Zamknij
REKLAMA

Ma być szybko, więc nie będzie tanio. Do kieszeni musieli sięgnąć znacznie głębiej

12:44, 27.09.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Podpisano umowę i niemal od razu na placu budowy pojawili się budowlańcy. W tym przypadku pospiech jest jak najbardziej wskazany z uwagi na krótki termin realizacji tego ważnego społecznie zadania. Szybko, nie oznacza jednak tanio. Gmina musiała wysupłać z budżetu dodatkowe 50 tys. złotych.   

Jeszcze kilka miesięcy temu były tylko plany, tymczasem dziś pępowski samorząd podpisał umowę na  utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Pępowie. Nowe oblicze zyska piętro Gminnego Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Pępowie. 

- Nie mają seniorzy swojej salki. Korzystają z pomieszczeń GCKiAL, bądź strażaków, którzy udostępniali im salkę. Teraz po tych wszystkich zadaniach inwestycyjnych związanych z oczyszczalnią, czas na aspekty społeczne. Klub Seniora, jak najbardziej jest zasadny, ale seniorzy którzy działający w kole emerytów i rencistów oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku, będą musieli się trochę przeorganizować. Muszą dodatkowo stworzyć nowy twór, nowe stowarzyszenie - przekonuje Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo.

Prace nad modernizacją piętra również rozpoczęły się dzisiaj, a pośpiech wiąże się z dofinansowaniem zadania

- Czas nas goni, do końca roku wszystko musi zostać wykonane, a jak wiadomo teraz największy problem jest z pozyskaniem materiałów budowlanych - mówi włodarz gminy Pępowo.

Całość ma kosztować niespełna 300 tys. złotych - z czego dotacja wynosi 200 tys. zł. Urzędnicy mieli zabezpieczone początkowo 50 tys., ale ceny poszły w górę i kosztorysy, które były wykonywane wcześniej nie mieściły się w obecnych cenach. - Tym samym z budżetu gminy wykładamy blisko 100 tys. złotych - wyjaśnia wójt Grzegorz Matuszak.

Zgodnie z planem Klub Seniora ma ruszyć z początkiem nowego roku. Będą odbywały się w nim zajęcia. Początkowo dla 30 osób. Gmina zamierza złożyć też wniosek do programu "Senior plus" na dofinansowanie zajęć, w ramach których będą odbywały się różne spotkania, szkolenia, turnieje czy wycieczki.

Na tym jednak nie koniec. Jak już informowaliśmy przy GCKiAL zostanie zamontowana winda. Gmina zabezpieczyła na nią 250 tys. złotych. To pieniądze z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

- 6 września weszła w życie ustawa o dostępności, która zobowiązuje właścicieli obiektów - tym bardziej budynków użyteczności publicznej, aby dostosować je do osób niepełnosprawnych - podsumował wójt Grzegorz Matuszak.

[ALERT]1632739401311[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hmmhmm

3 0

ciekawe co z tego będzie 23:54, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%