Zamknij
REKLAMA

Zdaniem urzędników położenie nowych płytek mija się z celem. Wiemy dlaczego.

10:31, 07.04.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Ruszył remont chodnika przy ul. Drzęczewskiej w Piaskach. Kto miał nadzieję, że to początek planowanej od lat przebudowy, temu odpowiadamy - jeszcze nie, ale jest nadzieja. Gmina zleciła wykonanie projektu na cały odcinek chodnika aż do Drzęczewa Drugiego. Na razie będą płytki z rozbiórki.

Na odcinku ul. Drzęczewskiej - od skrzyżowania z ul. Leśną aż do budynku Nadleśnictwa Piaski, wyremontowana zostanie część chodnika. Znikną stare, połamane płytki, ale nie oznacza to, że w ich miejscu pojawią się nowe. To celowe działanie gminy.  - Ten fragment chodnika na ul. Drzęczewskiej był w najgorszym stanie. Mieliśmy zgłoszenia od mieszkańców. Wymienimy płytki, ale nie na nowe, tylko na płytki z rozbiórki. Ponadto zostaną zamontowane obrzeża chodnikowe. W sumie wszystko ma kosztować około 7 tys. złotych - mówi Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych Urzędu Gminy Piaski i tłumaczy, dlaczego samorząd nie zamierza założyć nowych płytek.

- Nie zakładamy nowych płytek, gdyż w lutym zleciliśmy projekt przebudowy ul. Drzęczewskiej aż do Drzęczewa Drugiego wraz z oświetleniem. Całość ma być gotowa do listopada, wtedy będziemy wiedzieć dokładnie ile będzie kosztował remont wspomnianego odcinka i będziemy szukać funduszy na rozpoczęcie modernizacji. Położenie nowych płytek mijałoby się z celem - wyjaśnia urzędnik.  

[ALERT]1617784268663[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

saystasaysta

8 7

ograniczcie sobie premie za nic to i kasa sie znajdzie 12:28, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TftTft

4 1

A droga do drzęczewa kiedy będzie 12:55, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Poważna Poważna

2 1

Doczekamy się jak będzie gwiazdka w maju to może niedługo bo jak widać zima nie odpuszcza no to chyba wcześnie będzie🤣🤣 16:01, 07.04.2021


Piaskowianin Piaskowianin

7 0

Ulica Drzęczewska jest najbardziej niebezpieczną drogą dojazdową do szkoły w całym powiecie i z pewnością w Wielkopolsce!
Jej modernizacja powinna być priorytetem zarówno dla władz gminy jak i powiatu.
Jest dobrze dopóki się nic nie zdarzyło ale kiedy się coś stanie (min. poprzez nie oddzielony ruch pieszych od jezdni barierami ochronnymi, nierówne chodniki, wąska nierówna i dziurawa jezdnia) wówczas każdy będzie szukał winnego!
Bezpieczeństwo dzieci powinno być priorytetem!
Wielokrotne zawiadamianie w tej kwestii władz gminy nie daje niestety rezultatów.
Proponuję redakcji przekazać sprawę do mediów ogólnopolskich, co zresztą osobiście uczynię. 19:03, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

piaspias

2 1

to samo jest na ul Poznańskiej jak się zaczyna od rynku 👍 20:56, 07.04.2021


REKLAMA
0%