Zamknij
NEWS

Dzięki Konstytucji nasz kraj przetrwał lata niewoli. Dzięki pieniądzom z Unii...

M.S 13:37, 03.05.2019 Aktualizacja: 13:58, 03.05.2019
Skomentuj

Mimo trudnej przeszłości naszego kraju, od 15 lat Polska jest częścią europejskiej rodziny - mówił burmistrz Jerzy Kulak podczas obchodów 228.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzięki wartościom zawartym w tym dokumencie nasz kraj przetrwał lata niewoli, a dziś dzięki  obecności w Unii Europejskiej możemy korzystać z unijnych pieniędzy, z których korzysta również gmina Gostyń.

Uroczystości związane z dzisiejszą rocznica Konstytucji 3-Maja rozpoczęła msza święta w gostyńskiej farze. Po nabożeństwie manifestacja z mażoretkami i Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Gostyń na czele przemaszerowała na rynek, gdzie tradycyjnie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jerzy Kulak, podkreślał jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3-go maja dla narodu polskiego - Konstytucja 3-go Maja zbudowana została wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji i pokoju, połączyła chrześcijańskie tradycje Europy z wartościami oświecenia i umożliwiła przetrwanie narodu polskiego w okresie niewoli. - mówił burmistrz Jerzy Kulak. - Wartości zawarte w pierwszej pisanej konstytucji w Europie: wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, podział władzy, rządy oparte na woli narodu, stały się fundamentem do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. - kontynuował włodarz i podkreślając jak ważna również jest obecność Polski w Unii Europejskiej i jak unijne pieniądze,  mające  wpływ na rozwój naszego kraju. - Polska mimo trudnej przeszłości naszego kraju, od 15 lat jest częścią europejskiej rodziny. Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, która pozwala nam czuć się bezpiecznie, ale też rozwijać m.in dzięki unijnym dofinansowaniom. Dzięki naszej obecności w Unii powstaje wyczekiwana przez dziesięciolecia obwodnica, uczniowie gostyńskiej jedynki uczą się w nowoczesnej szkole, a w Czajkowie i Kosowie wybudowaliśmy nową kanalizację - wyliczał burmistrz Jerzy Kulak.

Następnie krótką modlitwę poprowadził proboszcz parafii farnej ks. kanonik Grzegorz Robaczyk, a po niej delegacje reprezentujące samorządy, szkoły, organizacje społeczne i polityczne oraz służby mundurowe złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Serca Jezusowego na rynku. Na zakończenie odśpiewano Rotę.


 

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

miszkaniecmiszkaniec

5 3

Pomnik Powstańców pięknie przystrojony Flagami...?.. dzieki

14:25, 03.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majkamajka

7 2

co to za men strażak ze sztandarem na 5 zdjęciu?

18:56, 03.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniMieszkani

7 13

Żałosne przemówienie przeczytane z kartki pajaca z fary. Żałosny ksiądz kolejnej gostynskiej parafii. Nie potrafi nic załatwić. Taki sam cham jak kopacz gostynskiego cmentarza. Kopacz wielce składa wieńce a na codzień cham, Bezczelny, wolgarny, i pijak. Za każdym razem jest pod wpływem alkoholu na cmentarzu... Oby was szybko wyje.... Obaj popaprani darmozjady i nie roby

20:07, 03.05.2019
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AnnaAnna

10 5

Żałosny to jesteś Ty!!!!!!!!bez kultury i poczucia poczciwośći!!!!! Nie znasz proboszcza a oceniasz!!!! Pusty człowieku. Żal mi takich ludzi jak masz problem z dozorcą cmentarza to bądź odważny i idź zgłoś proboszczowi swoje uwagi. A nie wypisujesz chamskie,prostackie komentarze!!!!!!!!!

21:58, 03.05.2019

xyzxyz

2 0

To jakaś mowa nienawiści. Chrystianofobia. Człowieku zastanów się nad sobą

21:26, 04.05.2019

Do annaDo anna

3 7

Pusta to Ty jesteś. Ty za to widzę że blisko bardzo go znasz. Ciekawe jak bardzo blisko? Dewoto pisowska. Tak dał zadlawienia Twojej ciekawości sprawa jest w Kurii. Także to Ty jesteś prostaczka. Może weź stan pod probostwem i oddaj życie za tego pajaca i kłamce.

23:13, 03.05.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tom Tom

1 2

i nabazgrał/a/ dewot/a/ pełowska...hahaha skrzywiona

10:30, 04.05.2019

MariuszMariusz

1 4

Pieniadze z uni? Czy Polska nie placi nic na unie?

05:32, 04.05.2019
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TomTom

3 1

kup sobie liczydło , może dasz rade policzyć !

10:28, 04.05.2019

XYXY

2 3

Zdjęcie nr 5 !!!! Wielcy Panowie Policjanci a w szyku nie potrafią się zachować!no ale skąd brać przykład?!!! żenada!!!

11:08, 04.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BajkopisarzBajkopisarz

0 1

BZDURA kompletna. Dzieki konstytucji 3 maja mielismy 3 rozbiory w polsce. Postudiujcie troche historie.

23:31, 07.05.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%