Zamknij

To nie jest "przechowalnia". Są jak wielka rodzina. Tutaj przeżywają drugą młodość

13:25, 20.11.2023 MS Aktualizacja: 13:49, 20.11.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Stale uśmiechnięci, nie dają po sobie poznać upływu czasu. Gostyńscy seniorzy z Dziennego Domu Senior+ nie zwalniają tempa. Obchodzili Dzień Seniora oraz świętowali 5 lat działalności ośrodka. Były kwiaty, torty, padło wiele ciepłych słów, a świętowanie zwieńczyła impreza taneczna.

Wyjątkowa atmosfera panowała w gostyńskim "Dziennym Domu Senior +". Odbyły się tam uroczystości związane z "Dniem Seniora" oraz pięcioleciem funkcjonowania placówki. Oficjalna część rozpoczęła się od przemówienia Agnieszki Wojtkowiak – kierownika "Dziennego Domu Senior+". Dziękowała seniorom za lata współpracy i zaangażowania. Dziś wszyscy są jak jedna wielka rodzina.

- Dziękuję, za wspólnie zrealizowane projekty, zadania, za nowe doświadczenia i za spędzone wspólnie chwile. Życzę aby ta energia, którą nam na co dzień przekazujecie była nieustająca - mówiła kierownik Agnieszka Wojtkowiak, kierownik Dziennego Domu Senior+. - Bardzo dobrze się znamy, wiele o sobie wiemy, każdy z Was jest inny, ma swoje mocne i słabe strony. Macie swoje pasje, umiejętności, które staramy się pokazywać. Jesteście pomocni (...) Dzielicie się wiedzą, doświadczeniami, korzystacie z życia, a przede wszystkim macie to czego wielu może Wam pozazdrościć - dobry humor i dystans do samych siebie i do świata - podsumowała szefowa placówki.

Warto w tym miejscu nadmienić, że Dzienny Dom Senior+ to nie tylko miejsce, w którym seniorzy mogę spędzić czas. Miejsce to spełnia pewną misję. Dba się tutaj o rozwój, integrację oraz tradycje. Nie jest to "przechowalnia”, lecz miejsce gdzie ludzie starsi mogą nie tylko rozwijać swoje pasje, ale też doświadczać nowych, aby nie zostać wykluczonym ze społeczeństwa. Organizowane są wycieczki, zajęcia sportowe, wydarzenia kulturalne, czy zajęcia informatyczne. O zajęciach realizowanych przez podopiecznych opowiedziała Agata Kaczmarek z Dziennego Domu Senior+.

[FOTORELACJA]10732[/FOTORELACJA]

- Wspólnie stworzyliśmy ten dom! W pracowniach terapeutycznych działamy pełną parą! Zajęcia kulinarne to radość dla naszych kubków smakowych(...). Pracownia plastyczna to głównie królestwo kobiet.(...) Każdym działaniom towarzyszą rozmowy. Staramy się być na bieżąco z tym co się dzieje w naszym mieście i okolicy. (...)  Zajęcia muzyczne to ulubiona forma spędzania czasu przez większość naszych seniorów. Wspólny śpiew poprawia nastrój i wywołuje chęć tańca. I taką formą relaksu kończy się najczęściej muzyka. (...) Seniorzy sami decydują jak chcą spędzić czas. Stawiamy na promocję aktywności, bierzemy udział w konkursach, przeglądach talentów. Pokazujemy jak można aktywnie wykorzystać czas jesieni życia - mówiła Agata Kaczmarek z Dziennego Domu Senior+.

Wśród licznych delegacji nie zabrakło burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka i jego zastępcy.

- Z pełnym zaangażowaniem stawiamy na seniorów! - mówił burmistrz Jerzy Kulak. - Jestem szczęściarzem, bo mam was – ludzi: wspaniałych, pięknych, cudownych, uśmiechniętych. Ogromne podziękowania dla Was, dla całej kadry, bo wykonujecie świetną robotę. - kontynuował i dodał. - Ostatnie 5 lat, ogólnoświatowa pandemia, wojna za naszymi granicami, uchodźcy, - to był szalony okres, a zobaczcie tą instytucję, gdzie tutaj szaleństwo? Spokój, uśmiechnięci ludzie, profilaktyka, to niech będzie kierunek działań w Gostyniu - podsumował włodarz Gostynia.

Dzienny Dom Senior + dysponuje 50 miejscami, ale chętnych jest znacznie więcej. Na listach oczekujących jest piętnaście kolejnych osób.

Na wysokości zadania stanęli seniorzy. W przerwach pomiędzy oficjalnymi przemówieniami seniorzy przedstawiali program artystyczny. Były wiersze, pokaz mody "Stylowa elegancja" oraz to z czego nasi lokalni seniorzy słyną chyba najbardziej – dużo śpiewu. Wszystkie występy podkreślały radość życia bez względu na wiek, część wykazywała się sporym dystansem do siebie, bo dobry nastrój nie ma metryki.

Dzienny Dom Senior + dysponuje 50 miejscami, ale chętnych jest znacznie więcej. Na listach oczekujących jest piętnaście kolejnych osób.

Z okazji jubileuszu wszystkim seniorom z Dziennego Domu Senior+, życzymy przede wszystkim zdrowia, bo jak widać o wszystko inne potrafią świetnie zadbać.

[ALERT]1700483090485[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(MS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

LunLun

1 7

Znowu wyli jak kojoty ? Kiedyś słyszałem te śpiewy przechodząc obok tego budynku,nie_szlo_ujebac_przyspieszylem 14:26, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mlodamloda

3 1

Tak jest w życiu, że ty też będziesz kiedyś w ich wieku chciałabym wtedy posłuchać twoje śpiewanie. Wydaje mi się, że już obecnie nikt by nie chciał słuchać twojego śpiewania z tym "pięknym " językiem. 18:39, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZachwyconaZachwycona

5 1

Seniorzy!!! ( choć w Waszym przypadku bardziej pasuje starsza młodzież) jesteście *%#)!& . Życzę sobie obym w Waszym wieku mogła tak wywijać i cieszyć się z życia . Gratulacje dla Was za wigor, uśmiech,dystans i przede wszystkim za to że Wam się chce. Zdrowia dla Was. 19:26, 20.11.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zachwycona Zachwycona

3 1

Komputerowo usunięto słowo które widać było zbyt wulgarne. Chciałam żebyście wiedzieli że jesteście zaje***iści. Poprostu najlepsi 19:31, 20.11.2023


0%