Na początku było ich dziesięciu i do ognia wyjeżdżali konną sikawką. Mają ją zresztą do dzisiaj i przechowują jak relikwię – mowa o strażakach z Wymysłowa, którzy świętują właśnie 85-lecie istnienia. Z tej okazji we wsi odbyła się specjalna impreza, a po niej biesiada.
Straż Pożarna w Wymysłowie powstała dokładnie w 1933 roku. Dziesięciu strażaków wyposażonych w sikawkę konną miało za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem sołectwa i pomagać sąsiadom w przypadku zagrożenia. Trzydzieści lat później zmieniły się realia i ochotnicy zyskali własną remizę oraz salę zebrań. Wybudowano je dzięki zaangażowaniu samych mieszkańców. Od 1998 roku jednostka posiada własny sztandar. Obecnym prezesem OSP jest Mieczysław Wołk, który funkcję tę pełni już 31 lat. Z okazji 85-lecia straży odbyła się msza święta w intencji strażaków i rodzin.
Po nabożeństwie poświęcono świeżo remontowaną remizę z okolicznościową tablicą zawieszoną na elewacji strażnicy. - Strażacy podjęli się wyremontowania i zamontowania drzwi oraz wymiany okna w pomieszczeniu przeznaczonym na posiedzenia zarządu i spotkania strażaków. Dokonano także wymiany bramy w remizie oraz zamontowania nowych drzwi w bocznej ścianie, a w roku 2018 wykonaliśmy podniesienie posadzki i kapitalny remont wraz z wymalowaniem remizy oraz zmianą tablicy upamiętniającej dzisiejszą uroczystość 85-lecia naszej jednostki. Za wszystkie dokonania dla naszej jednostki dziękuję wszystkim strażakom – mówił prezes OSP w Wymysłowie Mieczysław Wołk.
Dzień jubileuszu był też okazją do wyróżnień dla strażaków. Odznaczenia otrzymali zarówno nieco starsi druhowie, jak i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Uroczystości zakończyła wspólna biesiada dla wszystkich mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości.
Kilogram schowali pod maską, resztę trzymali w majtkach
Kupili raz, kupią i drugi
Lala nie świruj pawi
23:28, 2025-12-06
Dziewięć walk w klatce, mocna karta i głośny doping.
Normalnie Poniec stał się Katowickim spodkiem ,aż ciężko uwierzyć ale jednak tu zawsze się coś dzieje ,mamy nawet Bollywood odpowiednik Hollywoodu Mode na sukces kręcą główny bohater *%#)!& Mode na sukces i mamy ginessa napewno w takim Poniecu ;)🤣kto by pomyślał.
Batman
22:48, 2025-12-06
Przed nami mikołajkowy weekend! Ponad 30 wydarzeń...
Jak tak przeglądam te Mikołajkowe programy to największe badziewie jest w Gostyniu.
Jaś
18:40, 2025-12-06
Przypadek czy ewidentna wpadka gostyńskiej policji?
Miałem identyczna sytuację też zadzwoniłem na 112 o tam Pan był zainteresowany podał mi numer do Policji w Gostyniu bezpośrednio do komórki zajmującej się takimi wyłudzeniami i podobnie jak Pani byłem zniesmaczony bo usłyszałem że są to sprawy nie do wykrycia numery nie do znalezienia zwyczajnie mnie olano nikt nie podjął próby zareagowania a po krótkim czasie ukazał się artykuł że oszukano w ten sposób mieszkankę naszego powiatu na kilkanaście tysięcy zł. To było w połowie tamtego roku. Niestety nasza policja służy do nabijania kasy w budżecie a nie do pomocy taka jest smutna prawda.
Asior
18:23, 2025-12-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz