Zamknij

Odśpiewali hymn i ruszyli na trasę. Biało-czerwone barwy wyróżniały biegaczy

20:12, 11.11.2023 tejot Aktualizacja: 20:43, 11.11.2023
Skomentuj

Aktywnie, z uśmiechem i w biało-czerwonych barwach. Tak w skrócie opisać można kolejną edycję Gostyńskiego Biegu Niepodległości, który odbył się w ramach uroczystości 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Od tradycyjnej rozgrzewki i wspólnego odśpiewania hymnu rozpoczęła się tegoroczna edycja Gostyńskiego Biegu Niepodległości. To 19. edycja imprezy, która co roku przyciąga sympatyków biegania z całej okolicy.

- Historia naszych biegów rozpoczęła się w 2010 roku. Na początku odbywały się dwa biegi rocznie. Po kilku latach postanowiliśmy zrobić jeden bieg, nawiązujący do święta niepodległości - mówił Bogdan Paluszkiewicz jeden z organizatorów biegu w Gostyniu. 

W tym roku na linii startu stanęło ponad 200 uczestników w każdym wieku. To mniej niż w poprzednich latach.

- Na początku w naszych biegach startowało po 600 uczestników. Do dzisiejszego biegu zapisało się ponad 200. To mniej niż w latach poprzednich, ale to ciągle bardzo dobry rezultat, który pokazuje, że warto organizować tego typu imprezy - dodaje Bogdan Paluszkiewicz. 

[FOTORELACJA]10690[/FOTORELACJA]

Istotą Gostyńskiego Biegu Niepodległości jest to, że każdy startujący może czuć się zwycięzcą bez względu na osiągnięty rezultat.  

- Pogoda dziś bardzo dopisała, dlatego biegało się bardzo przyjemnie. Cała trasę udało mi się pokonać w niecałe 22 minuty, co uważam za dobry czas, ale nie o to tu dziś chodzi - opowiada nam Bartek, dla którego był to już 3 start w Gostyńskim Biegu Niepodległości.

 Z najlepszym czasem wśród mężczyzn dobiegł Dariusz Kasperski, któremu wystarczyło nieco ponad 20 minut aby dobiec na metę. Wśród kobiet jako pierwsza dobiegła Jolanta Jeż.

Każdy uczestnik biegu, po jego zakończeniu otrzymał pamiątkowy medal. Na biegaczy czekał też regeneracyjny posiłek i napoje. 

[ALERT]1699731395209[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(tejot)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Team Gostyń Team Gostyń

1 0

Zróbcie na 20 rocznicowy bieg 11km na 11 listopada albo dwie trasy 5 i 10 km. Byłoby super! 19:30, 12.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%