Zamknij
REKLAMA

Pokazali świadectwa, odebrali kasę! Aż dziw, że było ich tylko sześcioro

13:01, 24.11.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Martyna Sarbinowska, Eryk Andrzejewski i Tomasz Kopciński, to najlepsi tegoroczni maturzyści z gminy Pępowo. Tak przynajmniej wynika z ich świadectwa. W dowód uznania za wyniki z egzaminu dojrzałości, z rąk wójta Grzegorza Matuszka otrzymali nagrody pieniężne, a także listy gratulacyjne.

Na terenie gminy Pępowo nie ma żadnej szkoły średniej. Po ukończeniu podstawówki uczniowie musza korzystać z placówek w ościennych gminach. Tradycją pępowskiego samorządu jest nagradzanie absolwentów szkół średnich z najlepszymi wynikami maturalnymi w drodze konkursu. Nie inaczej było w tym roku - Doceniamy zaangażowanie młodych ludzi i ich wkład, bo nauka to ich praca i chcemy ich wyróżnić. Stało się to w naszej gminie tradycją, aczkolwiek tegoroczne spotkanie z maturzystami odbywa się dość późno – to efekt pewnych zmian - mówił Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo. - Rozszerzyliśmy spektrum przyznawanych nagród. Do tej pory otrzymywali je tylko maturzyści, a chcemy nagradzać również uczniów klas ósmych, laureatów konkursów czy olimpiad. Chcemy motywować młodych ludzi - dodał wójt Grzegorz Matuszak.

Do konkursu na najlepsze świadectwo maturalne przystąpiło zaledwie sześcioro absolwentów szkół średnich. Wszyscy zostali zaproszenie do siedziby Urzędu Gminy, gdzie otrzymali listy gratulacyjne i książki, a trójce najlepszych przyznano nagrody pieniężne 300 - 650 złotych. Pozostali mogli liczyć na zastrzyk gotówki w wysokości 250 złotych. - To może nieduże kwoty, ale w budżecie studenta to na pewno jakieś wsparcie - mówił wójt Grzegorz Matuszak.

Maturzystką z najlepszymi wynikami okazała się Martyna Sarbinowska, która kończyła ZSOiZ w Krobi, a dalszą naukę kontynuuje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. - Od zawsze interesowałam się przedmiotami związanymi z matematyką i wybrałam ekonomię. Plany na przyszłość? Chyba jeszcze za wcześnie, wszystko zależy od tego jak pójdzie mi na studiach. Nie myślałam jeszcze o tym, gdzie chce pracować, ale całkiem możliwe, że wrócę do Pępowa - mówiła Martyna Sarbinowska, która jeszcze nie wie na co przekaże nagrodę. Drugie miejsce zajął Eryk Andrzejewski, a trzecie Tomasz Kopciński. Kolejne miejsca zajęły: Michalina Hądzlik, Katarzyna Miedzińska i Martyna Cieplik.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

EwaEwa

4 0

Zawsze byliście super. Gratulacje i powodzenia. 17:15, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kołchoz Kołchoz

4 2

Ta i czym się zajmą, mamy wojska usa, a polska do usa jest podobna tylko pod względem ilości bezdomnych i ci akurat mają prawa inne aniżeli bezdomni w usa, wszelkie urzędy dają im spokój, ponadto dofinansuwują to nie badając zdolności do pracy. Natomiast wprowadzono dla młodych zerowy pit i zachęta do prowadzenia działalności, gdzie ryzyko jest i zarobek wątpliwy i tutaj jest żniwo dla urzędów od tych co są naiwni i zdecydowali się na tą działalnosć, a nie są z kasty . Kwota wolna od podatku na zachodzie , znacznie przewysza średnie w polsce, wystarczy tylko pracować w określonej specjalizacji i nie potrzeba mieć tej wiedzy o rozliczaniu i pozostałych 105 instytucji prowadząc działalność na stracie bo obsługa jednostki przez tyle oplat zżera zysk co jest naturalne i ta kontynuacja wiedzy lenina w pólbutach chodził i stalina w oficerkach chodził i dalej nikity chruszczowa w bryczesach bo gówno sięgało do dupy. 17:58, 24.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbsolwentAbsolwent

1 2

Twój alkoholowy bełkot jest godny pożałowania i tylko tyle albo i aż tyle 22:35, 24.11.2019


KołochozKołochoz

4 2

W USA ostatnio czytałem że pit bule w trojkę zagryzły na posesji człowieka teren był ogrodzony a psy pilnowały, okazało się że denat był bezdomnym i przeszedł przez ogrodzenie, psy zostały uspione własciciel jednego bardzo żałował że sprawdzał się niezwykle jako stróż posesji, a policja nie wszczęła z tego powodu żadnego postępowania. 18:03, 24.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AbsolwentAbsolwent

2 2

Jeszcze ci nie przeszło nieudaczniku życiowy ? Żal 22:37, 24.11.2019


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone