Zamknij
REKLAMA

Noża na gardle nie ma, ale nerwy to musi mieć ze stali. Właśnie odwołał przetarg...

14:37, 20.07.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/Fotomontaż
REKLAMA

Tylko jedna firma złożyła swoją ofertę na drugi etap rozbudowy i przebudowy Przedszkola Samorządowego w Karolewie, a cena jaką zaproponowała znacznie przekroczyła gminny budżet. Przetarg unieważniono, ale burmistrz przekonuje, że ma stalowe nerwy, dlatego nie będzie podejmował pochopnych decyzji. 

Otwarto oferty na zadanie pn. "Rozbudowa i przebudowa budynku Przedszkola Samorządowego w Karolewie -II etap". Wykonaniem inwestycji była zainteresowana tylko jedna firma, która zadeklarowała się wykonać zadanie za 1.355.728,14 złotych. Tymczasem borecki samorząd na rozbudowę i przebudowę przedszkola zabezpieczył 860 tys. złotych.

- Awaryjnie byliśmy gotowi na milion złotych, a zażądano blisko 1,4 mln złotych. Takich pieniędzy nie mam, więc unieważniłem przetarg - mówi Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp. - Myślę, że przedsiębiorstwa korzystają z chwili, bo ogłoszono m.in. Polski Ład. Czas też nie jest na przetargi właściwy, bo każdy planuje prace na początku roku, ale ja nie mogłem tego zrobić wcześniej, bo nie było takiej możliwości. Sprawdzałem rynek... - mówi burmistrz Marek Rożek dodając, że jest cierpliwy. Poza tym Gmina ma czas na wykonanie prac do września 2022 roku. - Do tego momentu mamy czas na wykorzystanie dofinansowania jakie otrzymaliśmy na tą inwestycję w wysokości 600 tys. złotych. Trzeba być cierpliwym i zachować stalowe nerwy - dodaje włodarz gminy Borek Wlkp. 

Zgodnie z planem w ramach inwestycji miałyby powstać dwa moduły dla dwóch grup przedszkolnych liczących w sumie 50 dzieci. I choć obiekty nie powstaną, do maluchy  znajdą wolne miejsca w placówce. - Wraz z otwarciem nowych oddziałów w Karolewie, będziemy mogli zrezygnować z oddziałów, które obecnie funkcjonują w budynku szkoły. Nie mam więc noża na gardle, bo miejsca dla dzieci przedszkolnych są o czym świadczą wyniki ostatniego naboru - każde dziecko znalazło miejsce. Celem rozbudowy jest usprawnienie i uporządkowanie. Mielibyśmy żłobek i przedszkole w jednym miejscu, co na pewno byłoby też wygodne dla rodziców - podsumował burmistrz Marek Rożek.      

Kolejny przetarg na zadanie borecki samorząd zamierza ogłosić w najbliższych miesiącach. 

[ALERT]1626784424441[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

brak słów brak słów

3 13

by hcieli zeby ktos za darmo zrobił dusi grosze piepszone plose pana plose pana ja psyjde ja zlobie za dalmo i jesce pomiescenia umebluje za dalmo naplawde za dalmo mrrrrr 17:04, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzzzz

4 4

Budynek przedszkola wygląda obleśnie, bardziej przypomina krematorium. 00:57, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rodzicrodzic

0 4

Tak powinno być. Żłobek, rozbudowa przedszkola. Dzieci to nasza przyszłość a matki chcą pracować. Zarząd gminy Piaski powinien brać przykład a nie wcześniej psełdo rozbudowa przedszkola, upychanie dzieci w GOK teraz w szkole i niezrobienie żłobka we własnym, wolnym lokalu. Dobrze, że ktoś prywatny się znalazł i wykona robotę za samorząd - uruchomi żłobek w gminnym budynku szkoły ?! 07:55, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%