Zamknij
REKLAMA

Jak się bawić, to na całego...

11:59, 08.07.2018 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Tym razem na ulicy Pogodnej dopisała też pogoda. Sąsiedzi rozstawili więc stoły na środku ulicy i rozpoczęli wspólne biesiadowanie. Największe emocje wzbudziły jednak Otwarte Mistrzostwa Osiedla w jedzeniu arbuza na czas.

Ze względu na pogodę zeszłoroczny "Piknik na Pogodnej" w Krobi nie doszedł do skutku. - Paradoksalnie pogoda nie pozwoliła. W tym roku było pogodnie - mówił Adam Sarbinowski w imieniu Inicjatywnej Grupy Sąsiedzkiej "Razem dla krobskiego osiedla". Tym razem na osiedlu było sporo słońca, więc i chętnych do sąsiedzkiej zabawy nie brakowało. - Pomysł pikniku pojawił się kilka lat temu w ramach różnych działań dedykowanych ruchowi sąsiedzkiemu i to jest specyfika tych pikników, że spotykają się przede wszystkim sąsiedzi. Na tym nam zależało, abyśmy  poznali się jako sąsiedzi - dodał Adam Sarbinowski.

Przez całe popołudnie na osiedlu panowała piknikowa atmosfera. Mieszkańcy rozsiedli się wygodnie przy stołach, oglądając artystyczne pokazy i przeglądając stare fotografie prezentowane przez stowarzyszenie Krobia.org. Można też było wrzucić coś na ząb. Sporą część atrakcji zaserwowano najmłodszym, którzy do woli mogli szaleć na dmuchanych zamkach, eurobungee czy kręcić "kołem szczęścia".

Najwięcej emocji wywołały jednak Otwarte Mistrzostwa Osiedla w jedzeniu arbuza na czas. Do konkurencji przystąpiły cztery kobiety. Każda z nich otrzymała 1/4 tego samego arbuza, którego musiała skonsumować aż do zielonej skórki. Liczył się wyłącznie czas. Ostatecznie zwyciężyła pani Ania. - Uwielbiam arbuzy, więc postanowiłam się sprawdzić i wygrałam. Arbuz bardzo słodki. Nie trzeba było obierać żadnej specjalnej taktyki, wystarczyło szybko gryźć - śmieje się pani Ania. - A statuetka bardzo fajna - dodała. Dodajmy, że w latach poprzednich na osiedlu odbywały się m.in. mistrzostwa w jedzeniu rabarbaru na czas. Organizatorzy nie wykluczają, że w przyszłym roku przyjdzie czas na jakieś warzywo, być może na pomidora.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%