Zamknij
REKLAMA

Dzieje się w Gostyniu

14:55, 20.09.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Kosztowały prawie trzy miliony złotych, ale trzeba przyznać, że robią wrażenie. W Gostyniu zakończyły się dwie ważne inwestycje drogowe - jedna w centrum miasta, druga na osiedlu Pożegowo. Jedzie się gładko i wygodnie ku radości mieszkańców i kierowców.

Sukcesywnie poprawia się stan dróg w gminie Gostyń. Właśnie zakończyły się remonty na kilku ulicach miasta. Nowy blask zyskały Łazienna i Kacza. Z zupełnie nowych dróg cieszą się mieszkańcy ulic: Kaczmarka, Orłonia, Długoraja i Konarzewskiego. - Jeśli chodzi o ul. Łazienną i Kaczą mieliśmy przesunięcie terminu realizacji o dwa tygodnie, obecnie czekamy za odbiorem technicznym - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu miejskiego w Gostyniu. - Podobnie wygląda z drogami na Pożegowie, przy czym wykonamy dodatkową inwentaryzację kanalizacji deszczowej. Jak pamiętamy podczas wykonywania prac miały miejsce obfite opady i chcemy sprawdzić czy nie doszło do zamulenia. Sprawdzimy czy wszystko jest wykonane tak jak powinno czy drożność kanalizacji jest właściwa - dodaje naczelnik Mariusz Konieczny.

Przypomnijmy, prace w nowej części osiedla Pożegowo ruszyły w maju tego roku. Na ul. Kaczmarka na odcinku ponad 300 metrów położna została kanalizacja deszczowa, nawierzchnia z kostki brukowej i chodnik. Pojawiło się także oświetlenie uliczne. Na ulicach Orłonia, Długoraja i Konarzewskiego kanalizacja deszczowa i nawierzchnia wybudowana została na długości 450 metrów. Po obu stronach jezdni wybudowano chodniki. oraz nowe oświetlenie uliczne. Na ulicach - Łaziennej i Kaczej w ramach zadania stara kostka brukowa została zastąpiona nową kostką kamienną. Ulica Kacza wyremontowana została na długości ponad 90 metrów, a ulica Łazienna na odcinku blisko 110 metrów. Przebudowano także chodniki i zjazdy do posesji. Wybudowano kanalizację deszczową, a obie ulice po remoncie oświetla 9 nowych lamp.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OchOch

12 2

Całe życie człowiek sie czegoś uczy.... do dzis nie wiedziałem, że po fazowanej kostce jedzie się gładko...... 16:01, 20.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LalusLalus

0 0

A reszta powiatu toco ogon od psa.zlodzieje gostynscy! 20:04, 29.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA