Zamknij
REKLAMA

Jeżdżą po całej Polsce...

15:00, 12.03.2019 | MW
Skomentuj
REKLAMA

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krobi przez dwa dni miała możliwość obcowania z kulturą Indonezji i Argentyny. To właśnie z tych krajów przyjechali do nich wolontariusze, którzy oprócz prezentacji swoich krajów, prowadzili też warsztaty z języka angielskiego. W programie znalazły się tańce, zabawy oraz gry prowadzone przez Wawę i Juana.

Do Szkoły Podstawowej w Krobi dotarli zagraniczni goście, opowiadając o swoich krajach i ucząc języka angielskiego - Wolontariusze przyjechali do naszej szkoły, aby opowiedzieć o swoich krajach. Chodzi o pomoc w rozwijaniu się dzieci zarówno pod względem językowym, jak i pod względem kulturowym- powiedziała Emilia Jakubczak, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Krobi. To na jej zaproszenie do szkoły zawitali Wawa z Indonezji i Juan z Argentyny, dwoje studentów z wymiany Erazmus+, którzy jeżdżąc po Polsce prowadzą zajęcia w języku angielskim.

Wawa i Juan przebywali w Krobi dwa dni. W tym czasie prowadzili półtoragodzinne warsztaty, na których uczniowie najstarszych klas podstawowych oraz gimnazjalnych poznawali kulturę Indonezji i Argentyny. Na początku były prezentacje multimedialne, pokazujące zdjęcia i informacje na temat Indonezji czy Argentyny. By lepiej się poznać, wolontariusze zaprezentowali też uczniom kroki swoich najpopularniejszych tańców ojczystych. Prowadzili gry i zabawy w języku angielskim, podczas których młodzież oswajała się z językiem

Zajęcia proponowane przez wolontariuszy, miały formę zabawy, przez co uczniowie nie musieli martwić się o oceny. Wszystko to przyniosło oczekiwany efekt z którego bardzo zadowolona jest inicjatorka przedsięwzięcia -Uczniowie podczas zajęć są bardzo zaangażowani i widać, że podoba im się to, co proponują Wawa i Juan- mówiła Emilia Jakubczak.

Nauczycielka ma nadzieję, że to nie ostatnia wizyta zagranicznych wolontariuszy w szkole. Wierzy, że jeszcze kiedyś uda się ich zaprosić, by razem spędzić kilka dni na aktywnej nauce - Chcielibyśmy co jakiś czas zapraszać ich do nas, ale niestety nie jest to takie łatwe, gdyż są zapraszani również do innych szkół i mają ograniczone możliwości czasowe. Będziemy ich zapraszać, a czy przyjadą- zależy od ich możliwości - podsumowała Emilia Jakubczak.

(MW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LoloLolo

2 1

Dobry pomysł. W różnorodności siła. Młode pokolenie wolne od fobii. 06:03, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%