Zamknij
REKLAMA

Wszystko dopięte. Nowopowstały klub w Pępowie pomieści maksymalnie 30 osób. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na koniec lutego 2022.

13:34, 17.01.2022 | .
Skomentuj Foto: GCKSiAL
REKLAMA

Wszystko dopięte, brakuje tylko seniorów, ale z tym nie powinno być raczej problemu. Nowopowstały klub w Pępowie pomieści maksymalnie 30 osób. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano na koniec lutego 2022.

Salka relaksacyjna, rehabilitacyjna, pomieszczenia do prowadzenia warsztatów, aneks kuchenny - to tylko niektóre z pomieszczeń, jakie powstały po wyremontowaniu piętra w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie. Koszt prac wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 300 tys. złotych. W najbliższych miesiącach planowany jest również montaż windy za podobną kwotę

Ze zmodernizowanego obiektu będą korzystać seniorzy, którzy zdecydują sią zapisać do nowopowstałego Klubu Seniora w Pępowie. 

- Mamy dostępnych 30 miejsc dla osób w wieku 60 plus, nieaktywnych zawodowo. Jeśli zajdzie taka potrzeba jesteśmy gotowi zapewnić transport uczestnikom. Zapisy chętnych uczestników będą odbywały się w tym tygodniu - 19 i 20 stycznia - mówi Mariola Żelazna, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie.

- Mieszkańcy pytają, niektórzy już nawet wstępnie zapisali się do udziału w zajęciach. W zeszły tygodniu mieliśmy spotkanie z przedstawicielami wiosek, działających w nich organizacji oraz delegacjami Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, a także Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wiec liczymy że wszystkie miejsca uda się wypełnić - mówiła szefowa gminnego OPS.   

Zajęcia w klubie będą odbywały się od lutego, 20 godzin tygodniowo Na roczne funkcjonowanie klubu pozyskano środki zewnętrzne w wysokości 60 tys. zł, tyle samo kwotę dołożył samorząd gminny.

- Będziemy składać wniosek o dalsze funkcjonowanie klubu w kolejnym roku - mówi Mariola Żelazna, kierownik GOPS w Pępowie.

Oficjalne otwarcie klubu planowane jest wstępnie na koniec lutego. 

[ALERT]1642422824387[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

No No

4 2

Tylko kto tam przyjdzie do pracy za najniszszom stawkę za miskę ryżu chyba nikt 19:42, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OjOj

3 0

Coś dla prawdziwe potrzebujących i niepełnosprawnych trzeba było zorganizować 13:54, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%