Zamknij
REKLAMA

Chcą to załatwić póki jest okazja! Chodzi o to, by strażacy nie zostali kiedyś odcięci...

12:35, 22.02.2021 | M.S
Skomentuj Archiwum Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Piaskowski samorząd chce uregulować kwestię drogi dojazdowej do remizy OSP w Bodzewie. Obecnie, wyjeżdżający do akcji ochotnicy korzystają z gruntu należącego do osoby prywatnej. Gmina obawia się, że w przypadku zmiany właściciela, teren może zostać ogrodzony, a dojazd do remizy odcięty.

Wejście do Domu Strażaka w Bodzewie znajduje się przy jednej z głównych dróg w tej miejscowości. - Jest szeroka brama i duży plac. Garaże Ochotniczej Straży Pożarnej znajdują się na tyłach budynku, a obok jest wjazd, który jest bardzo wąski, za wąski - wyjaśniał Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski dodając, że lata temu zdarzało się, że strażacy mieli problem z wyjazdem. - Kiedyś był tam sklep należący do Gminnej Spółdzielni w Piaskach i zdarzało się, że bramę zamykano. Z czasem doszliśmy do kompromisu i w sumie to już zamierzchłe czasy. Potem sklep przejęła osoba prywatna i nie było żadnych problemów z wyjazdem wozów, ale jakiś czas temu sklep zamknięto, a budynek w którym się mieścił rozebrano - tłumaczył włodarz gminy Piaski.

Gmina uznała, że to dobry moment na uregulowanie kwestii dojazdu. Władze zwróciły się do właściciela z prośbą o odsprzedanie pasa gruntu (dokładnie około 10 metrów kwadratowych), który na zawsze rozwiąże problem drogi dojazdowej do remizy. - Chodzi o odcinek o długości mniej więcej 5 metrów długości i szerokości 2 metrów - tak ważny dla strażaków. My mamy dodatkowe 3 metry. Powstanie więc wjazd o szerokości 5 metrów, którym wozy strażackie bez problemu wyjadą do akcji - wyjaśniał wójt Wiesław Glapka i podkreślał, że jest dopiero po pierwszych rozmowach z osobą, do której należy teren. - Chcemy to jak najszybciej uregulować. Obawiamy się, że gdyby zmienił się właściciel, mógłby ogrodzić teren... - przyznał wójt Wiesław Glapka. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował wykup. Wartość gruntu wyceni biegły rzeczoznawca.

[ALERT]1613993613022[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec Mieszkaniec

6 1

Moim zdaniem cały teren umiejscowiony przed remizą powinien być wykupiony i oddany do użytku w ręce strażaków.
Obecnie to miejsce bardzo psuje wizerunek miejscowości i od długiego czasu działka ta nie jest użytkowana. 14:44, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%