Kop to jedna z najbardziej popularnych gier karcianych w naszym regionie, a Borek Wlkp. jest częstym gospodarzem zawodów. To właśnie tam zorganizowano Super Puchar Polski w Kopa Sportowego. Do udziału zgłosili się miłośnicy kopa z całej Wielkopolski.
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Borku Wlkp. wypełniła się po brzegi graczami i sympatykami tej popularnej w naszym regionie gry karcianej. - Dzisiaj przyjechało do nas 108 zawodników, w tym 4 zawodniczki z 27 drużyn. Uczestnicy zjechali nie tylko z naszego powiatu, ale też z Międzychodu, Trzcianki, Kościana, Koźmina, Krotoszyna czy Rawicza. Wielu znamy z turniejów organizowanych w całej Wielkopolsce - mówił Hieronim Tacka, prezes Wielkopolskiej Ligii Kopa Sportowego z siedzibą w Borku Wlkp., główny organizator. Na czym polega fenomen kopa? - Zasady przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W kopa grać może każdy. Trzeba tylko chcieć, do czego serdecznie zachęcamy szczególnie młodych, bez nich nie będzie kontynuacji tej gry - dodał prezes Hieronim Tacka.
W niedzielnym turnieju zawodnicy rozgrywali pięć rund po 32 rozdania. Rywalizacja toczyła się w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i w parach. Czas jednej rundy był ograniczony. Po zaciętej walce sportowej w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Stefan Nowicki, tuż za nim uplasował się Ryszard Woźniak, a trzecie miejsce zajął Rafał Wyzuj.
Kolejne miejsca wywalczyli: Majsnerowski Aleksander, Andrzejewski Zenon, Kulczyński Zenon, Błaszczyk Jakub, Herman Krzysztof, Konieczny Mirosław, Wysocki Adam, Walenciak Oskar, Dominiczak Stanisław, Sommerfeld Ryszard, Dalecki Mirosław, Walter Jacek, Kaj Grzegorz, Lisiak Wiesław, Cieloszyk Stefan, Marciniak Robert, Woźniak Sylwester, Skórzewska Barbara, Gigon Jan, Szwałek Grzegorz, Ratajczak Zbigniew, Perz Roman, Staroń Mariusz, Jasiński Ireneusz, Frala Henryk, Skrzypek Zbigniew i Andrzejewski Stefan.
Z kolei w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca zajęli: Kuźma Henryk, Perz Roman, Wyzuj Rafał, Majchrzak Leonard z drużyny „Niezależni”. Drugie miejsce wywalczyła drużyna „Sępy” Kawczyn w składzie Książyk Kazimierz, Książyk Tadeusz, Andrzejewski Zenon, Cieloszyk Stefan. Po zaciętej rywalizacji na podium stanął też zespół w składzie: Nowicki Stefan, Filipiak Jacek, Ratajczak Tadeusz, Woźniak Sylwester.
W klasyfikacji par pierwsze miejsce zdobyli: Andrzejewski Zenon i Cieloszyk Stefan, tuż za nimi uplasowali się Wyzuj Rafał i Majchrzak Leonard, a trzecie miejsce na podium zajęli Nowicki Stefan i Filipiak Jacek. Najwięcej punktów wśród pań zdobyła Barbara Skórzewska. Najstarszym zawodnikiem okazał się natomiast Leonard Majchrzak, a najmłodszym Jakub Błaszczyk.
Wszyscy wymienieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali puchary i upominki, które ufundował Bank Spółdzielczy w Gostyniu.
To wydarzenie miało jasne przesłanie! Uczyć dzieci...
Super inicjatywa! Brawo dla wolontariuszy 😊
Brawo!
17:50, 2026-02-09
Pijana 16-latka "szalała quadem" po Gostyniu...
Do Ministra Jak ty masz średnia 5,0 to ja jestem księdzem. Nawet " nie" nie potrafisz dobrze napisać. Ja też byłam kiedyś młoda i nie musiałam się wyszaleć i wiesz co? Żyje do tej pory. U mnie zawsze priorytetem była nauka a nie robienie jakichś idiotycznie pod publikę. Co do samej 16- latki ukarać rodziców i to srogo. Microcar nie kosztuje 2 zł żeby mogła sobie go z kieszonkowego kupić. Przepadek auta również powinien być karą dla smarkuli jak i rodzicow
AnKa
17:46, 2026-02-09
Stare wciąż działa, chociaż nowe już dawno weszło.
Jak potrzebuje księdza ,to mam dodać ,,lub księżniczki ,,,
Toja
16:57, 2026-02-09
Pijana 16-latka "szalała quadem" po Gostyniu...
Jakby miała lekcje do odrobienia ,lub lekturę przeczytac to by się nie nudziło ,a tak za zimno ,za ślisko wolne ,pokolenie zero stresu ...
Ministra
16:53, 2026-02-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz