Zamknij

Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach po raz drugi dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Nocy Bibliotek". Czy piaskowanie chętnie czytają? 

12:26, 02.10.2022 mis Aktualizacja: 13:02, 02.10.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach po raz drugi dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Nocy Bibliotek". W sobotę w piaskowskiej książnicy królowały roboty, zagadki i gry, a do tego każdy chętny mógł wypożyczyć książkę. O to właśnie w całej tej akcji chodziło, by promować czytelnictwo. Czy piaskowanie chętnie czytają? 

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania. Tego dnia wiele bibliotek otwarło się na mieszkańców, by pokazać, że jest to świetnie miejsce do spotkań z kulturą i integracji. Po raz drugi do akcji dołączyło Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach. Chętnych nie brakowało, a było w czym wybierać i miło spędzić czas.

- Taki był nasz cel, przyciągnąć mieszkańców do biblioteki - mówiła Anna Ciemniak, bibliotekarka CKiB w Piaskach.

W pomieszczeniach biblioteki zorganizowano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci tworzyły roboty. Uczestnicy wydarzenia mogli pograć w planszówki, na konsoli x-box w grę Minecraft. czy wziąć udział w "Escape Room". Oczywiście każdy mógł wypożyczyć książkę albo przynieść do biblioteki z własną, by dołączyć do akcji "Podziel się książką". 

[FOTORELACJA]9740[/FOTORELACJA]

Czy mieszkańcy Piasków chętnie czytają książki?

- Przychodzą i wypożyczają głównie dzieci i dorośli, gorzej z młodzieżą - mówi Ann Ciemniak, bibliotekarka CKiB w Piaskach. - Piaskowianie najchętniej czytają kryminały i książki z historią w tle, w przypadku dorosłych, natomiast dzieci coraz częściej wracają do bajek sprzed lat m.in. "Reksia", "Muminków" czy "Bolka i Lolka" - dodaje.

[ALERT]1664706212096[/ALERT]

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%