Zamknij
REKLAMA

Nie zamierzają rezygnować z planów. Spotkania przenieśli do...internetu

09:47, 30.06.2020 | MiS
Skomentuj Foto: arch. G24
REKLAMA

Dobrym przykładem na to, jak instytucja kultury radzi sobie w czasie pandemii koronawirusa są działania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń. Biblioteczne wydarzenia przeniesiono do sieci. To tutaj będą odbywały się spotkania z pisarzami, podróżnikami czy pasjonatami. Wystarczy komputer, tablet czy telefon i dostęp do internetu.   

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaplanowała cykl interaktywnych i moderowanych spotkań z takimi osobami jak m.in. Łukasz Orbitowski (znakomity pisarz, autor licznych powieści i opowiadań, otrzymał Paszport Polityki w roku 2016, a rok później nagrodę im. J. Zajdla), Karolina Wilczyńska (trenerka, terapeutka, wykładowca uniwersytecki, autorka kilkunastu powieści obyczajowych).

Prelekcje przygotowane specjalnie dla gostyńskiej publiczności, będą przeniesieniem stałych bibliotecznych wydarzeń takich jak Męskie Czytanie czy Niedziela z Biblioteką, które ze względu na panującą pandemię musiały zostać przeniesione do sieci. Bibliotek utworzyła specjalną stronę internetową http://wirtualnabiblioteka.gostyn.pl/, która będzie miejscem gromadzenia wirtualnych działań biblioteki.

Aby wziąć udział w takim spotkaniu zainteresowane osoby powinny wysłać swój adres mailowy na: zgloszenia@wirtualnabiblioteka.gostyn.pl. Wówczas zostanie im przesłana instrukcja korzystania z oprogramowania do wideokonferencji oraz link pozwalający dołączyć do wydarzenia. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się już dziś - 30 czerwca 2020 roku o godz. 18 z podróżnikiem Piotrem Wnukiem, który opowie o swoich licznych wyprawach m.in. do Wietnamu, Laosu, Kambodży, o tym jak podróżować przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnej kultury i przyrody oraz wielu inspirujących przygodach i doświadczeniach.

Działania te zostały wsparte poprzez dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

[ALERT]1593508342221[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Gostynianka Gostynianka

10 8

Młoda krew i zaraz widać efekty. Chociażby Fb kiedyś a dziś to efekt lat świetlnych. Na te młode dziewczyny aż miło popatrzeć ale też pomysły na funkcjonowanie zupełnie inne. Panie dyrektor stawiać na młodość. Tak samo w szkolnictwie i całej reszcie, ale uprą się takie i siedzą blokując młodym start. 12:15, 30.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

FacetFacet

5 5

A te stare co blokują to mają się zwolnić bo nie ogarniam tego wpisu 14:11, 30.06.2020


AbcAbc

5 2

Stare powinny iść na emeryturę. Chyba że nie mają jeszcze wieku emerytalnego. Ale w szkołach pracuje pełno nauczycieli emerytów i to jest rak. 06:17, 01.07.2020


Do FacetDo Facet

11 3

Nie, poprostu iść na emeryturę kiedy już mogą a nie blokować miejsc pracy bo np. w domu będę się nudzić (tekst który zawsze mnie rozwala)A to że w pracy nie jest już wydajny to się wytnie. Wiadomo taka praca w bibliotece yyyy.... co by nie napisać żeby nikogo nie obrazić do trudnych i wyczerpujących raczej nie należy dlatego też tacy ludzie siedzą bo nie narobią się a kasa większa? Jakoś tak dziwnie się składa że Ci np. ze strefy przemysłowej (tzw. pracownicy fizyczni) idą a raczej czekają na emerytalny odpoczynek. Przypadek nie sądzę. Szkoda Facet że trzeba takie rzeczy tłumaczyć. I nie piję tu do pań z biblioteki (swoją drogą najuprzejmiejszych isot przy najmniej w Gostyniu) ani nikogo personalnie ale pozwoliłam sobie zabrać głos w dyskusji
. 14:47, 30.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QwertyQwerty

6 1

Masz rację. Pamiętam moją fizyczkę z liceum. Baba grubo po 60 tce, ale ona nie pójdzie na emeryturę bo "w domu się będzie nudzić, będzie chodzić nieuczesana i nieumyta, a jak jeszcze pracuje to ma motywację, żeby o siebie dbać". A poza tym, tym staruchom wydaje się, że teraz wszystkie nowe podręczniki są z błędami i tylko one mają tą jedyną prawdziwą wiedzę i tylko one potrafią uczyć, a młode mają pełno braków w wiedzy. Co jest nieprawdą bo te staruchy wspominam jako najgorsze nauczycielki, co w ogóle nie potrafiły nic dobrze wytłumaczyć. Aż dziw że nauczyciel niby pozornie ktoś inteligentny, po studiach, a nie rozumie prostej rzeczy, że blokuje młodemu miejsce pracy. A przecież mógłby iść na emeryturę i dawać korki, też czułby się potrzebny i miał co robić, miał kontakt z młodzieżą. 06:24, 01.07.2020


MarcinMarcin

7 1

Młody dyrektor pozbył się starych bab, w końcu świeża krew w bibliotece 14:07, 01.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZochaZocha

1 6

☹️ 14:25, 01.07.2020


REKLAMA