Zamknij

Rekordowa rowerówka! Zima długo ich trapiła, ale... Tylu chętnych nigdy nie było

11:35, 01.05.2023 mis Aktualizacja: 16:51, 01.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Miesiąc maj, tradycyjnie rozpoczął się w Poniecu od wielkiej rowerowej imprezy. Spod Gminnego Centrum Kultury wyruszyła długa kawalkada miłośników dwóch kółek, którzy przejadą w tym roku do Dzięczyny. Tam odbędzie się piknik i loteria, w której nagrodą główną jest rower!

Nawet 450 rowerzystów wyruszyło na trasę XV "Majówki Rowerowej" zorganizowanej w Poniecu

- Jak zawsze mamy wspaniałą pogodę. Jednego roku trochę padał deszcz, ale dziś jest wspaniale. Do tego mamy frekwencyjny rekord. Zapisało się około 450 osób - zaznaczał Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

Rowerzyści mieli do przejechania 22 kilometrowy odcinek, z Ponieca do Śmiłowa, dalej do Oporówka, z Oporowa do Łęki Wielkiej i Krzywinia, a na koniec do Dzięczyny, gdzie odbywał się finał tegorocznej  "Majówki Rowerowej". Na uczestników czekała grochówka i loteria z nagrodą główną - rowerem. 

- Co dla nas zawsze jest ważne, to trasa przede wszystkim dla rodzin, całych pokoleń - mówił Maciej Malczyk, dyrektor GCK w Poniecu.

W rajdzie udział wzięli rowerzyści nie tylko z powiatu gostyńskiego, ale też z regionu leszczyńskiego i rawickiego. Pogoda dopisała, więc uśmiechów na twarzach nie brakowało. 

-  Piękną, wspaniała pogodę mamy. Zima długo nas trapiła i było chłodno, ale dziś z ogromnym optymizmem zaczynamy maj - mówił pan Janusz Osiecznej.

[FOTORELACJA]10133[/FOTORELACJA]

W majówce nie zabrakło przedstawicieli krobskiego Stowarzyszenia "Na szlaku".

- Co roku jedziemy w w tej rowerówce. Dla nas to trasa na rozgrzewkę, ale jak zawsze bardzo miło - mówili rowerzysci z Krobi. 

Trasę przejazdu zabezpieczali m.in strażacy i policja.

[ALERT]1682933508380[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

EdEd

0 0

W kupie siła. 15:28, 01.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%