Ruszył remont chodnika przy ul. Drzęczewskiej w Piaskach. Kto miał nadzieję, że to początek planowanej od lat przebudowy, temu odpowiadamy - jeszcze nie, ale jest nadzieja. Gmina zleciła wykonanie projektu na cały odcinek chodnika aż do Drzęczewa Drugiego. Na razie będą płytki z rozbiórki.
Na odcinku ul. Drzęczewskiej - od skrzyżowania z ul. Leśną aż do budynku Nadleśnictwa Piaski, wyremontowana zostanie część chodnika. Znikną stare, połamane płytki, ale nie oznacza to, że w ich miejscu pojawią się nowe. To celowe działanie gminy. - Ten fragment chodnika na ul. Drzęczewskiej był w najgorszym stanie. Mieliśmy zgłoszenia od mieszkańców. Wymienimy płytki, ale nie na nowe, tylko na płytki z rozbiórki. Ponadto zostaną zamontowane obrzeża chodnikowe. W sumie wszystko ma kosztować około 7 tys. złotych - mówi Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych Urzędu Gminy Piaski i tłumaczy, dlaczego samorząd nie zamierza założyć nowych płytek.
- Nie zakładamy nowych płytek, gdyż w lutym zleciliśmy projekt przebudowy ul. Drzęczewskiej aż do Drzęczewa Drugiego wraz z oświetleniem. Całość ma być gotowa do listopada, wtedy będziemy wiedzieć dokładnie ile będzie kosztował remont wspomnianego odcinka i będziemy szukać funduszy na rozpoczęcie modernizacji. Położenie nowych płytek mijałoby się z celem - wyjaśnia urzędnik.
[ALERT]1617784268663[/ALERT]
Wielka metamorfoza w mieście trwa! Z góry widać lepiej
A może by tak wzdłuż rzeki zrobić jakąś trasę spacerową? Tu naprawdę nie ma gdzie spacerować... Można by zagospodarować teren nad rzeką przez całą jej długość w Gostyniu
Mała1
17:37, 2025-11-12
Wielka metamorfoza w mieście trwa! Z góry widać lepiej
Parkom mówimy tak! Im więcej zieleni w Gostyniu, szczególnie w centrum tym lepiej bo tu sam beton jest...
Aga222
17:34, 2025-11-12
Nowe życie dla oddziału wewnętrznego! Wydadzą na to...
Mają już kardiologow?
A co?
16:35, 2025-11-12
Zaczęli przed świtem. Zatrzymali ponad 1,5 osób...
Honda z małej litery w artykule .. Yupiii 🤗
Piotr Juskowiak
16:06, 2025-11-12
8 7
ograniczcie sobie premie za nic to i kasa sie znajdzie
4 1
A droga do drzęczewa kiedy będzie
2 1
Doczekamy się jak będzie gwiazdka w maju to może niedługo bo jak widać zima nie odpuszcza no to chyba wcześnie będzie🤣🤣
8 0
Ulica Drzęczewska jest najbardziej niebezpieczną drogą dojazdową do szkoły w całym powiecie i z pewnością w Wielkopolsce!
Jej modernizacja powinna być priorytetem zarówno dla władz gminy jak i powiatu.
Jest dobrze dopóki się nic nie zdarzyło ale kiedy się coś stanie (min. poprzez nie oddzielony ruch pieszych od jezdni barierami ochronnymi, nierówne chodniki, wąska nierówna i dziurawa jezdnia) wówczas każdy będzie szukał winnego!
Bezpieczeństwo dzieci powinno być priorytetem!
Wielokrotne zawiadamianie w tej kwestii władz gminy nie daje niestety rezultatów.
Proponuję redakcji przekazać sprawę do mediów ogólnopolskich, co zresztą osobiście uczynię.
2 1
to samo jest na ul Poznańskiej jak się zaczyna od rynku 👍