Zamknij

Decyzja zapadła jednogłośnie. Połowa dla mieszkańców, druga połowa „pod młotek”

09:26, 06.09.2023 Adrian Femiak Aktualizacja: 09:26, 06.09.2023
Skomentuj Foto: Arch. Gostyn24 Foto: Arch. Gostyn24

Pogorzelski samorząd postanowił sprzedać część lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Bułakowie.

Budynek byłej podstawówki w Bułakowie liczy sobie około 130 lat. Znajdują się w nim cztery lokale mieszkalne, z czego dwa, od wielu lat są zamieszkane. Do każdego z nich przydzielona jest także piwnica oraz pomieszczenie gospodarcze.

Władze Pogorzeli podjęły decyzję Część mieszkań ma zostać wykupiona przez mieszkańców z 50 procentową bonifikatą, a dwa aktualnie niezamieszkałe lokale, pójdą „pod młotek”.

- Jeżeli chodzi o mury budynek jest w dobrym stanie. Gorsza jest sytuacja z dachem, który trochę naprawiliśmy w ubiegłym roku. Szkoły nie ma tam bodajże już od dwóch lat, więc nieużywany budynek by niszczał. Lokatorzy jeżeli dostaną bonifikatę, a wnioski złożyli, pewnie zechcą je kupić, a dwa lokale,(...) byłyby do zakupu w wolnym obrocie – wskazywał burmistrz Pogorzeli, Piotr Curyk

Dodatkowo na terenie nieruchomości wydzielono grunty, niezbędne do funkcjonowania lokali mieszkalnych. Dokonano także pewnych „wyłączeń”.

- W uzgodnieniu z sołtysem i niektórymi członkami rady sołeckiej, wydzieliliśmy też z przodu ten pomnik poświęcony poległym podczas II wojny światowej, żeby przynależał do gminy, a nie znajdował się na prywatnym gruncie – tłumaczył włodarz.

Pogorzelscy radni nie mieli wątpliwości co do takiego kroku i jednomyślnie, 13 głosami „za”, przychylili się uchwały związanej ze sprzedażą lokali mieszkalnych w Bułakowie.

[ALERT]1693985054943[/ALERT]

 

(Adrian Femiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Benek13Benek13

3 0

Powstanie dziwna sytuacja własnościowa. Kto będzie w przyszłości finansował części wspólne, płoty, dach, odśnieżanie, ... Będą konflikty, może jakich garaż ktoś sobie wymyśli, inny piaskownicę, inny postawi trampolinę czy namiot. Trudno będzie o stworzenie współnoty, gdy będą właściciele cząstkowi, którzy na różnych zasadach weszli w prawa współwłaścicieli. 14:36, 06.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

UczenUczen

1 0

Do dzieci miejsca w przedszkolu nie ma a oni zamykają szkoły i sprzedawaja, gmina idzie komplet w ruinę. 23:29, 06.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Boleś Boleś

1 0

Muszą coś sprzedać bo kasy brakuje a tak 13 będą zapewnione a to najważniejsza praca urzędników w Pogorzeli 07:24, 07.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%