Zamknij
REKLAMA

Każdy mógł zobaczyć to na własne oczy. Stara gazownia połączyła pokolenia...

10:05, 14.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

"Stara gazowania łączy pokolenia" - pod takim hasłem zorganizowano drzwi otwarte w żłobku oraz Centrum Usług Społecznych w Krobi. Była to pierwsza okazja, do przekonania się na własne oczy, w jaki sposób rewitalizacja zaniedbanego terenu wpłynęła na rozwój gminy, poprzez utworzenie trzech nowoczesnych jednostek.

W miniony weekend, mieszkańcy Krobi i okolic mieli możliwość zwiedzania nowych obiektów - żłobka, przedszkola i CUS-u. - Każdy mógł wejść, zobaczyć od środka, jak wyglądają sale, jak przebiegają warsztaty - mówiła Anna Krzyżostaniak z GCKiR w Krobi.

Wydarzeniu towarzyszył festyn. Zarówno na dzieci jak i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. - Zależało nam na tym, aby zorganizować taką imprezę, która przyciągnie dorosłych i dzieci, bo stara gazownia to miejsce dla seniorów i dzieci. (...) Zachęcamy seniorów, aby współpracowali z żłobkiem, bo to dobre dla seniorów. Jest to sposób na spędzenie wolnego czasu. Ważne jest też jednak to, że dzieci uczą się szacunku do osób starszych, czy dla osób niepełnosprawnych, które są uczestnikami Domu Samopomocy. Mamy nadzieję, że ta integracja nastąpi i dzieci będą bardziej wrażliwe - mówiła Anna Krzyżostaniak. 

W budynku Krobskiego Centrum Usług Społecznych można było wziąć udział w warsztatach ceramicznych, muzycznych czy plastycznych,  zrelaksować w pokoju doświadczeń sensorycznych czy poćwiczyć w salce rehabilitacyjnej. Do wspólnych zabaw zachęcali animatorzy.

Uczestników festynu angażowali też do zabawy krobscy seniorzy, w tym przygrywający na akordeonie p. Ryszard Kabała oraz grupa taneczna EM – Project Taniec Fitness, prowadzona przez p. Martę Kluczyk. Atrakcją dla najmłodszych był z kolei domek ogniowy, dzięki któremu wcielić się było można w postać strażaka. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały ponadto stoiska gastronomiczne, w tym kawiarenka zorganizowana na tarasie Krobskiego Centrum Usług Społecznych. Każdy mógł też wesprzeć wesprzeć chorującą na guza mózgu Zuzię Bolewską z Niepartu, która poddawana jest bardzo kosztownemu leczeniu.

[ALERT]1631606707448[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Z.WZ.W

5 3

Rewelacyjnie odnowione i zaadaptowane pomieszczenia. Będą wspaniałe służyć wielu pokoleniom. 11:29, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomcioTomcio

2 1

Rewelacyjne młode mamy piękny widok 14:08, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndreAndre

1 4

Pięknie zaadoptowany budynek i otoczenie, aczkolwiek relacja Gostyń 24 jak zawsze na poziomie podstawowym zakresie dziennikarstwa minimum z minimum .Może jakiś kurs Nawet w Toruniu polecam bo z wielkich działań ludzi po takim opisie wszystko wydaje się niczym , mniej ja a zrelacjonować wydarzenie komentarze tych którzy mają wkład w rozwój takich miejsc ? 14:55, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Z ToruniaZ Torunia

3 0

Tak się zastanawiam jak wielu profesjonalnych dziennikarzy, publicystów, lingwistów i filologów się tu udziela, a żaden nie ma odwagi otworzyć własnego portalu i puścić G24 z torbami. Może Andre pokaże co potrafi? Chyba, że to taka wrzutka na lepsze samopoczucie, wynikająca z nawarstwiających się kompleksów i zmęczenia po nieudanym dniu przy łopacie? Wielka szkoda, wielka szkoda... 17:04, 14.09.2021


KrobiaKrobia

4 1

Brawo Pani Aniu kolejny Pani sukces. Gratulacje dla Pani 16:55, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

1 0

Gazownia dostała nowe zycie 20:44, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaskas

1 1

Gratulacje Anka udana impreza było fajnie. piekne zdjecie 13:17, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eiei

1 1

co tam robi koło emerytów ? tak zacnym gronie młodego pokolenia wciąż wszędzie są!!!!! myślą że bez nich żadna impreza się nie odbędzie ! 20:10, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%