Zamknij

- Marzenia się nie spełniają, marzenia należy spełniać - mówił starosta Robert Marcinkowski podczas konferencji w budowanej hali sportowej

13:43, 30.09.2022 . Aktualizacja: 16:08, 30.09.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Marzenia się nie spełniają, marzenia należy spełniać - mówił starosta Robert Marcinkowski podczas konferencji w budowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Prace wyprzedzają nawet harmonogram, mimo dodatkowych robót związanych z fundamentami. Dziś murach obiektu umieszczono akt erekcyjny.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wlkp. w Gostyniu trwa od ponad roku. Społeczność gostyńskiej "zawodówki" czekała na ten moment od wielu lat, bo choć to największa szkoła średnia w powiecie, to dotąd miała najgorsze warunki do zajęć wychowania fizycznego. 

- To wielkie przedsięwzięcie dla szkoły - przyznaje Maciej Marcinkowski, dyrektor ZSZ w Gostyniu - Dziś zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w jednej, małej sali. Uczniowie chodzą na basen, a w przyszłym roku młodzież będzie miała o wiele lepsze warunki do realizacji zajęć WF - mówił Maciej Marcinkowski, dyrektor ZSZ w Gostyniu. - Dlatego ucieszyły mnie decyzje o powstaniu projektu sali gimnastycznej. Druga wiadomość, która mnie ucieszyła, to ogłoszenie przetargu, a za trzecim razem będę się cieszył, kiedy ten obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku, a 1 września rozpoczną się zajęcia - dodał dyrektor ZSZ Gostyń.

Uczniowie już nie mogą doczekać się rozpoczęcia zajęć.

- Jako sportowiec jestem zachwycony, że będzie taka hala. teraz mamy małą salkę i nie ma w niej dobrych warunków - mówił jedne z uczniów ZSZ. - Jest to bardzo dobra inicjatywa, będziemy mogli spełniać swoje marzenia, aby być sportowcami, więc bardzo dobrze, że ta hala powstaje i cieszymy się, że będziemy mogli ćwiczyć - mówiła jedna z uczennic ZSZ.

Prace przy budowie pełnowymiarowej hali sportowej wyprzedzają nawet harmonogram prac, choć po drodze trzeba było wykonać dodatkowe roboty. 

- Jest to ponad pięćdziesiąt procent zaangażowania prac, a nawet sześćdziesiąt procent. Wizualnie może wydawać się, że nawet więcej - mówi Rafał Piotrowski, z firmy RAF-MAL. - Dużo czasu i energii będzie kosztowało wykończenie tego obiektu - przyznaje wykonawca zadania.

Wczoraj podczas sesji rady Powiatu Gostyńskiego radni przekazali 350 tys. złotych na prace dodatkowe związane z ustabilizowaniem gruntu pod obiekt.

- Podczas prac ziemnych okazało się, że badania geologiczne, które zostały wykonane są niefortunnie trafione. Wykonane były w miejscach, gdzie  grunt był nośny , ale nie do końca, więc po odkryciu wszystkiego okazało się, że w ogóle gruntu nośnego nie ma. Musieliśmy zejść na głębokość około 4 metrów i uzupełnić tą stratę betonem, Stąd 350 metrów sześciennych betonu dodatkowo, ale to było nieuniknione i bezwzględne jeśli chodzi o samą konstrukcję hali - mówił Rafał Piotrowski.

Dodatkowe środki przewidziane są też na poprawienie akustyki hali oraz kupno maty ochronnej do zabezpieczenia podłogi oraz wózek do jej przewozu. Zakupione mają być również piłkochwyty i kotary grodzące.

Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do czerwca 2023 roku, a dzisiaj odbyło się uroczyste umieszczenie aktu erekcyjnego w murach powstającej hali. Zrobili to wspólnie Maciej Marcinkowski - dyrektor ZSZ oraz starosta gostyński Robert Marcinkowski. W specjalnej tubie młodzież zamknęła szczelnie akt erekcyjny podpisany przez przedstawicieli samorządu, wykonawcy, rady rodziców i uczniów wraz ze zdjęciami, które wykonano w trakcie budowy oraz pendrive. Chwilę wcześniej włodarz powiatu mówił, do zebranych w budynku, że marzenia trzeba realizować, one same się nie spełniają.

- Marzenia się nie spełniają, marzenia należy spełniać i dziś jest taka chwila, kiedy możemy to oficjalnie zakomunikować - mówi Robert Marcinkowski, starosta gostyński. - Ta piękna hala sportowa nie pozostaje w sferze marzeń, ale staje się naszą rzeczywistością. Prace postępują zgodnie z planem. Mało tego harmonogram postępuje z pewnym wyprzedzeniem. Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego, uczniowie będą mogli rozpocząć zajęcia z wychowania fizycznego - mówił starosta Robert Marcinkowski. 

Zgodnie z założeniami projektowymi nowy obiekt sportowy składać się będzie z jednokondygnacyjnej sali z boiskiem (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej części z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia okryć wierzchnich, toalety – damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze znajdować się też będzie pomieszczenie trenera, sędziów, pomieszczenie techniczne (kotłownia), gospodarcze i magazyny sprzętu. Hala przeznaczona i przystosowana będzie do uprawiania sportów zespołowych (boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki). Dodatkowo zaprojektowano możliwość przedzielenia boiska na 3 osobne za pomocą mechanicznej kurtyny. Sala posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed halą przewiduje się wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji po przetargu to prawie 8 milionów złotych. Hala powstaje głównie ze środków powiatu, przy dofinansowaniu 2,5 mln złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W przyszłym roku milion złotych dołoży gmina Gostyń.

Nowa hala oprócz funkcji szkolnej ma pełnić funkcje środowiskowe dla mieszkańców w tym klubów i organizacji sportowych. Pierwszy wniosek o wynajęcie hali już wpłynął, ale póki co nie został rozpatrzony.

[ALERT]1664541774249[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

GGGG

6 4

Na ogrzewanie nie będzie... 15:29, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

....

4 8

Tez bym sie spuscil masowo na te mury 15:39, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lejcki.Lejcki.

2 3

350m3 betonu na stabilizację gruntu? No, no. Powiat potrafi. 19:51, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzefieSzefie

0 1

Habeta nic się nie starzejesz 01:14, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

andżejandżej

2 1

Niesamowite, jak jeden nieudacznik potrafi się trzymać koryta przez tyle lat. Totalnie nic nie zrobił, zieje od niego butą, arogancją, brakiem gruntownego i kierunkowego wykształcenia oraz wiedzy na jakikolwiek temat ale chłopek-roztropek dzieli i rządzi losami kilkudziesięciu tysięcy ludzi w powiecie, skutecznie go demolując. Niesamowite, naprawdę... 09:57, 01.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SMSM

0 2

Kim jesteś? 21:30, 01.10.2022


0%