Zamknij
NEWS

Nie samym odśnieżaniem człowiek żyje... Ludzie byli już tego mocno spragnieni

sg 15:23, 06.01.2026 Aktualizacja: 17:10, 06.01.2026
7 Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Wystarczyło zabrać sanki, ubrać się ciepło i przyjechać z dobrym humorem. Reszta zrobiła się sama, no może nie do końca.... Mieszkańcy też dopisali, bo korowód sanek, ciągnął się przez kilkadziesiąt metrów. Tak w wielkim skrócie można opisać kulig zorganizowany w Śmiłowie.

W tej miejscowości kuligi to tradycja, do której wraca się zawsze wtedy, gdy tylko spadnie śnieg. 
 

- Jak jest śnieg, to zawsze robimy kulig. Ludzie są spragnieni takich wydarzeń, bo tak mroźnej i śnieżnej zimy dawno u nas nie było - mówi Marek Olejniczak, sołtys Śmiłowa.


I trudno się z tym nie zgodzić, bo na  prawdziwe zimowe warunki trzeba było długo czekać w naszym regionie. Jednak jak podkreślał główny organizator, przy takiej zabawie kluczowe zawsze  jest bezpieczeństwo. 
 

- Mamy zaczep na sztywnym holu, duże sanki. Wszystko jest stabilne podczas jazdy -  przekonywa sołtys Marek Olejniczak. 


Na trasę wyruszyli mieszkańcy Śmiłowa, ale pojawili się też goście z sąsiednich miejscowości. Trasa wiodła ze Śmiłowa, w kierunku Luboni, dalej w stronę Oporówka, śródpolnymi drogami. To sprawiło, że kulig nie był krótką przejażdżką "w kółko”, ale prawdziwą zimową przygodą.
 

- Bardzo fajna zabawa i spędzony czas na świeżym powietrzu - mówiła jedna z uczestniczek.


Inne osoby podkreślały, że takie wydarzenia łączą mieszkańców. 
 

- Bardzo fajnie jest się spotkać i spędzić miło czas w takim towarzystwie. Z sąsiadami z wioski – usłyszeliśmy od Weroniki, Patrycji i Zosi.


Na kuligu nie brakowało rodzin z dziećmi. Jedni jechali pierwszy raz, inni przyszli kolejny raz. Marek przyjechał z synem Alanem, a Stefan Stachowiak z dwoma synkami. Chłopcy na pytanie, czy się podoba, odpowiedzieli krótko. Tak!

W Śmiłowie widać, że śnieg nie musi oznaczać tylko odśnieżania i utrudnień na drogach. Gdy jest mroźnie i słonecznie, potrafi stać się najlepszym pretekstem do wspólnego spędzania czasu. A kulig, jeśli jest dobrze przygotowany i bezpieczny, potrafi być prawdziwą zimową tradycją. Potwierdzamy - jechało się super!

[WIDEO]2856[/WIDEO]
 

::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}

[ZT]86479[/ZT]

[ZT]86431[/ZT]

[ZT]86416[/ZT]

[ALERT]1767711722273[/ALERT]

 

(sg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

ZaniepokojonaZaniepokojona

5 9

Czytelniczka ,na zdjęciach nie widać kto ciągnąl sanie ,nie widać sztywnego zaczepu ,mam poważne wątpliwości że wszystko było bezpieczne jako kobieta i matka nie pochwalam takich zabaw

16:01, 06.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Uczestniczka Uczestniczka

12 6

Jako uczestniczka kuligu muszę panią zapewnić, że wszystko było bezpieczne w 100%. Jeśli pani tego nie pochwala rozumiem, ale swoje wywody można zachować w kiszeni i nie psuć innym osobą świetnej zabawy.

16:08, 06.01.2026

Do uczestniczka Do uczestniczka

6 9

Mam prawo dzielić się swoimi obawami i jak to pani ujęła wywodami bez względu na to czy popsuje komuś zabawę czy nie

16:17, 06.01.2026

MatkaMatka

9 4

Pani zanepokojona w czyim imieniu zgłasza pani pretensje? Kulig sie skonczył. Byłam, widziałam, jechałam bylo super. I najwazniesz. Potwierdzam ze bylo bezpiecznie inaczej bym dzoeci nie pusciła. Jak nie byłas i chcesz błysnąc to ci się nie udało.

17:05, 06.01.2026

Uczestniczka Uczestniczka

7 5

Zanim zacznie pani dodawać komentarze i rzucać absurdalne zarzuty , warto zerknąć na inne posty z tego dnia , jest relacja i widać , że sanki są ciągnięte przez ciągnik, wszystko zabezpieczone, nikt by raczej nie odważył się puścić dzieci za byle czym ;)

16:25, 06.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zaniepokojona Zaniepokojona

4 2

Raczej -w tym poście mówi wszystko

16:51, 06.01.2026

Osoba trzecia Osoba trzecia

9 4

Zamknijmy dzieci w domach, niech nie robią nic. Tak będzie najbezpieczniej. Wszystko w tych czasach może być niebezpieczne, ale nie dajmy sobie wejść na głowę.

17:06, 06.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%