Zamknij

Podczas imprezy wszystko toczyło się wokół dwóch kółek, bo wczoraj był Europejski Dzień bez Samochodu. Nawet orkiestra wjechała na rowerze

10:35, 23.09.2022 MiS Aktualizacja: 06:54, 26.09.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Na tej plenerowej imprezie wszystko toczyło się wokół dwóch kółek, bo wczoraj był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Gostyniu zorganizowano rowerówkę połączoną w z oficjalnym otwarciem ścieżki pieszo-rowerowej Gostyń-Kunowo. Nawet orkiestra wjechała na rowerze i to jakim... sześcioosobowym.    

Uczestnicy "Gostyńskiej rowerówki", w sumie ponad 50 osób, mieli do pokonania trasę o długości dwunastu kilometrów - ze startem i metą przy krytej pływalni "Na Fali".

- Ta ścieżka jest wpisana w mapę biegową miasta. Z parkingu przy stadionie, czy z eko skwerku do Kunowa i z powrotem mamy dokładnie 11,5 km. Dzisiaj pojechało z nami nieco ponad 50 osób, ale to raczej wynika z tego, ze mamy środek tygodnia, dzień roboczy i nie każdemu czas pozwalała na udział w imprezie. Widzimy jednak, ze coraz więcej osób porusza się na rowerach - mówił Wojciech Walkowiak z OSiR Gostyń.

Rowerzyści - dzieci z rodzicami, opiekunami i seniorzy - jechali grupami. Przemieszczali się ulicami: Starogostyńską, Sportową do ulicy Poznańskiej i dalej nową ścieżką w kierunku Kunowa. Na moście na Kanale Obry, rowerzyści otrzymywali opaski odblaskowe, które rozdawał burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Włodarz nie znalazł się tam przez przypadek. "Gostyńska rowerówka" połączona była z oficjalnym otwarciem ścieżki rowerowej Gostyń-Kunowo. 

- Przyjemna trasa, wszystkim polecam. Jeździmy tu z koleżanka regularnie - mówiły uczestniczki rowerówki.

- Świetna ścieżka, długa, na przejażdżkę dla rodziny idealna. Korzystamy z niej, oczywiście i innym tez polecamy - mówili rowerzyści.

- Często jeździmy z dziećmi na rowerach, one to uwielbiają rekreacyjnie oczywiście, bo w ciągu tygodnia, w tym pędzie trudno przesiąść się na rower i wszędzie zdążyć na czas - mówili cykliści.

Po pokonaniu drogi trasy na uczestników czekał poczęstunek i muzyczna niespodzianka. Wystąpiła "Orkiestra Na Dużym Rowerze”, przyjechali w sześcioosobowym składzie...na rowerze. Był kontrabas, akordeon, gitara, skrzypce, instrumenty dęte i perkusyjne. Całość wyglądała wyjątkowo i nieczęsto można wysłuchać koncertu orkiestry...jadącej na jednośladzie.

[ALERT]1663922053091[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

pLD☦️pLD☦️

3 3

Powtarzam kolejny raz Wy niedowiarki :
Wasze pseudopanstwo zwane IIIRP jest skończone… No tak tak😎, nadal nie wierzycie to niedługo Wam to udowodnimy…
A Wasz pseudoprzywódca robi któryś już dzień z rzędu laske Amerykanom w Nowym Jorku 😂
Skończeni jesteście… Przykro mi(ale tylko trochę😉)
Pozdrawiam 12:54, 23.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

🌍🌎🌏🌍🌎🌏

2 0

W swoim Czasie zostanie Wam to wyjaśnione wszystko…
Jak? Dlaczego? Po co? Itp. Itd.
Oczywiście w Waszym języku frajerskim, bo po rosyjsku, chińsku, arabsku czy hindi byście nie zrozumieli… 12:55, 23.09.2022


polakpolak

1 2

dlaczego tego nie usuwaćie droga reakcjo ? 13:23, 23.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Stop 500+Stop 500+

2 1

Bo to prawda żulu 500+ . Oddawajcie pieniądze ukradzione z państwa !!!! 13:45, 23.09.2022


Do polakaDo polaka

1 2

Twój pseudowódz zostanie frajerem roku na arenie międzynarodowej 😂😂😂
Walczy o ten tytuł z drugim śmieciem zelenskim 🤷🏼‍♂️
Idą ramie w ramie hahaha walczą dzielnie smieciuchy 😂 15:34, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WGWG

2 1

Pierwsze primo (🤠): te wpisy to nijak się mają do tematu. Drugie primo (🤠): Kierowca roweru powinien mieć białe buty. Trzecie primo (🤠)- teraz poważnie: przesympatyczna załoga rowerowa🤣. Pozdrawiam. 18:02, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%