Najpierw morska przygoda, potem opowieść o miłości pięknej, wzniosłej i szlachetnej... Mieszkańcy Piasków po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Teatr w małym mieście". W każdym spektakl udział wzięło kilkadziesiąt osób. Dyrektor GCKiB wierzy, że to dobry początek...
Wczoraj, mieszkańcy Piasków po raz pierwszy mogli obejrzeć w swojej miejscowości dwa przedstawienia teatralne w takiej formule. Dla najmłodszych aktorzy Teatru "Łata" przygotowali "Morską opowieści". I choć nie padło w niej ani jedno słowo, to przygody pary żeglarzy sprawiły, że dzieciaki śmiały się do łez.
Po zachodzie słońca na płycie przy Centrum Kultury i Bibliotece w Piaskach wystawiono drugie przedstawienie pt. "Fin Amore". Tym razem wystąpili aktorzy teatru "Ewolucji Cienia" i pokazali coś czego w Piaskach jeszcze nie było. Szczudlarze, efekty świetlne, do tego nastrojowa muzyka zrobiły ogromne wrażenie.
- Fin Amor, czyli miłość dworna, szlachetna, wzniosła, zainspirowana literaturą XII wieku, która wyrażana była w pieśniach trubadurów i truberów. Ten wzorzec był później utrwalony w romantyzmie. Mamy nadzieje, że gdzieś podskórne w nas jest ta miłość...Taka piękna, szlachetna. Było trochę pokus, walki, trudu, była rysa na szkle, ale skończyło się dobrze i ten wzorzec do dzisiaj się utrwala. Zostawiam pastwa z tymi przemyśleniami - mówiła po spektaklu jedna z aktorek.
Z frekwencji na spektaklach zadowolony jest dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.
- Pierwszy raz uczestniczyliśmy w projekcie "Teatr w małym mieście" i myślę, że pokazaliśmy mieszkańcom spektakle na dobrym poziomie. Czegoś takiego w Piaskach jeszcze nie było i mamy nadzieję, że wydarzenie wpisze się w kalendarz imprez. Jak powtarzają aktorzy, tam gdzie się pojawiają na pierwszym spektaklu jest zawsze kilkadziesiąt osób, a kiedy pojawiają się po raz kolejny to widzów przybywa, bo wiedzą, że mogą liczyć na jakość, wiedzą czego się spodziewać - mówił Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach.
- Wszyscy musimy się kultury uczyć, korzystać i mam nadzieję, że to początek takiej przygody z teatrem profesjonalnym w Piaskach, a spektakle dały do myślenia dzieciom i jak i dorosłym - podsumował dyrektor piaskowskiej kultury.
[ALERT]1658661856385[/ALERT]
Marsz Holy Wins z bazyliki do fary ulicami Gostynia
Strasznie (bez aluzji do Haloween) mało ludzi. Co roku co raz mniej. Nie wiem jaka jest idea tego "święta", ale chętnie posłucham tych których byli.
Mieszkaniec
23:50, 2025-11-01
Przypadek czy celowe działanie? W jednym z cukierków po
Na prawdę takie bieda że te żebry i wybryki są konieczne? W Poznaniu obrzucali dom jajkami teraz remont elewacji to przecież majątek. A potem zdenerwowany właściciel Złapał inne dziewczyny które zapukały do drzwi za rękę i ma sprawę.. W krotoszyńskim podczas zbierania cukierków 7 letnie dziecko wbiegło na pod samochód i zginęło.. Skąd ta głupota ludzi????
Zaprzestać
22:29, 2025-11-01
Przypadek czy celowe działanie? W jednym z cukierków po
To że nie można dziś ufać ludziom i są zdolni do wszystkiego to wiemy ale najbardziej dziwi że było już o tym głośno w innych latach a mimo to rodzice dalej bez rozumu puszczają swoje dzieci i je narażają będąc pazernym na trochę słodyczy.
Rro
21:23, 2025-11-01
Poważny wypadek na trasie Wziąchów–Pogorzela, cztery...
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 783903941
Dominikk
20:51, 2025-11-01
2 4
Piękny występ tylko dlaczego "teatr w małym mieście " skoro Piaski to wieś ?
1 2
Nie Piaski ino piochy
4 0
Występ piękny brawo
4 0
Bardzo piękne przedstawienie brawo
1 7
Jeszcze macie szanse... przestańcie być prostytutką Waszyngtonu przestańcie atakować Rosję czas ucieka zobaczycie zmieciemy was z powierzchni ziemi
1 1
chyba zesranymi ze strachu gaciami putina rusek to zasraniec i tyle.
3 4
Wojna to jest fakt pisu z Polakami
2 0
Zdrastwójte sznela gut
3 0
Wiele osób jeszcze pamięta jak w Piaskach wystawiane były sztuki teatralne Wojciecha Bogusławskiego, Michała Bałuckiego, Gabrieli Zapolskiej. Aktorami byli sami miejscowi mieszkańcy. Miło wspomnieć.
0 1
A kiedy Dni Piasków będą?
7 1
Panie Dyrektorze, częścią kultury jest historia i jeśli Pan czegoś nie pamięta to nie znaczy ze w Piaskach tego nie było. Spektakle w GOKu to nic nowego choć zakładam ze interpretacja przedstawienia miała autorski charakter:) Tak czy owak GOK pod Pańskimi rządami nieco rozczarowuje, jedno wydarzenie w połowie wakacji:/
4 6
A ja sądzę wręcz odwrotnie GOK pod rządami Sebastiana Nowak ożył, wprawdzie zwolnili trochę tempa przez Covid i remont ale patrząc na kilka ostatnich lat to naprawdę dużo zaczęło się zmieniać wokół Goku-u i dużo zaczęło się tam dziać. Sebastian tak dalej!!!
1 2
Mieszkaniec, pracujesz tam czy jak? Odrzył? w małej Pogorzeli czy Pępowie dzieje sie wiecej albo w Borku niż na Piaskach i łatwo być lepszym od poprzedniego dyrektora - ja też jestem zawiedziony:(
1 0
Ale zabłysłeś już nie miałeś do czego się przyczepić
0 1
A co wstyd być wioską ? Miejscowości gmina Piaski nie ma praw miejskich (kiedyś podobo miala), to jest fakt,
0 0
Sebastian dawaj- od czegoś trzeba rozpocząć.
I obyś podążał drogą z aktywnością jaką miał śp. Pan Janek Poprawa.
Bo późnej po nim to już było zaoranie działalności w GOK-u.
Jak nie wiesz jak było to daj znać to starcie Tobie przypomną co można zorganizować i przy czym się ludzie bawili.
A teatry były,były i bardzo ciekawe przeglądy zespołów muzycznych,porozciagania siatka do badmintona czy rozłożone stoły do ping-ponga ,nie wspominając za wiele o zajadłych grach w kopa czy starszych ciut panów w brydża.
Podążaj w tym kierunku żeby młodzież w szczególności miała gdzie iść i miło spędzić czas a nie włóczyć się po lasach czy stacjach kolejowych bo tu nie ma co robić i gdzie iść.
Dziękuję.
1 0
Panie Sebastianie w sprawie historii i kronik należy udać się do Pana Jana Niedzieli.