Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
NEWS

Do wyboru były m.in. wszelkiej maści szpargały, ceramika, książki, płyty, elementy wystroju wnętrz, ubrania, biżuteria, rękodzieła

M.S 13:16, 19.11.2018 Aktualizacja: 12:06, 19.10.2025
4

"Miarka się przebrała" - pod takim bardzo przewrotnym hasłem w Gostyniu zorganizowano kolejną edycję Pchlego Targu. Jedni sprzedawali za grosze najróżniejsze szpargały, które latami zalegały w szufladach, inni przechadzali się korytarzami starej apteki z nadzieją, że znajdą coś wyjątkowego.

Pchli targ, to cykliczne wydarzenie organizowane co jakiś czas w Gostyniu. Dla mieszkańców to możliwość sprzedania przedmiotów, które zalegają na strychach, piwnicach i gdzieś głęboko w szafach lub znalezienia czegoś potrzebnego do domu za symboliczne kilka złotych. - Stąd nazwa imprezy "Miarka się przebrała". Jedni stwierdzili, że czegoś mają za dużo i mogą to sprzedać za symboliczny "grosik", a inni przymierzają, oglądają i kupują, bo to im się jeszcze może do czegoś przydać - mówiła Agnieszka Grzegorzewska, organizatorka "Pchlego Targu". - Taki jarmark nie jest oczywiście z nastawieniem na zysk, ale na wymianę, pozbycie się zbędnych rzeczy, które przypadną do gustu komuś innemu - dodała nasza rozmówczyni. Na kupujących czekało kilkanaście stanowisk. Do wyboru były m.in. wszelkiej maści szpargały, ceramika, książki, płyty, elementy wystroju wnętrz, ubrania, biżuteria, rękodzieła.

Do tej pory Pchli Targ odbywał się w GOK "Hutnik", tym razem imprezę przeniesiono do zabytkowej kamienicy przy ul. 1-go Maja. - To miejsce ze specyficznym klimatem, które na swój sposób zbliża kupujących i sprzedających - mówiła Agnieszka Grzegorzewska. - Stoiska znajdują się w różnych pomieszczeniach, ludzie mijają się na korytarzu, często nawiązując do historii tego miejsca, wielu wspomina, że była tutaj apteka. Wiele osób uważa, że to doskonałe miejsce na Pchli Targ. Zresztą wielokrotnie miałam okazję brać udział w takich wydarzeniach np. w Poznaniu i tam Pchle Targi odbywają się najczęściej w różnicy opuszczonych miejscach - wyjaśniała zmianę miejsca Agnieszka Grzegorzewska. - Trzeba doceniać takie miejsca i korzystać z nich - dodała.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

JulaJula

1 1

Pomysł super ,ale kto wiedział, że coś takiego się odbędzie ???? Powinno trwać kilka dni a nie jeden.Z tego co widać na fotkach to raczej z pchlim targiem nie wiele ma wspólnego.

22:56, 20.11.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Laura Laura

1 1

Po zdjęciach widać że to raczej jarmark ozdob świątecznych raczej. Nie rozumiem jak można pisać że to pchli targi rzeczy które zalegają na strychu a dać zdjęcia ludzi sprzedajacych nowe świeżo wykonane ozdoby. Ludzie nie rozumieją że pchli targ to starocie. Szok

04:56, 21.11.2018
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

PaulinaPaulina

1 0

Pchli targ był połączony z rękodziełem, tak jak zawsze. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

07:51, 22.11.2018

Lukasz45Lukasz45

0 0

A ja popieram ze pchli targ to powinien być pchli targ czyli starocie, rzeczy które gdzieś zalegają nie nowe rękodzieła świąteczne. Na nowe rękodzieła to są jarmarki bożonarodzeniowe. Nigdzie nawet nie było ogłoszone ze coś takiego będzie ze można zgłaszać swoje stoiska. Tylko po cichu żeby tylko znajomi znajomych się mogli wystawiać.

09:16, 23.11.2018

OSTATNIE KOMENTARZE

Karetki wersja deluxe? Prawie jak w Maybachu...

Interesuje mnie wyposażenie ale nie w parasol tylko w sprzęt specjalistyczny. Może doczekamy się prezentacji?! Czekamy!!!

Zaciekawiona

06:09, 2025-12-22

Karetki wersja deluxe? Prawie jak w Maybachu...

W płesce jedynłe łestały już tylko łergany ściagania, nawet jak taki os ruus idzie z kundlem do sklepu, a z menelami jakieś konszachty lub zmyka, a za człowiekiem się gapi i próbuje stresować skądś to ten osr ru s ma od kogoś tym nasiąkł . Ale dyby nie łyni tłe płeskie syrynki by buły lepsze od mercedesów tylkłe że łyni nie dali. Na przykład pynkalska to jest najładniejsza i elegancka kłebiyta, ale to dopiero wtedy będzie jak sołtys Starej Krobi odstawi słynną starą maciorę do punktu w GS. Tak tłe w ty płelsce jest już tylko my jesteśmy jedyni w całej europie łergany ścigania. Tak dłe kumpletu było by dłebrze łestać błehaterem włejennym za skorupowane bydłe łebcłekrajowcuf

Penkalska

05:21, 2025-12-22

Święta coraz droższe. Polacy liczą każdy grosz

Niestety widząc co się dzieje w sklepach, galeriach osobiście nie widzę, aby nadchodzące święta miałyby być gorsze od poprzednich. Ceny? Wydaje mi się , że są nawet mniejsze aniżeli w roku ubiegłym. Szczególnie jak się kupuje w promocyjnych cenach. Mąka, cytrusy, ryby, cukier, tłuszcze ceny tych art. są znacznie mniejsze. Nie mówiąc o politycznym maśle czyli art. ciągle podkreślającym przez PiS, jak rośnie inflacja. Gostyńskie społeczeństwo naprawdę wydaje ogromne sumy, popatrzcie na wywożone kosze.

Krzysztof

22:54, 2025-12-21

Najkrótszy dzień, najdłuższa noc… i nagle zacznie się

Tytuł wiadomości trochę przekłąmuje, bo na pewno n ie "nagle"

Krzysztof

22:45, 2025-12-21

0%