Zamknij
REKLAMA

Organizując  "Święto konia"  chcieli podzielić się swoją pasją i zamiłowaniem do tych pięknych zwierząt. Udało się i to bardzo. Gratulujemy!

14:57, 20.06.2022 | MiS
Skomentuj Foto: Anna Dąbrowska/Gostyn24/Fotomontaż
REKLAMA

W rodzinie Dąbrowskich ze Smogorzewa, miłość do koni przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.  Wiedzą też, że pańskie oko konia tuczy, dlatego wszystkiego dopilnowali osobiście . Organizując  "Święto konia"  chcieli podzielić się pasją i zamiłowaniem do tych pięknych zwierząt.  Może dlatego wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu i nie tylko. A zaczęło się od rozmowy...

W gminie Piaski po raz pierwszy zorganizowano "Święto konia". Wydarzenie miało miejsce w Stajni Dąbrowscy w Smogorzewie, rodzinie, w której z pokolenia na pokolenie przekazywana jest pasja do tych zwierząt.  

- Zaczęło się od rozmowy z panem Wojciechem Czemplikiem, który również ma konia, a jego córka trenuje. Padła propozycja, by może zorganizować takie święto, zachęcić mieszkańców do udziału w czymś innym, pokazać stajnie, konie z bliska. A skoro pokazy, to może również koncert i tutaj okazało się, że pan Wojciech i mój teść Andrzej Dąbrowski dobrze znają Wojciecha Mickunasa - olimpijczyka, sportowca który wiele osiągnął w skokach przez przeszkody, ale też muzyka, który był gwiazdą wieczoru naszego święta. Wojciech Mickunas znany z programu The Voice of Senior wystąpił z zespołem "Ogiery z opery" w koncercie muzyki country, który połączono z biesiadą - mówiła Anna Dąbrowska ze Stajni Dąbrowscy.    

Do organizacji wydarzenia,  oprócz rodziny Dąbrowskich, przyłączył się także gminy Piaski oraz inne instytucje i prywatne firmy. W ten sposób udało się przygotować wiele atrakcji. Na odwiedzających czekały m. in. zawody w rzucie podkową dla dzieci, konkurs plastyczny, podsumowanie konkursu fotograficznego, przejazdy bryczkami i wierzchem...na kucykach. Były też stoiska ze sprzętem jeździeckim, pokazy woltyżerki i treningu jeździeckiego. Gościom zaprezentowano również sprzęt historyczny,  sposób podkuwania koni, werkowania i fizjoterapii. Swoje obrazy prezentował artysta też  Jan Kanty Dąbrowski. 

- W sumie kilkaset osób skorzystało z zaproszenia i całymi rodzinami przybyły na festyn. Było też wielu miłośników koni spoza naszego regionu - mówił Sebastian Nowak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach i jak dodał nie wyklucza, że w przyszłości wydarzenie odbędzie się ponownie.

Zadowolenia nie kryje rodzina Dąbrowskich, która mogła podzielić się swoja pasją z innymi.

- Nie ukrywam, że jesteśmy zadowoleni, że udało się - mówi Anna Dąbrowska. - Widzimy, że zainteresowanie końmi rośnie i jest taki kolejny boom na konie, na jeździectwo. Pandemia sprawiła, że ludzie pragnęli wyjść z domu i spróbować czegoś innego, chcieli być bardziej aktywni. Ludzie chcą być bliżej natury - wyjaśnia nasza rozmówczyni. 

Wydarzeniu towarzyszyła zbiorka na rzecz Zuzi ze Smogorzewa.

[ALERT]1655725253248[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

XsXs

4 2

Brawo 15:16, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xs Xs

5 2

Pięknie zamiłowanie do koni 15:54, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HhHh

2 3

XS po co to w ogóle piszesz? 15:59, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObsObs

0 0

Gratulacje za organizację 10:12, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%