Zamknij

Nieważne czy umiesz grać czy nie... Zabierz gitarę, pomóż w pobiciu tego rekordu

14:49, 31.05.2023 PB Aktualizacja: 15:52, 31.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Chcą pobić rekord i zmotywować lokalnych gitarzystów do działania. Mowa o czwartej edycji Gostyńskiego Rekordu Gitarowego, który zbliża się wielkimi krokami, i który jest częścią dużego projektu "Gitarowy Gostyń". Program gitarowej imprezy przedstawiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która była jednocześnie podsumowaniem poprzednich edycji gitarowego wydarzenia. 

Zbliża się kolejna, czwarta już edycja Gostyńskiego Rekordu Gitarowego, który w tym roku zaplanowano w siedzibie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik". Pasjonaci gry na instrumentach strunowych zagrają takie utwory jak: Hey Joe - Jimiego Hendrixa, House of The Rising Sun - The Animals czy Hey - Moja i Twoja Nadzieja.

Dziś zorganizowano konferencję prasową zachęcającą do udziału w wydarzeniu. Przy stole wspólnie z Tomaszem Bartonem - dyrektorem GOK “Hutnik” zasiedli - Przemysław Rychlik prowadzący zajęcia gitarowe w GOK Hutnik oraz Marcin Nowak - lider tegorocznego gostyńskiego rekordu gitarowego, bez którego zdaniem dyrektora “Hutnika” rekordu nie dałoby się zorganizować. 

- Tak to już jest w Hutniku. Robimy rekord z ludźmi, którzy o gitarze mają pojęcie, z ludźmi którzy mogą być autorytetami dla uczestników, posiadają artystyczną duszę i  potrafią z rekordu zrobić imprezę, w której aż chce się uczestniczyć - mówił Tomasz Barton wskazując na Marcina Nowaka. 

Marcinowi Nowakowi - gitarzyście znanego zespołu Credo Band, rekord gitarowy kojarzy się przede wszystkim z muzyką bluesową, którą najbardziej kocha. Przypomniał czasy, kiedy sam zaczynał grę na gitarze.

- Był to czas kiedy uczyć się było o wiele trudniej - mówił Marcin Nowak. - Takie wydarzenia jak Gostyński rekord Gitarowy, jak projekt Gitarowy Gostyń, to szansa dla młodzieży, tym bardziej, że jest to część naprawdę dużego projektu - kontynuował i dodał, że obecnie wśród młodych ludzi, niestety rzadko widać pasję - Nie chodzi tylko o muzykę, ale ogólnie, często tą pasją są gry komputerowe, czy media społecznościowe, dlatego tym bardziej takie inicjatywy są fajne. Angażują w całkowicie innym kierunku - dodał Marcin Nowak.

Do udziału w Gostyńskim rekordzie Gitarowym zachęcał Przemysław Rychlik.

- Integrujemy młodzież, całe społeczeństwo gostyńskie. Niech wyjdą z domu, garaży i zagrają z nami. Nie chodzi tutaj o same umiejętności gry, ale o integrację, dobrą zabawę i wspólne muzykowanie. Młodzież nie ma gdzie grać, dajemy im tą możliwość zaprezentowania się - mówił Michał Obrębski.

Podczas Gostyńskiego rekordu Gitarowego na scenie nie zabraknie występów artystycznych m.in. Michała Obrębskiego - muzyka współpracującego z Teatrem Nowym w Poznaniu, Roksaną Węgiel czy Arturem Żmijewskim. Nie zabraknie zespołu młodych gitarzystów, którzy zaprezentowali się na ostatnich dniach Gostynia - Eight Times Band - wykonującego szlagiery polskich i zagranicznych zespołów oraz ekipy z Kościana  - zespołu Steel, który pomimo krótkiej kariery uzyskał uznanie publiczności jak i zawodowych muzyków. 

Na tarasie "Hutnika" pojawi się gitarowa strefa plastyczna, gdzie dzieciaki będą mogły stworzyć sobie swoją gitarę.

Tegoroczny Gostyński Rekord Gitarowy zaplanowano na 17 czerwca br. w godzinach 16:00 - 19:00 w sali GOK "Hutnik", a nie jak do tej pory w Parku Miejskim.

- Będzie profesjonalnie i lepiej pod względem akustycznym niż jest to w plenerze, samo oświetlenie sceniczne i wizerunek wydarzenia będzie na plus. Również dla dzieciaków samo wyjście na scenę jest przełamaniem, ta zamknięta sala to dla nich coś innego - tłumaczył Tomasz Barton. Dodał również, że mile widziani są wszyscy, niezależnie od posiadanych umiejętności czy sprzętu

- Nie czekamy wyłącznie na wybitnych gitarzystów, zapraszamy wszystkich, nieważne czy umiesz grać czy nie. Ważne żebyś miał instrument. Chodzi o to, by zobaczyć jaka to wspaniała wspólnota, co roku nas to cieszy, gitara łączy i jednoczy - podsumował. 

[ALERT]1685537371362[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(PB)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

HhhHhh

7 0

No i ... 21:16, 31.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhGh

9 0

To już naprawde jest tak że nie trzeba umieć grać i żeby przyjść po to tylko żeby pobić rekord??? Czy to aby na pewno jest słuszna idea. Wynika z tego artykułu że jest to robienie czegoś ewidentnie na siłę. Tłumaczenie że jest to aby zachęcić dzieci.... Jak ktoś nie chce grać to grał nie będzie. Tłumaczenie że młodzież nie ma gdzie grać to jest bajka. Jak dzieciaki chciały by grać to by grały nawet robiły by próby zespołów w małych pokojach. Dzieci wysyłane na siłę do szkoły muzycznej a po skończeniu szkoły instrumenty rzucone w kąt i brak zainteresowania z ich strony ponieważ do tej pory robili to bo im mama czy tata kazał. 00:06, 01.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

0 6

żal mi ciebie i twoich dzieci .... 07:09, 01.06.2023


GuGu

8 0

Zastanawia mnie sens przychodzenia ludzi na rekord tylko po to że mają gitarę a nie potrafią na niej grać. Może myśląc w tym kierunku kupujmy 100 gitar rocznie z publicznych pieniędzy i na siłę wpychajmy do Hutnika ludzi i wręczamy im instrumenty. I niech tylko z nimi stoją i machają ręką. Wtedy organizatorzy będą zadowoleni i rekord pobity. 00:41, 01.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloratujOloratuj

4 2

Byłoby lepiej gdyby ten beznadziejny "mistrz" gitary zechciał jednak lansować się za swoje, a nie publiczne pieniądze, bo z tego co widzę, wciskanie kitu dzieciakom to jedyne co mu dobrze wychodzi. 08:45, 01.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hmm???Hmm???

0 0

Dlaczego tak piszesz? Ktoś chce zarazić swoją pasją innych, dzieciaki a tu wylewa się na niego fala hejtu… lepiej się poczułeś chociaż jak to napisałeś??? 23:36, 13.06.2023


JankoJanko

4 0

Śmiechu warte Panie dyrektorze ,lato, plener a tu akustyka w budynku. 09:07, 01.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrajekGrajek

2 0

Ponieważ liczy się show!!! Światła dym zdjęcia na portalach społecznościowych. Fame.... Odkąd pamiętam zawsze liczyła się jakość a nie ilość. Widać organizatorzy próbują to zmienić. 16:50, 01.06.2023


0%