Zamknij
REKLAMA

Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy pożegnali wieloletniego sekretarza Powiatu Gostyńskiego Leszka Malińskiego, który zmarł...

16:08, 13.01.2022 | .
Foto: Gostyn24
REKLAMA

Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy pożegnali wieloletniego sekretarza Powiatu Gostyńskiego Leszka Malińskiego, który zmarł po ciężkiej chorobie. Na cmentarzu parafialnym w Gostyniu, gdzie urnę z prochami zmarłego złożono do grobu, zgodnie z wolą rodziny nie składano kwiatów ale datki na leczenie Zuzi Suleckiej. 

Setki osób - najbliżsi, znajomi, współpracownicy, pożegnali dziś Leszka Malińskiego. Po mszy żałobnej w gostyńskiej Farze, na cmentarzu we wzruszającym przemówieniu wieloletniego urzędnika pożegnał starosta Robert Marcinkowski.

- Żegnamy dzisiaj wybitnego przedstawiciela administracji. O słowo prosi również przedstawiciel administracji. I wydawać by się mogło, że w takiej chwili to pożegnanie i ta mowa powinna mieć charakter oficjalny, ale takiego charakteru nie będzie miała - mówił starosta Robert Marcinkowski. - W administracji jest tak, że kiedy urzędnik służbowo spotyka się z urzędnikiem to prawdopodobnie mają do przedyskutowania  jakąś ważną sprawę. Powstanie z tego dokument, decyzja administracyjna, wszystko oparte na przepisach prawa, rozporządzeniach, regułach, zasadach, ale kiedy tak jak dziś urzędnik ma pożegnać urzędnika, to ludzkie prawo na ten temat milczy - mówił starosta gostyński, który podkreślał, że przez lata Leszek Maliński był jego prawa ręką i zawsze wszystkim służył pomocą. - Dziś przyszliśmy tak licznie nie dlatego, że tak nakazuje prawo, przepisy i że tak wypada. Przyszliśmy dlatego bo chcemy wyrazić olbrzymi szacunek dla Pana życia, dla Pana pracy, i za to życie i tę pracę serdecznie podziękować - mówił włodarz powiatu gostyńskiego.

Starosta podkreślał, że Leszek Maliński był niezwykle sumienny, pracowity, a przy tym skromny i zachowujący wyjątkową kulturę osobistą. Zawsze otwarty, pogodny, kochający życie i swoją rodzinę. 

- Miał czas by czynić dobro. Czynił to dobro w pracy, w stosunku do swoich najbliższych i czyni to dobro nawet teraz po swojej śmierci. (...) Zamiast pieniędzy na kwiaty, pieniądze dla chorej Zuzi świadczy najlepiej o tym, że dobro można czynić nawet po śmierci - podsumował starosta Robert Marcinkowski.

Leszek Maliński – wieloletni Sekretarz Powiatu Gostyńskiego zmarł 6 stycznia 2022 roku po ciężkiej i długiej chorobie. 
 

[ALERT]1642086460318[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%