Zamknij
REKLAMA

Nie odstrasza wysoka grzywna! Wiele osób wciąż to robi, a płacimy wszyscy...

06:36, 13.05.2022 | .
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

Można je spotkać wszędzie, na placach, przy  ścieżkach, chodnikach i w wielu innych miejscach... Dzięki temu nie wszystkie śmieci walają się po okolicy. Chodzi o publiczne kosze, których w gminie Gostyń jest blisko 250 szt. Za ich wywóz płacimy wszyscy i nie są to małe kwoty.  Niestety wielu mieszkańców  wciąż wrzuca do nich prywatne odpady.  Nie odstrasza nawet grzywna do 5 tys. zł. 

Opróżnianiem ulicznych koszy w Gostyniu zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Niektóre pojemniki opróżnia się codziennie, inne co kilka dni.

- Takich koszy w całej całej gminie jest blisko 250 - mówi Marcin Krawiec, dyrektor ZGKiM w Gostyniu. - Codziennie opróżniane są pojemniki w centrum Gostynia - rynek, planty, ul. Helsztyńskiego, na placach zabaw. W podgostyńskich wsiach rzadziej - dodaje szef gostyńskiej "komunalki". 

Wydawać by się mogło, że to wystarczy. Tymczasem pracownicy opróżniający pojemniki wciąż zgłaszają, że pełno w nich domowych odpadów 

- Najczęściej takie opady są w reklamówkach. Ktoś idzie na spacer i po prostu wyrzuca te odpady do najbliższego kosza ulicznego - mówi dyrektor Marcin Krawiec.

Opróżnianie koszy generuje spore koszty. Za tonę oddanych do utylizacji śmieci, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu płaci 650 zł. Miesięcznie to  wydatek nawet ponad 7 tys. zł. 

- Ostatniego miesiąca płaciliśmy za 11 ton odpadów zebranych z ulicznych koszy - potwierdza dyrektor ZGKiM w Gostyniu. - A zdarza się, że dziennie zbieramy 500-700 kilogramów odpadów - dodaje nasz rozmówca.

Komendant Straży Miejskiej w Gostyniu Rafał Pędziwiatr przyznaje, że niejednokrotnie do komendy trafiają informacje o takich procederach. 

- Swego czasu sporo takich zgłoszeń mieliśmy na gostyńskim Pożegowie, teraz to raczej centruj miasta. Co ciekawe najczęściej osoby za to odpowiedzialne maja podpisane umowy na wywóz odpadów - mówi komendant Rafał Pędziwiatr. 

Za podrzucanie odpadów do ulicznych koszy grozi mandat do 500 złotych, a w przypadku, gdy sprawa trafi do sądu, to grzywna może wzrosnąć do 5 tys. złotych!

Wszystkie ujawnione przypadki podrzucania odpadów z domów do koszy ulicznych i zaśmiecania naszego miasta można zgłaszać do Straży Miejskiej lub na Policję. 

[ALERT]1652354185945[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

hahahaha

4 0

wiem, że to ie nasza gmina, ale ostatnio byłem w Ciochowie (weekend majowy) - wory ze śmieciami były wszędzie, kosze przepełnione, czy ktoś tam w ogóle zbiera śmieci? Pewnie wielu zauważyło ten problem! 10:05, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xx Xx

2 3

Bardzo dobrze niech wyrzucający śmieci płacą mandaty 13:08, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

podatnikpodatnik

1 1

Samo straszenie problemu nie rozwiąże tak długo jak konsekwentnie nie będą nakładane kary a jak się ma t/z miękkie serce to należy też mieć i twardą doopę 14:46, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel Obywatel

2 2

Nie będziemy kablować policji ! 20:00, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WGWG

2 1

Kosze są po to, by wyrzucać weń śmieci. Służby porządkowe są po to, by śmieci sprzątać. Inna wersja: śmieci palne do pieca, niepalne- do lasu. Co lepsze, a właściwie, co gorsze? 20:37, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Też mi cośTeż mi coś

2 1

To i tak lepsze niż wyrzucanie do lasu czy rowu! Za co chcecie karać? A co do kosztów to wydajecie grube pieniądze na rzeczy niepotrzebne i jakoś żaden urzędnik nie został ukarany za swoje nieprzemyślane decyzje. Czerwona kartka!!! 20:39, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%