Zamknij
REKLAMA

Swój pierwszy poważny egzamin mają przed sobą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Wiemy czego się obawiają. O brakach mówi też...

10:01, 24.05.2022 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24
REKLAMA

Punktualnie o godz. 9. rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasistów. Uczniowie szkół podstawowych rozpoczęli od języka polskiego, a w ciągu dwóch kolejnych dni rozwiążą testy z matematyki i języka obcego.  Na chwilę przed pojawieniem się egzaminacyjnych arkuszy rozmawialiśmy z uczniami gostyńskiej "trójki". - Dzisiaj pewnie "Zemsta", "Kamienie na szaniec" albo jakaś ballada. Raczej nie "Pan Tadeusz", bo był na maturze w zeszłym roku - typowali ósmoklasiści.   

Swój pierwszy poważny egzamin mają przed sobą uczniowie ostatnich klas. W Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu do egzaminu przystępują trzy, łącznie 60 osób. Z jakim nastawieniem przyszli dziś do szkoły?

Dzisiaj pewnie "Zemsta", "Kamienie na szaniec" albo jakaś ballada. Raczej nie "Pan Tadeusz" - typowali tematy na dzisiejszy egzamin.  - Czy jest stres? Trochę jest, ale chyba gorsza będzie matematyka. Dwa lata w nauce zdalnej do łatwych nie należały, ale trzeba podejść do tego na luzie - przekonywali uczniowie. 

Dyrektor placówki Józef Gerowski przyznał, że jest jest nieco zaniepokojony egzaminami, bo pandemia i nieobecności w szkolnych ławach na pewno nie wpłynęły dobrze na młodych ludzi.

- Jak im poszło, dowiemy się jak przyjdą wyniki, ale jestem lekko zaniepokojony - przyznaje dyrektor Józef Gerowski. - Widzę zachowanie tych młodych ludzi na lekcjach, są pewne braki i jest u nich zupełnie inne podejście do przedmiotów. Ta nieobecność spowodowana pandemią spowodowała wiele złego - przekonuje szef placówki. - Na próbnych egzaminach mieliśmy wynik średni, ale on nigdy nie przekłada się na wyniki właściwych egzaminów - podsumował dyrektor Józef Gerowski.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i wymagany do ukończenia szkoły. Nie można go nie zdać, ale jego wynik ma znaczenie przy naborze do szkoły ponadpodstawowej. W całym kraju podchodzi do niego ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół. W szkołach podległych gminie Gostyń egzamin pisze 409 uczniów. 

Egzamin jest konsekwencją wprowadzenia reformy edukacji - wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. Przeprowadzany jest po raz czwarty - po raz pierwszy uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 roku.

Jutro, w środę, odbędzie się egzamin z matematyki. W kolejnym dniu uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego

Razem z dyrektorami i nauczycielami wszystkich szkół trzymamy kciuki!

[ALERT]1653377752302[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

XsXs

3 0

Dacie radę powodzenia 10:23, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Powodzenia Powodzenia

11 1

Co nie zmienia faktu, że od lat uważam, iż egzaminy w podstawówce to nieporozumienie. Każda ze szkół średnich sama powinna sobie przeprowadzać rekrutację w oparciu o egzaminy, a nie tylko zliczać punkty i iść na łatwiznę. W tej sytuacji wielu uczniom można byłoby oszczędzić stresu. Świadectwa ukończenia każdej klasy, w tym ósmej są. Po co ta zbiorówka na koniec? Wystarczy tego cyrku maturalnego. W podstawówce można się bez niego obejść. 11:26, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%