Z początkiem września dostępne są parkingi na terenie parku miejskiego przy ul. Strzeleckiej, ale na tym roboty się nie kończą. Modernizacja PEDEK-u powoli nabiera kształtów, które widać gołym okiem.
Od września kierowcy dowożący dzieci do przedszkola, żłobka i szkoły muzycznej mogą korzystać z nowych miejsc postojowych przy modernizowanym terenie parku miejskiego przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu.
- Zostały odebrane tereny związane z dojściem do przedszkola, czy żłobka, a także miejsca parkingowe. Od 1 września udostępniliśmy je wszystkim dojeżdżającym do tych obiektów użyteczności publicznej - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji UM w Gostyniu.
W ten sposób udało się rozwiązać problemy z parkowaniem w tym rejonie. Dotychczas było to bardzo kłopotliwe, bo opiekunowie dowożący dzieci do placówek oświatowych zatrzymywali się na chodnikach i drodze, co było bardzo kłopotliwe w godzinach szczytu.
[ZT]76516[/ZT]
- Teraz można wjechać i parkować w wyznaczonych miejscach. To realnie pomaga i w dużej mierze rozwiązuje problem, na który zwracali uwagę rodzice - dodaje naczelnik Mariusz Konieczny.
Równolegle trwają roboty w pozostałych częściach parku oddzielonych płotami. Zakończono prace elektryczne i budowę niezbędnej infrastruktury technicznej, a w najbliższym czasie wykonawca ułoży kolejne odcinki chodników i zagospodaruje następne fragmenty terenu.
- Wkrótce będzie widać coraz większe postępy tej inwestycji - zapowiada naczelnik Mariusz Konieczny z Wydziału Inwestycji UM w Gostyniu.
Przypomnijmy, że modernizacja parku miejskiego wykonywana jest w ramach tzw. "zielonej rewolucji".
[ZT]82539[/ZT]
[ZT]82507[/ZT]
[ZT]82400[/ZT]
[ALERT]1757408389558[/ALERT]
Obsceniczne zachowanie na jednym z osiedli! Mężczyzna..
Siksa?
Burmistz
15:32, 2025-09-09
Obsceniczne zachowanie na jednym z osiedli! Mężczyzna..
tam ta sama ekipa karolek i szopen i jeszcze paru innych pijaczkow i taki stary i taki *%#)!& ten udający biznesmena w kapeluszu by sie zachowywał a nie chlał razem z nimi siedzą pod klatką kole bloku numer 2
q
15:20, 2025-09-09
Nowa twarz w gostyńskim rewirze. To policjant z...
A pani dzielnicowa nie dała rady??
TH
15:12, 2025-09-09
Obsceniczne zachowanie na jednym z osiedli! Mężczyzna..
Karolek - Szafa znowu broi?
TH
15:11, 2025-09-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz