Zamknij

"Bitwa regionów" w powiecie gostyńskim rozstrzygnięta. Podniebienia jury podbiło pyszne danie przygotowane przez KGW Szurkowo. Gratulujemy!

16:09, 16.08.2022 MiS Aktualizacja: 15:50, 19.08.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

"Bitwa regionów" w powiecie gostyńskim została rozstrzygnięta. Do rywalizacji stanęło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Podniebienia jury podbiło danie przygotowane przez KGW Szurkowo, a był to "Królas w sosie z szagulami i ćwikłą". - To danie, które urzekło wszystkich prezentacją, pomysłowością, a przede wszystkim smakiem - mówił komentował przedstawiciel jury.

Okazją do wyboru zwycięskiej potrawy, okazały się Dożynki Powiatowe "Dobre Smaki Powiatu". Do rywalizacji stanęło 9 Kół Gospodyń Wiejskich: z Grabonoga, Chwałkowa, Jeżewa, Szurkowa, Głuchowa, Smogorzewa, Bruczkowa, Stankowa i Babkowic. Jurorzy otrzymali dania popisowe od każdego z nich.

Pierwsze miejsce przypadło dla KGW Szurkowo za "Królasa w sosie śmietanowym i ćwikłą".Danie to okazał się hitem, a jury poczuło niebo w gębie i nie miało żadnych wątpliwości... Teraz gospodynie z Szurkowa będą reprezentowały powiat gostyński w etapie wojewódzkim konkursu.

To danie, które urzekło wszystkich prezentacją, pomysłowością, a przede wszystkim smakiem - mówił jeden z członków jury.

Z kolei przedstawicielki zwycięskiego KGW - Monika Strugała (przewodnicząca) i Ilona Myślińska - nie ukrywały zaskoczenia.

- Wszystkie wykorzystane w przepisie produkty pochodziły z Szurkowa. Wspólnymi siłami dałyśmy radę. Każda coś wniosła od siebie, z własnego domu - mówiła Monika Strugała, przewodnicząca KGW Szurkowo.

- Co ważna danie powstało z produktów ekologicznych - pochodziły z naszych hodowli i ogródków - dodała Ilona Myślińska.

Oprócz nagród rzeczowych, członkinie zwycięskiego koła odebrały też czek na tysiąc złotych, ale póki co nie wiedzą na co przeznaczą pieniądze.

Drugie miejsce zajęło KGW Garbonóg za "Zupę sołtyski", a trzecie KGW Stankowo za "polewkę z pyrą". Wyróżnienia w konkursie przyznano dla KGW Chwałkowo za "Całuski w pomidorach z dyniowymi szagólkami i surówką z rzepy. 

[ALERT]1660658084938[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

 Iga Iga

5 1

Gratulacje dla Szurkowa 16:22, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZosiaZosia

4 1

Gratulacje 16:40, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MrrMrr

1 1

Czerwone gitary ok ale to demono sam plejbejk i gmina też za plejbejki płaci nawet nic nie stroili tylko odrazy grali znaczy plejbejk ruszył z graniem to nie miało nic wspulnego 09:28, 17.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%