Zamknij

Ten konkurs osiągnął już pełnoletność. Sprawdzili się w nim uczniowie z...

10:39, 17.04.2023 mis Aktualizacja: 14:47, 17.04.2023
Skomentuj Foto: ZSOiZ w Pogorzeli Foto: ZSOiZ w Pogorzeli

Chemia, matematyka, fizyka, biologia i geografia, nie są im obce. Swoją wiedzę postanowili sprawdzić w "Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym, który w tym roku zorganizowano po raz osiemnasty. 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli "Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy" przeznaczony dla uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz pierwszych klas ponadpodstawowych.

- Celem konkursu było między innymi: rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania wiedzą matematyczno–przyrodniczą; stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i propagowanie zasad zdrowej rywalizacji; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym; promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz nauk matematychemia, matematyka, fizyka, biologia, geografiaczno-przyrodniczych. - informują organizatorzy konkursu.

Konkurs składał się z pięciu części (chemia, matematyka, fizyka, biologia i geografia). Każda z części składała się z 20 pytań i trzech odpowiedzi, z których jedna była poprawna.

[FOTORELACJA]10101[/FOTORELACJA]

Uczestników oceniano w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii najlepszy okazał się Jan Peda ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu, drugie miejsce zajął Marceli Matysiak z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie, a na miejscu trzecim uplasował się Jakub Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gostyniu. W drugiej kategorii najlepsza okazała się Aleksandra Siekierkowska, następnie Bartosz Sieński i Maciej Gabryelczyk – uczniowie klas pierwszych ZSOiZ w Pogorzeli.

Laureaci z rąk  burmistrza Pogorzeli Pana Piotra Curyka i dyrektora Zespołu Szkół Pana Jarosława Adamczaka otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.  Konkurs współorganizowali członkowie Stowarzyszenia Nowoczesna Szkoła oraz nauczyciele ZSOiZ w Pogorzeli.

[ALERT]1681720739943[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

123123

0 0

A ze Szkoły Podst.nr 2 Gostyń ktoś brał udział?
11:38, 17.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%