Zamknij
REKLAMA

Przykład idzie z góry.Tego dnia na własne oczy przekonali się jak wielki to problem

16:13, 17.06.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

"Mój czysty las" to akcja,  do której zachęcają Lasy Państwowe i Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Pierwsze  takie sprzątanie odbyło się wczoraj - Z wielkim bólem patrzymy na śmieci, gdy spacerujemy po lesie, stąd nasza obecność - mówili jej uczestnicy. Wśród sprzątających był także burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, który podkreślał, że tego popołudnia daje dobry przykład córce.

Na miejsce zbiórki wyznaczono teren przy stacji uzdatniania wody, zlokalizowanej przy trasie w kierunku Starego Gostynia. Nadleśnictwo Piaski zapewniło worki i jednorazowe rękawiczki, a nawet preparaty przeciwko komarom i kleszczom. Wystarczyło tylko zabrać ze sobą...motywację, a tej nie brakowało.

Z wielkim bólem patrzymy na śmieci, gdy spacerujemy po lesie, stąd nasza obecność - mówili uczestnicy akcji "Mój czysty las"  wśród których był także burmistrz Gostynia Jerzy Kulak z rodziną. - Pojawił się pomysł, aby zrobić coś dla naszego gostyńskiego lasu, a w zasadzie wynieść z niego jak najwięcej śmieci. Widzę ile odpadów leży w przydrożnych rowach, czasami z danymi osobowymi, które pozwalają dotrzeć strażnikom miejskim do osób, które je wyrzuciły. Tak nie powinno być. Kary powinny być dużo wyższe za pozbywanie się śmieci w taki sposób - mówił Jerzy Kulak, - Dzisiaj daje przykład córce - przekonywał włodarz Gostynia

Można więc powiedzieć, że przykład idzie z góry. Niestety, mimo wprowadzenia opłaty śmieciowej, a także licznych akcji prewencyjnych i proekologicznych śmieci w lasach to wciąż nierozwiązany problem. - Coraz więcej śmieci musimy zbierać - przyznaje Tomasz Kwieciński, nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski. - Dlatego zapraszamy mieszkańców, aby zobaczyli jaka to jest skala, jaki to jest problem - dodaje nadleśniczy.

Podczas akcji do posprzątania wyznaczono ok. 200 hektarowy rejon leśnictwa Kosowo. - Mieszkańcy Gostynia dobrze znają ten las, często nazywany jest tzw. lasem miejskim. Lubią tu spacerować, dobrze się w nim czują, stąd decyzja by spotkać się w tym miejscu - wyjaśniał nadleśniczy Kwieciński.

Dodajmy, że rocznie Nadleśnictwo Piaski płaci od 40 tys. zł do 60 tys. zł za wywóz odpadów z podległych jednostce lasów. - W metrach jest to od 350 metrów sześciennych rocznie - podsumował nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski.  

Akcja zbierania śmieci ma być kontynuowana. Kolejny termin wyznaczono na 23 czerwca od godziny 16.00 do 19.00. Zbiórka na parkingu leśnym przy drodze Stary Gostyń - Gola.

[ALERT]1623939174161[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

KrisKris

5 2

Sam las nie jest aż tak zaśmiecony, jak wspomniane w artykule przydrożne rowy. Tam jest to prawdziwy problem. Trasa Gola - Stary Gostyń i dalej Stary Gostyń - aż do Żelazna. Jadąc rowerem w lesie nie widać śmieci, to z samochodów wylatuje najwięcej śmieci do przydrożnych rowów 😤
19:00, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

2 2

Zastanawiam się nad tą piękną akcją sprzątania lasu czy zieleni skoro pewne osoby nie potrafią uszanować już kilka dni po akcji można znaleźć śmiecie .Nawet edukacja chyba im nie pomogła,tym osobą co zostawiają coś w lesie czy innych skwerach zieleni.
21:02, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Killer ciemnotyKiller ciemnoty

2 3

Pewnie Niemcy w nocy przyjechali i wyrzucili. Zawsze jest wina Niemców, co nie ? Żenada.... 21:05, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

4 3

Mieszkam w sąsiedniej gminie ale co weekend będąc u rodziny spaceruję po gostyńskich lasach , a pracując w lasach w województwach wielkopolskim i lubuskim w różnych nadleśnictwach jeszcze takiego bałaganu w drzewostanie i powalonych drzewach jak i po zrębie nie widziałem kompletnie nigdzie jak w lasach nadleśnictwa piaski świadczy to że na tzw. stołkach znajdują się osoby którzy mają przyrodę kompletnie gdzieś aż wstyd by był brak możliwości spacerowania po lesie prócz dróg ppoż. I duktów to jest największy problem i was. Pozdrawiam 22:53, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GienekGienek

2 3

Ci co tam te smieci wyrzucaja bedac na spacerach to teraz zbieraja zeby sie pokazac 07:31, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

<<*>><<*>>

1 0

Śmieci w lasach to fakt ,natomiast leśniki nie mają powodu do zadowolenia tak zachwaszczonych i zarośniętych lasów za Niemca nie było.

11:57, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%