Zamknij
REKLAMA

Za mundurem nie tylko panny sznurem... Bojowy dzień, zakończony egzaminem.

12:58, 26.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: OSP Poniec/fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

Co zrobić, gdy ktoś nie chce się obudzić?, pod jaki numer zadzwonić po pomoc?, jak udzielić pierwszej pomocy? Tego wszystkiego dowiedziały się przedszkolaki z Ponieca. a przy okazji poczuć się jak prawdziwi strażacy, dumnie prezentując się w mundurach. Kto wie, może zdobyta teraz wiedza, pomoże im kiedyś uratować ludzkie życie?.

Strażacy ochotnicy z OSP Poniec i Pudliszki odwiedzili maluchy z Przedszkola Samorządowego w Poniecu opowiadając im o swojej służbie i odpowiadając na trudne często pytania. Przy okazji dzieci uczyły się jak pomagać innym, a na koniec zdawały strażacki egzamin.

- Uczyliśmy się wspólnie o pracy strażaka, o tym co zrobić gdy ktoś leży i nie chce się obudzić... czyli, jak wezwać pomoc. Mówiliśmy o tym co przekazać dzwoniąc pod numer 112. Następnie dzieci uratowały kotka, który wdrapał się wysoko, skaleczył w łapkę i nie mógł zejść na ziemię - mówi Krzysztof Kędziora z OSP Poniec, któremu w prowadzeniu zajęć pomagał Patryk Szwarczyński z OSP Pudliszki . - Dzieci świetnie taką wiedzę przyswajają. Warto, by wiedziały jak zachować się w trudnych sytuacjach.  - dodaje Krzysztof Kędziora.   

Na zakończenie zajęć dzieci sprawdzały swoje umiejętności na torze bojowym, ratowały fantoma oraz gasiły pożar.

- Ustawiliśmy tor z zadaniami przygotowując miejsce udzielenia pierwszej pomocy oraz stanowisko gaśnicze. Dzieciaczki miału możliwość poczuć się jak na prawdziwej akcji ratunkowej dumnie prezentując strażackie mundury, w które były ubrane - mówi Krzysztof Kędziora z OSP Poniec.

Nagrodami za udział w działaniach w zajęciach były odblaski w kształcie wozu strażackiego i smakołyki, ale to zdobyta wiedza może się okazać bezcenna i uratować kiedyś ludzkie życie. 

[ALERT]1632646430158[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%