Co zrobić, gdy ktoś nie chce się obudzić?, pod jaki numer zadzwonić po pomoc?, jak udzielić pierwszej pomocy? Tego wszystkiego dowiedziały się przedszkolaki z Ponieca. a przy okazji poczuć się jak prawdziwi strażacy, dumnie prezentując się w mundurach. Kto wie, może zdobyta teraz wiedza, pomoże im kiedyś uratować ludzkie życie?.
Strażacy ochotnicy z OSP Poniec i Pudliszki odwiedzili maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu opowiadając im o swojej służbie i odpowiadając na trudne często pytania. Przy okazji dzieci uczyły się jak pomagać innym, a na koniec zdawały strażacki egzamin.
- Uczyliśmy się wspólnie o pracy strażaka, o tym co zrobić gdy ktoś leży i nie chce się obudzić... czyli, jak wezwać pomoc. Mówiliśmy o tym co przekazać dzwoniąc pod numer 112. Następnie dzieci uratowały kotka, który wdrapał się wysoko, skaleczył w łapkę i nie mógł zejść na ziemię - mówi Krzysztof Kędziora z OSP Poniec, któremu w prowadzeniu zajęć pomagał Patryk Szwarczyński z OSP Pudliszki . - Dzieci świetnie taką wiedzę przyswajają. Warto, by wiedziały jak zachować się w trudnych sytuacjach. - dodaje Krzysztof Kędziora.
Na zakończenie zajęć dzieci sprawdzały swoje umiejętności na torze bojowym, ratowały fantoma oraz gasiły pożar.
- Ustawiliśmy tor z zadaniami przygotowując miejsce udzielenia pierwszej pomocy oraz stanowisko gaśnicze. Dzieciaczki miału możliwość poczuć się jak na prawdziwej akcji ratunkowej dumnie prezentując strażackie mundury, w które były ubrane - mówi Krzysztof Kędziora z OSP Poniec.
Nagrodami za udział w działaniach w zajęciach były odblaski w kształcie wozu strażackiego i smakołyki, ale to zdobyta wiedza może się okazać bezcenna i uratować kiedyś ludzkie życie.
[ALERT]1632646430158[/ALERT]
Chciał się odegrać na koledze ale pomylił drzwi... Tera
Inaczej można się odegrać
:)
11:11, 2025-12-22
Zgłosili się dwaj, przyszedł jeden. Tak zakończył ...
Panie Dyrektorze serdecznie gratuluję wyboru.
Ryszard
11:10, 2025-12-22
Kolęda rusza lada chwila. Są już pierwsze harmonogramy
Jedeny kraj którym chodzi ksiądz po kolędzie to Polska nigdzie indziej nikt nie wpuszcza Pana księdza do domu żeby robił wywiad środowiskowy o mieszkańcach i sąsiadach 🙁
Gostyń
10:29, 2025-12-22
Kolęda rusza lada chwila. Są już pierwsze harmonogramy
wogule nie wpuszczać tej czarnej szaranczy
q
10:09, 2025-12-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz