Zamknij

Dzięki tej umowie zyska ponad 300 osób. Przyniesie im to podwójną korzyść...

10:29, 12.10.2023 Lena Aktualizacja: 11:02, 12.10.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Prawie 5 milionów złotych - takie dofinansowanie otrzymała gmina Pogorzela na budowę kanalizacji sanitarnej w jednej z miejscowości. Przy okazji, naprawiona zostanie nawierzchnia drogi powiatowej, której stan aktualnie pozostawia wiele do życzenia.

Dofinansowanie dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej w Gumienicach wraz z odtworzeniem nawierzchni na drodze powiatowej. Mieszkańcom ta inwestycja przyniesie więc podwójną korzyść. Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Pogorzeli nastąpiło oficjalne podpisanie umowy przez burmistrza oraz wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego. 

- Jest to duży koszt i bez pieniędzy z zewnątrz wykonanie takiego zadania byłoby dla tak małej gminy praktycznie niemożliwe finansowo – mówił Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.

[FOTORELACJA]10542[/FOTORELACJA]

Na tej inwestycji skorzysta ponad 300 mieszkańców. Prace muszą zostać zrealizowane w ciągu dwóch lat.

- Myślę, że jest to dość poważny zastrzyk dla budżetu gminy. Warto podkreślić, że są to środki z Unii Europejskiej. Bardzo się cieszę, że w województwie, jeśli chodzi o środki z Unii, a konkretnie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który mam okazję nadzorować i wdrażać, te pieniądze są dobrze wydatkowane. Wpływają do nas świetnie przygotowane wnioski, dzięki czemu możemy przeznaczać te pieniądze na rozwój w różnych częściach naszego regionu – dodał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Dofinansowanie wynosi dokładnie 4 967 075 zł.

[ALERT]1697100708447[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

As As

0 0

A zastanawialiście się skąd bierze UE pieniądze 06:17, 13.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%