Zamknij
REKLAMA

Gostyńska delegacja w Niemczech. Co ustalono podczas rzemieślniczego święta?

09.44, 24.09.2022 MAT Aktualizacja: 11.08, 24.09.2022
Skomentuj Foto: HWK Dresden
REKLAMA

To najważniejsze święto rzemieślnicze w Niemczech i nie zabrakło na nim gostyńskiego akcentu. Na uroczyste wręczenie dyplomów mistrzowskich zaproszono liczną reprezentację Gostynia. Wizyta była też okazją do ustalenia przedsięwzięć w najbliższych miesiącach.

Dokładnie 286 absolwentów, w tym 48 kobiet, odebrało podczas święta rzemiosła w Dreźnie, dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu mistrza w swoim zawodzie. Dziesiątce prymusów dyplomy wręczyli goście honorowi. Głównym prelegentem był Christian Lindner, federalny minister finansów. Gali towarzyszyła wystawa mistrzowskich prac oraz prezentacje sponsorów. 

Tradycją święta mistrzów (Meisterfeier) jest też obecność przedstawicieli władz. Rzemieślnicy zaprosili na galę saksońskich parlamentarzystów, władze Drezna oraz miast i powiatów z obszaru działania Izby, przedstawicieli organizacji politycznych, instytucji państwowych, samorządowych, oświatowych i gospodarczych. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych gminy Gostyń z burmistrzem Jerzym Kulakiem na czele. Do udziału zaproszono też reprezentantów gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych, ze Starszym Cechu Benonem Zboralskim, oraz Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, z jego prezesem Krzysztofem Marcem.

Wieczór poprzedzający galę był okazją do spotkania zagranicznych partnerów z władzami drezdeńskiej Izby. Rozmowy dotyczyły możliwości i zasad dalszej współpracy w obliczu wszystkich wyzwań, jakie obecnie stoją zarówno przed przedsiębiorcami, jak i klasą polityczną na szczeblach centralnym i lokalnym. 

- Jak stwierdził Jörg Dittrich, prezes drezdeńskiej Izby, witając gości z Polski, Francji i Czech, „zwłaszcza teraz ważne jest, aby pokazać naszą jedność. Jeśli będziemy działać razem, przezwyciężymy najgorszy kryzys”. O konkretnych pomysłach na współpracę rozmawiano kilka godzin wcześniej podczas spotkania w siedzibie Izby. - czytamy w gminnym komunikacie.

[ALERT]1664009855960[/ALERT]

(MAT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%