Zamknij
REKLAMA

Wzięli ślub jeszcze w ubiegłym stuleciu, a potęga ich miłości przetrwała próbę czasu...

11:55, 10.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Pół wieku wspólnego pożycia niesie za sobą nie tylko bagaż doświadczeń, ale jest dowodem prawdziwej więzi, zasługującej na szczególne uznanie. "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznawanymi przez prezydenta RP udekorowano wczoraj tych, którzy na nie w pełni zasłużyli. Odznaczenia z rąk burmistrza Jacka Widyńskiego odebrali jubilaci z gminy Poniec. Na spotkaniu nie zabrakło par małżeńskich z jeszcze dłuższym stażem.

W ten oto zacny sposób uhonorowano małżonków z gminy Poniec obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości, jakie odbyły się w jednej z ponieckich restauracji, padło wiele ciepłych słów i życzeń. Były też gratulacje, dyplomy i medale. 

Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz za sprawą którego patrzymy na Was drodzy jubilaci z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowę. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem - nie braniem, budowaniem - nie niszczeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku - mówił do zgromadzonych jubilatów Krystian Juśkiewicz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu. - Jesteście przykładem dobrych rodzin - podkreślał kierownik ponieckiego USC.

Z kolei burmistrz Ponieca Jacek Widyński składając podkreślał, że jubilaci są dziś wzorem dla najmłodszych pokoleń.

- Powiedzieliście sakramentalne tak. Miłość, która was tam zaprowadziła jak życie pokazuje, to nie wszystko, aby dotrwać do pięknego, wspaniałego jubileuszu 50 lat pożycia małżeńskiego. Wiele na pewno było pięknych uroczystości, na których były składane życzenia, ale myślę, że 50 lat małżeństwa to wspaniała, cudowna uroczystość, która podkreśliła Waszą miłość, przywiązanie do drugiej osoby, gdzie zostaliście połączeni w zawiązek małżeński. To nie tylko wartość dla Was, ale dla waszych dzieci, wnuków, prawnuków, ale powiem że również dla mnie, dla każdego młodszego pokolenia. (...) Potrafiliście sobie zaufać i rozwiązywać problemy dnia codziennego - mówił burmistrz Jacek Widyński.

Następnie burmistrz wręczył parom "Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" mające kształt  stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy. Wiele ciepłych słów  skierował też do par obchodzących Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody, którym wręczono pamiątkowe grawertony i upominki.

Medalami za Długie Pożycie Małżeńskie uhonorowano 12 par:
-Danutę i Andrzeja Antkowiaków
-Władysławę i Jana Hądzlików
-Barbarę i Mariana Idziaków
-Grażynę i Andrzeja Jędrzejewskich
-Dorotę i Zdzisława Klemczaków
-Annę i Kazimierza Nowaków
-Krystynę i Tadeusza Olejniczaków
-Bogumiłę i Edmunda Robaszewskich
-Teresę i Henryka Skrzypczaków
-Marię i Wacława Skrzypczaków
-Barbarę i Józefa Szumnych
-Helenę i Tadeusza Twardych

Jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego świętowali:
-Czesława i Felicjan Giera
-Helena i Jan Juskowiak
-Marianna i Bronisław Maślankowscy
-Teresa i Bogdan Podborowscy
-Stanisława i Tadeusz Sobkowiak
-Barbara i Jan Zielińscy

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Bronisława i Władysław Witkowscy, natomiast 65-lecie Urszula i Henryk Polaszek.

Dziś w Żytowiecku odbyła się kolejna uroczystość par obchodzących Złote Gody i tych świętujących kolejne zacne jubileusze.

[ALERT]1631267668070[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Bo o99oBo o99o

4 0

Też wzięłam ślub w zeszłym stuleciu 1999 19:25, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rysrys

0 0

odpowiedni czlowiek na odpowiednim stanowisku mowa o burmistrzu brawo 19:56, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%