dzień pamięci żołnierzy wyklętych w związku z tym działo się coś? Do roboty się brać, a nie tylko wojować. Wstyd 10:50, 03.03.2019


RomanRoman

8 6

Źle się dzieje w Naszej gminie. 10:43, 03.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZzzzZzzz

7 3

Do wojownik MMA:szkoda że ty taki mądry nie byłeś za poprzednika . 11:28, 03.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Murem za RożkiemMurem za Rożkiem

12 8

Brawo dla burmistrza że robi porządki aby było uczciwie jeszcze niech firmy macherów tylko zacznie prześwietlać to wpływy do budżetu gminy Borek znacznie się zwiększą a jest ich sporo w gminie.... 15:49, 03.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HWHW

6 9

Odebranie listu zaadresowanego do kogoś innego dyskwalifiikuje jakąkolwiek dyskusje na ten temat. Odebranie listu osobiście przez osobę na takim stanowisku dyskwalifikuje dyskusję na ten temat. Tłumaczenie się nie pytanym o zdanie dyskwalifikuje dyskusję na ten temat. Sesja dyswalifikuje wszystko. Takie zachowanie dyswalifikuje Pana w naszych oczach. 19:14, 03.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaulinaPaulina

11 5

Trochę szacunku dla Pana Marszałka. Jest to bardzo dobry człowiek należy się mu tytuł za zasługi dla Naszej Gminy. 19:24, 04.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JuliaJulia

8 5

Pan Marszałek jest super gościem. W towarzystwie nigdy sie nie wywyższa jest normalny. 22:01, 04.03.2019


MilenaMilena

8 3

Życzę Panu Grzegorzowi Marszałkowi Jak najszybszego powrotu do zdrowia jest to Wspaniały człowiek bardzo troskliwy. 21:27, 05.03.2019


MieszkaniecMieszkaniec

2 0

Można jaśniej o kim mowa ze skokowa 23:59, 04.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czystaczysta

4 1

dobry temat.Takie zystki czeba zrobić wszedzie. W urzedzie na Piaskach też i sprawdzić wykształcenie a kto ma pracę za masło albo kolesiostwo. Nikt nic z tym nie robi a wszyscy wiedzą 19:22, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brudnybrudny

3 0

Tym swoim jadem zatrujesz kiedyś siebie . Pewnie byłeś tym , który to masło dostarczał , tylko nie wiem po jakie licho .Dzisiaj go pełno .Uważaj żebyś nie upadł jako człowiek , bo możesz się nie podnieść , a odzyskać człowieczeństwo jest bardzo trudno . 09:19, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone