Zamknij
REKLAMA

Ciężko na to pracowali, więc im się należało. Do podziału była całkiem spora kasa

09:53, 18.09.2020 | M.S
Skomentuj Foto: UM Borek Wlkp.
REKLAMA

Burmistrz Borku Wlkp. wręczył stypendia za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia. Do podziału było blisko 13 tys. złotych. pomiędzy 24 uczniów uczęszczających do gminnych szkół. Wszyscy w terminie złożyli wnioski o stypendium i spełniali choć jedno z kryterium kwalifikującego do otrzymania nagrody finansowej.     

Stypendium burmistrza Borku Wlkp. przyznawane jest od 2011 roku, jednak tegoroczna uroczystość była wyjątkowo skromna. Nie odbyła się w sali widowiskowej MGOK, gdzie rodzice i opiekunowie wraz z uczniami odbierali nagrody, ale też mieli czas na to, by wspólnie usiąść, porozmawiać i wymienić doświadczeniami. W tym roku wydarzenie przeniesiono do sali gimnastycznej ZSP w Borku Wlkp. Wzięli w nim udział jedynie wyróżnieni uczniowie, dyrektorzy oraz włodarz gminy. Burmistrz pogratulował utalentowanym uczniom sukcesów, życzył jak najlepszych wyników w nowym roku szkolnym i dużo wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów.

Do podziału była pula nagród w wysokości 12 950 złotych, wśród 24 uczniów spełniających choć jedno z kryterium kwalifikujące do otrzymania tego zaszczytnego wyróżnienia. Ponadto stypendyści otrzymali listy gratulacyjne i upominki. - Maksymalna kwota indywidualnego stypendium to 1050,00 zł. Otrzymał ją uczeń, który spełnił kilka kryteriów warunkujących otrzymanie stypendium. Wysokość stypendium dla uczniów szkół podstawowych, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5.75 wyniosła 500 zł - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Borku Wlkp.

Stypendyści roku szkolnego 2019/2020:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zimnowodzie: Bartosz Pawlak, Jakub Lenartowicz.
Szkołą Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Borku Wlkp.: Marta Maćkowiak, Magdalena Marszałek, Iga Przybylak, Oliwia Stanisławska, Weronika Godniak, Franciszek Dutkiewicz, Maria Lisiecka, Jakub Pachciarz, Daria Wajnert, Maria Wojtkowiak, Julia Adamkiewicz, Martyna Roszak, Agata Gendera, Julia Gawrońska, Natan Madzia, Kacper Stężycki, Zuzanna Zaremba, Magdalena Krzekotowska, Wiktoria Łopatka, Aleksandra Wojciechowska, Maria Świderska, Olga Szczęsna.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

[ALERT]1600417134308[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MarcinMarcin

1 0

w jakich dziedzinach byli nominowani? 18:09, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

2 0

Sensowne pytanie. Nauka (średnia minimum 5,75) oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne. 19:03, 18.09.2020


REKLAMA
0%